LEYENURSULA
2.1.2021
Kategorie: Politika

Leyenová? Typické pokrytectví elity EU

Sdílejte článek:

PZ

Během svých služebních cest předseda Evropské komise Ursula von der Leyenová často upřednostňuje cestování soukromými tryskáči, i když cíle lze rychle a snadno dosáhnout vlakem.

Toto chování ostře kontrastuje s výroky úřednice, která se pózuje jako ekolog a aktivně podporuje nový „zelený kurz“ v EU, píše Daily Mail.

Ursula von der Leyenová byla obviněna z pokrytectví. Šéfka Evropské komise, která se snaží ukázat jako „ekologický válečník“, použila soukromá letadla téměř v polovině svých mezinárodních misí, uvádí Daily Mail.

Von der Leyenová aktivně podporuje nový „ekologický kurz“ a trvá na tom, že by členské státy EU měly být do roku 2050 uhlíkově neutrální. Analýza britské publikace však ukazuje, že od prosince loňského roku si úřednice objednala „letecké taxíky“ pro 7 ze svých 16 oficiálních návštěv. Včetně případů, kdy bylo možné do cíle dosáhnout vlakem.

Soukromé letouny vypouštějí 20krát více oxidu uhličitého na cestovní míli, než komerční lety a mnohem více než vlaky. Zároveň však tyto lety nejsou vždy časově odůvodněné, protože například cesta z Bruselu do Londýna expresem Eurostar trvá jen dvě hodiny.

Podle pravidel Evropské komise by použití „leteckých taxislužeb“ mělo být zváženo, pouze pokud nelze najít vhodné komerční lety. Ale 62letá von der Leyenová si mimo jiné najala soukromé letadlo do Velké Británie, aby přednášela na London School of Economics.

Rovněž se rozhodla cestovat letadlem, aby se dostala na setkání v bývalém domě zakladatele EU Jeana Monneta, aby diskutovala o budoucnosti organizace. Úřednice odletěla do francouzského hlavního města, přestože se tam mohla dostat vlakem z Bruselu za 90 minut, upozorňuje na Daily Mail.

Údaje získané v publikaci ukazují, že jednou z nejdražších byla pětidenní služební cesta von der Leyenové a jejích podřízených, která zahrnovala návštěvu summitu v Berlíně, poté Davosu a po památníku obětem holocaustu v Tel Avivu. Tyto lety stojí 6 750 liber na osobu.

Kromě toho von der Leyenová, která v prosinci loňského roku nahradil Jeana-Clauda Junckera, označil rozhovory s německými médii za služební cesty. Podle Daily Mail také letěla za nimi do Berlína na náklady evropských daňových poplatníků.Je zajímavé, že během svého prvního projevu v parlamentu EU von der Leyenová varovala před hrozbou změny klimatu, která je podle ekoaktivistů způsobena emisemi z letecké dopravy. Trvala na tom, aby evropští politici a instituce „přešli od slov k činům“, připomíná Daily Mail.„To je pokrytectví. Evropské elity se vždy držely zásady „udělejte to, jak říkám, ne tak, jak to dělám,“ řekl pro Daily Mail poslanec konzervativní strany a zastánce brexitu Andrew Bridgen.

Zástupce Evropské komise se snažil chování úřednice ospravedlnit. Na některých svých cestách podle něj musela von der Leyenová používat soukromá letadla kvůli „časovým omezením“. „Kromě toho, pokud jde o organizaci leteckých taxíků, je na palubě často několik komisařů, jejich zaměstnanců a zástupců jiných institucí EU,” dodal v rozhovoru pro tuto publikaci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 841 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)