bilderberg6
8.6.2018
Kategorie: Politika

Letošní černý sabat euroamerické  „elity” právě začíná

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

V italském Turíně bylo ve čtvrtek 7. června slavnostně zahájeno již 66. výroční setkání jednoho, trochu zvláštního “diskusního fóra”.  Bilderbergu.  Zástupci vrcholové politiky, průmyslu a medií z Evropy a USA si tu, na neformálním meetingu, mají až do 10. června vyměňovat názory na žhavá témata naší současnosti. Alespoň tak to podávají světová media. Ta naše pro jistotu mlčí.

Je to svérázný spolek, tenhle Bilderberg. Jeho členové a pozvaní hosté, představují jakýsi „výkvět“ těch nejschopnějších a nejužitečnějších poddůstojníků, šafářů a drábů globální elity. A to ve všech hlavních oblastech ovládání světa. V politice, finančnictví, globálních korporacích, nadnárodních vojenských strukturách (NATO), na universitách a  v neposlední řadě v mediích. Od roku  1954 se pravidelně scházejí na tak zvaných výročních zasedáních. To letošní připadlo na Turín. Asi kouzlem nechtěného.

Tak to přece dělá každá spořádaná nadnárodní, globální firma. Jednou za čas si svolá šéfy lokálních divizí a pár vybraných inženýrů a vývojářů. Trochu je pohostí a pak, po desertu, servíruje rozhodnutí správní rady. Samozřejmě, že osekaná. Jen v rozsahu, který potřebují znát. Jednoduchou, srozumitelnou formou jim předloží záměry vedení, nové směry rozvoje firmy, plánované akvizice, fůze i regresi ztrátových a neperspektivních oborů a divizí.

A podobně i ta Bilderbergská parta. Její oficiální program, pro letošní „annual meeting“  (zde) nastoluje tato hlavní témata:

 1. Populism in Europe
 2. The inequality challenge
 3. The future of work
 4. Artificial intelligence
 5. The US before midterms
 6. Free trade
 7. US world leadership
 8. Russia
 9. Quantum computing
 10. Saudi Arabia and Iran
 11. The “post-truth” world
 12. Current events

Když si ty jednotlivé body pozorně přečtete, a zamyslíte se nad nimi, co vám ten jejich seznam tak ze všeho nejvíc připomíná? Že by krizový management? Takové to “damage control” zasedání po velikém, ale opravdu velikém průšvihu firmy. Kdy se prestiž značky začíná hroutit, trh ztrácí důvěru, ale drobní akcionáři ještě nic moc netuší.

Signifikantní je, jaký problém umístili svolavatelé na první místo seznamu. Populismus. Tak označují probuzení Evropských národů, které si najednou protírají oči a zčásti udiveně, zčásti zhrozeně se rozhlížejí. Kam jsme se to dostali? Tohle jsme přece nechtěli! A jejich vyděšený údiv generuje nové strany, vůdce a programy, dříve nemyslitelné. Po zesměšňovaných rebelech ze zaostalé východní V4, vedené “nacionalistickým” Maďarskem a “bigotním” Polskem, přeskočil duch vzpoury i do seriosních , starých a původních zemí původní Unie. Rakousko, Itálie….  a teď k tomu nově i Slovinsko. Volby od voleb hůř a hůř. Už ani kreativní nápady s opakováním voleb, korespondenčními hlasy, aktivistickými presidenty, nabuzenými sorošovci v ulicích a podivnými výpadky serverů nemohou zakrýt, že se nedaří.  Zkrátka sype se to a už i staří evropští harcovníci mluví o možném rozpadu Unie do 5ti let.

Navíc  dřívější spojenec EU, Spojené státy, nejenže přestaly pomáhat Bruselským, v budování Nového řádu, ale ještě jim házejí klacky pod nohy. Steve Bannon, ideolog kampaně toho arciďábla Trumpa, si drze pořádá turné po odbojných zemích a potměšile popichuje místní nacionalisty, americký velvyslanec v Německu už bez skrupulí volá po odchodu Merkelové a změně politiky…. Kdeže jsou krásné časy Obamovy!

Ovšem na dalších místech seznamu, když se pozorně podíváte, najdete i náznak řešení, jak by si ho mocní představovali – umělá inteligence, kvantové počítače, “post pravdivý” svět. Tedy, ve zkratce, větší kontrola. Všech a všeho. Elektronizace života, a to tak, že do posledního detailu. Aby státní (a nadstátní, evropské) struktury měly přístup ke každému vašemu kroku, myšlence a rozhodnutí. A triliony bytů informací o nejintimnějších detailech vašich životů, přesypávané a tříděné novými, vládními superpočítači, umožnily vládám včas “reagovat” na hrozby. Třeba toho populismu…

S “post pravdivým” světem pak jistě souvisí i nějaký plán či návrh na další utužení cenzury a zkrocení internetu, který je téhle partě obzvláštním trnem v oku. Samozřejmě, že pod vhodnou, ušlechtile znějící záminkou. Obrana práv zranitelných, ochrana osobních dat, boj proti nenávisti, šíření ruské propagandy, hybridní tohle a ideodiversní ono…

Uvidíme už brzy. Protože na Bilderbergu se nežvaní do větru.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.