stack-of-rubber-tires-3806252
23.3.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Levná alu kola a pneumatiky pro lepší jízdu a nižší spotřebu

Sdílejte článek:

Na kolech a pneumatikách je možné ušetřit i bez ohrožování bezpečí při jízdě na starých a nevyhovujících sadách. Jen je potřeba znát několik tipů a vědět, kde levně nakoupíte. V článku se dozvíte, proč pořídit právě alu kola a že měnit pravidelně pneumatiky za nové se rozhodně vyplatí.s

Proč dbát na kvalitu kol a pneumatik

Jízdní vlastnosti a spotřeba pohonných hmot jsou ovlivňovány mnoha věcmi. Některé z faktorů je však možné ovlivnit. Kromě stylu jízdy hrají totiž velkou roli samotná kola a na nich nazuté pneumatiky. Jejich kvalita a provedení totiž mohou znamenat rozdíl několik desetin litru ve spotřebě. Na kratší vzdálenosti sice o nic moc nejde, ale pokud s automobilem jezdíte hodně, už se rozdíl nasčítá.

Dobrou volbou jsou konkrétně kola z lehkých slitin. Ta se často označují jako alu kola, protože hliník tvoří hlavní surovinu. Vynikají nízkou hmotností a zároveň pevností. Díky otvorům mezi jednotlivými paprsky umožňují i lepší chlazení brzd, což snižuje jejich opotřebení. Příjemným bonusem je také originální vzhled, který ozvláštní každé auto. Kromě klasických stříbrných variant totiž nechybí ani dramatická černá kola či jiné barevné kombinace.

Jak vybrat správná alu kola

Při výběru správných hliníkových kol se řiďte několika rozměry. Nejlepší variantou je pořízení přesně takového typu, jaký je aktuálně na vozidle. Pokud si nejste jistí, existují praktické konfigurátory a filtry, kam zadáte značku a model auta. Výsledkem jsou kola přímo vhodná pro váš vůz. Nakonec zbývá jen vybrat ten správný design.

Alu kola jsou vhodná hlavně na letní měsíce, ale existují i celoroční typy, které bez větších problémů zvládnou nástrahy zimy. Zde pak hlavní slovo mají dobře zvolené pneumatiky. Zauvažujte také nad tím, jestli nebude lepší pořídit dvě sady kol už s nazutými pneumatikami, než to nechat v servisu pokaždé měnit jen na jedné variantě kol.

Hledejte na internetu a ušetřete

Pořádné letní pneu jsou připravené nabídnout výborný prožitek z jízdy a zároveň ukrojit ze spotřeby. Klíčovou vlastností je také chování na mokré vozovce. Používání příliš starých a sjetých letních pneumatik může být nebezpečné. Sadu pneu je vhodné vyměnit buď po určitém počtu sezón, případně v závislosti na ujetých kilometrech. Nákup ojetých gum není šťastnou strategií, protože přijdete o nejlepší vlastnosti, které nabízejí nové pneumatiky.

Chytrým nákupem na internetu ušetříte stovky až tisíce korun v porovnání s nákupem na kamenných pobočkách či přes pneuservis. Zároveň si prohlédnete celou nabídku nejrůznějších kol a pneumatik a vyberete si přesně takové, jaké se vám v kombinaci s vozidlem líbí nejvíc. Výběr konkrétních pneumatik si zjednodušíte praktickým filtrem, kdy zadáte parametry, na kterých vám nejvíce záleží.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 278 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...