rozcesti
10.9.2019
Kategorie: Společnost

Levice umírá? Bohužel ne

Sdílejte článek:

NIKOL BOROVIČKOVÁ

Poslední dobou se to jen hemží články o skomírání české levice. Korunu tomu nasadil Erik Tabery (RESPEKT), který se vyloženě napasoval do role koronera. Vystavil úmrtní list něčemu co žije a nejen, že žije, zabijí všechno ostatní.

Řeč je o článků LEVICE UMÍRÁ. A JE TO ŠPATNĚ, který dramaticky popisuje ústup české levice. Článek ve, kterém se například také zmiňuje, že i lidé s odlišným ideologickým postojem si musí přát, aby zde byla demokratická levice. Ne vážně nemusí. Ne levice neumírá, naopak levice je tady prožraná a zabíjí vše kolem sebe.

Jedna z mála věcí se kterou mohu v článku souhlasit je, že dnešní řazení levice a pravice se odcizilo od historického vnímání, dnes se k pravici hlásí přehnaní centrální plánovači, stačí když si umanou, že chtějí obehnat hranici ostnatým drátem, naopak lidé, kteří jsou proti centrálnímu plánování, mají odpor k dotacím, nechtějí další byrokracii, ale mají střízlivější názory na obranu hranic jsou mnohdy škatulkování k demokratické levici. Čili je pravdou, že pravolevé rozlišování naprosto zdegenerovalo. Pojmy jako liberál jsou v pravicových kruzích spíše pejorativní právě díky ideovému odcizení. To ovšem neznamená, že je snad potřeba rezignovat nebo psát úmrtní list něčemu co tady nejen, že přežívá, ale převládá. Podařilo se společensky vnutit, že být pravičák znamená mít bílé hýždě, nadávat na všechno nové a hlavně chtít zakonzervovat svět někde mezi objevem penicilinu a koncem rasové segregace.

Kolik je opravdu skutečné levice v naší vládě?

Pokud se vrátíme k definicím pravice: decentralizace, svoboda trhnu, svoboda jednotlivce, a levice: centrální plánování, regulovaný trh, práva (neplést se svobodou) skupin, tak zjistíme, že to tak horké s tím umíráním levice nebude. Není to sice levice, která převládá dnes na západě, je poněkud “konzervativnější”, ovšem zakládá si na stejných stavebních kamenech.

EET, Slevy na jízdném, Důchody, Biopaliva, Dotace filmu, Dotace čehokoliv

Už dávno se nevede debata o tom jestli máme dotovat a zakazovat, ale pouze kolik a jak. Vytratila se opozice, která by byla striktně proti dotacím, byrokracii a zakazování. Dnes jsou tyto názory považovány za anarchismus, nepřipouští se debata, řeší se pouze kolik, kdo čeho dostane a komu se co zakáže. Snižování daní není hlavním ani vedlejším tématem, snižování daní naprosto zmizelo z politických debat a programů. Strany, které mají antibyrokratický a antisocialistický program se krčí hluboko pod hranicí vstupu do parlamentu. Naopak se daří slibovačům a zakazovačům, jak těm progresivním, tak těm tradičním a jen podle způsobu ukrajování svobody se dnes určuje, zdali se jedná o pravici či levici. Skutečnost je prostá. Jedná se vždy levici.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 615 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.