stack-of-rubber-tires-3806252
23.3.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Levná alu kola a pneumatiky pro lepší jízdu a nižší spotřebu

Sdílejte článek:

Na kolech a pneumatikách je možné ušetřit i bez ohrožování bezpečí při jízdě na starých a nevyhovujících sadách. Jen je potřeba znát několik tipů a vědět, kde levně nakoupíte. V článku se dozvíte, proč pořídit právě alu kola a že měnit pravidelně pneumatiky za nové se rozhodně vyplatí.s

Proč dbát na kvalitu kol a pneumatik

Jízdní vlastnosti a spotřeba pohonných hmot jsou ovlivňovány mnoha věcmi. Některé z faktorů je však možné ovlivnit. Kromě stylu jízdy hrají totiž velkou roli samotná kola a na nich nazuté pneumatiky. Jejich kvalita a provedení totiž mohou znamenat rozdíl několik desetin litru ve spotřebě. Na kratší vzdálenosti sice o nic moc nejde, ale pokud s automobilem jezdíte hodně, už se rozdíl nasčítá.

Dobrou volbou jsou konkrétně kola z lehkých slitin. Ta se často označují jako alu kola, protože hliník tvoří hlavní surovinu. Vynikají nízkou hmotností a zároveň pevností. Díky otvorům mezi jednotlivými paprsky umožňují i lepší chlazení brzd, což snižuje jejich opotřebení. Příjemným bonusem je také originální vzhled, který ozvláštní každé auto. Kromě klasických stříbrných variant totiž nechybí ani dramatická černá kola či jiné barevné kombinace.

Jak vybrat správná alu kola

Při výběru správných hliníkových kol se řiďte několika rozměry. Nejlepší variantou je pořízení přesně takového typu, jaký je aktuálně na vozidle. Pokud si nejste jistí, existují praktické konfigurátory a filtry, kam zadáte značku a model auta. Výsledkem jsou kola přímo vhodná pro váš vůz. Nakonec zbývá jen vybrat ten správný design.

Alu kola jsou vhodná hlavně na letní měsíce, ale existují i celoroční typy, které bez větších problémů zvládnou nástrahy zimy. Zde pak hlavní slovo mají dobře zvolené pneumatiky. Zauvažujte také nad tím, jestli nebude lepší pořídit dvě sady kol už s nazutými pneumatikami, než to nechat v servisu pokaždé měnit jen na jedné variantě kol.

Hledejte na internetu a ušetřete

Pořádné letní pneu jsou připravené nabídnout výborný prožitek z jízdy a zároveň ukrojit ze spotřeby. Klíčovou vlastností je také chování na mokré vozovce. Používání příliš starých a sjetých letních pneumatik může být nebezpečné. Sadu pneu je vhodné vyměnit buď po určitém počtu sezón, případně v závislosti na ujetých kilometrech. Nákup ojetých gum není šťastnou strategií, protože přijdete o nejlepší vlastnosti, které nabízejí nové pneumatiky.

Chytrým nákupem na internetu ušetříte stovky až tisíce korun v porovnání s nákupem na kamenných pobočkách či přes pneuservis. Zároveň si prohlédnete celou nabídku nejrůznějších kol a pneumatik a vyberete si přesně takové, jaké se vám v kombinaci s vozidlem líbí nejvíc. Výběr konkrétních pneumatik si zjednodušíte praktickým filtrem, kdy zadáte parametry, na kterých vám nejvíce záleží.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 247 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.