stack-of-rubber-tires-3806252
23.3.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Levná alu kola a pneumatiky pro lepší jízdu a nižší spotřebu

Sdílejte článek:

Na kolech a pneumatikách je možné ušetřit i bez ohrožování bezpečí při jízdě na starých a nevyhovujících sadách. Jen je potřeba znát několik tipů a vědět, kde levně nakoupíte. V článku se dozvíte, proč pořídit právě alu kola a že měnit pravidelně pneumatiky za nové se rozhodně vyplatí.s

Proč dbát na kvalitu kol a pneumatik

Jízdní vlastnosti a spotřeba pohonných hmot jsou ovlivňovány mnoha věcmi. Některé z faktorů je však možné ovlivnit. Kromě stylu jízdy hrají totiž velkou roli samotná kola a na nich nazuté pneumatiky. Jejich kvalita a provedení totiž mohou znamenat rozdíl několik desetin litru ve spotřebě. Na kratší vzdálenosti sice o nic moc nejde, ale pokud s automobilem jezdíte hodně, už se rozdíl nasčítá.

Dobrou volbou jsou konkrétně kola z lehkých slitin. Ta se často označují jako alu kola, protože hliník tvoří hlavní surovinu. Vynikají nízkou hmotností a zároveň pevností. Díky otvorům mezi jednotlivými paprsky umožňují i lepší chlazení brzd, což snižuje jejich opotřebení. Příjemným bonusem je také originální vzhled, který ozvláštní každé auto. Kromě klasických stříbrných variant totiž nechybí ani dramatická černá kola či jiné barevné kombinace.

Jak vybrat správná alu kola

Při výběru správných hliníkových kol se řiďte několika rozměry. Nejlepší variantou je pořízení přesně takového typu, jaký je aktuálně na vozidle. Pokud si nejste jistí, existují praktické konfigurátory a filtry, kam zadáte značku a model auta. Výsledkem jsou kola přímo vhodná pro váš vůz. Nakonec zbývá jen vybrat ten správný design.

Alu kola jsou vhodná hlavně na letní měsíce, ale existují i celoroční typy, které bez větších problémů zvládnou nástrahy zimy. Zde pak hlavní slovo mají dobře zvolené pneumatiky. Zauvažujte také nad tím, jestli nebude lepší pořídit dvě sady kol už s nazutými pneumatikami, než to nechat v servisu pokaždé měnit jen na jedné variantě kol.

Hledejte na internetu a ušetřete

Pořádné letní pneu jsou připravené nabídnout výborný prožitek z jízdy a zároveň ukrojit ze spotřeby. Klíčovou vlastností je také chování na mokré vozovce. Používání příliš starých a sjetých letních pneumatik může být nebezpečné. Sadu pneu je vhodné vyměnit buď po určitém počtu sezón, případně v závislosti na ujetých kilometrech. Nákup ojetých gum není šťastnou strategií, protože přijdete o nejlepší vlastnosti, které nabízejí nové pneumatiky.

Chytrým nákupem na internetu ušetříte stovky až tisíce korun v porovnání s nákupem na kamenných pobočkách či přes pneuservis. Zároveň si prohlédnete celou nabídku nejrůznějších kol a pneumatik a vyberete si přesně takové, jaké se vám v kombinaci s vozidlem líbí nejvíc. Výběr konkrétních pneumatik si zjednodušíte praktickým filtrem, kdy zadáte parametry, na kterých vám nejvíce záleží.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 265 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.