Field_Hamois_Belgium_Luc_Viatour
25.8.2016
Kategorie: Společnost

Letní zamyšlení a pár otázek

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

DARJA TUNKLOVÁ

Opět mi to nedá a musím se vyzpovídat na virtuální papír. Vrátila jsem se z dovolené z chalupy v jižních Čechách, kde jsem byla oproštěna od zpráv a informací, chodila po lese, sbírala houby, sekala zahradu, pekla borůvkový koláč s drobenkou, klábosila se sousedy …a přece je něco jinak.

Přistihla jsem se, že nechci o tuto „svobodu“ přijít, daleko více než kdy jindy jsem si vychutnávala to lesní ticho, šumění stromů, zvuk datla, křik sojky, šumění potoku a vůni posekaných luk. S blaženým výrazem jsem poslouchala, jak sousedka bude špikovat domácího králíka, jak je hodně rybízu a těch okurek, co musí naložit!

A přece je něco jinak: Představila jsem si slova známé z Německa, která si mi stěžovala, že nedaleko jejich bydliště v klidném městečku je ubytovna pro imigranty a oni nemohou pouštět děti do školy přes místní park, kde si ještě nedávno bezstarostně hrály, bojí se do místního lesíku, opevňují se na svých zahradách, pořizují alarmy, psy…takže při procházce lesem jsem si pro sebe říkala: jak dlouho ještě takhle bezstarostně půjdu sama do lesa, jak dlouho se nebudu muset bát pustit děti samotné bez dozoru si hrát ven, jak dlouho ještě sousedka bude řešit, pro ni „zásadní“ věci, které jsou tak milé.

Nepříjemné myšlenky, obava, smutek a zároveň i vztek se mi pořád honí hlavou…nejde to vypudit, už jsou tu. Ale proč sakra? Čím jsme se my, prostí, daně platící, děti vychovávající, normální život žijící občané zasloužili o to, abychom se báli ve své zemi. Zatím se zdá být všechno ještě v pořádku, ale nebuďme naivní, že zatím tady žádné pořádné muslimské enklávy nemáme, dříve nebo později už i ti, co jsou v Evropě teď, nás jednoduše přečíslí, na to stačí základní počty a nemusíme se pouštět do žádných hlubokých filozofických debat – tak to prostě bude. Tečka. A neuděláme s tím nic, budou mít většinu, dostanou se do politiky, budou mít pod sebou armádu a policii a my se staneme menšinou.

A na závěr pár dotazů různým genderovým, hatefree a podobným organizacím, tak hlásajícím rovnost a bratrství mezi všemi tvory:

  1. Proč hlasitě neprotestujete a nepoukazujete na podřízenost žen v islámu?
  2. Proč nepíšete soudní žaloby na rasisticky a nábožensky motivované útoky islamistů na „bílé“ obyvatelstvo?
  3. Proč vám nevadí týrání zvířat v případě halal porážek?
  4. Proč na jednu stranu podporujete různé akce LGBT uskupení a zároveň jste zticha jako pěny při útocích na gaye ze strany muslimů?
  5. Proč neřvete jak hyeny před mešitami, kde se hlásá nenávist k židům a křesťanům?

Obávám se však, že na tyto otázky nedostanu relevantní odpovědi a proto si neodpustím jednu radu všem těmto „pokrokovým novým lidem“:

Přečtěte si prosím nějakou literaturu o dějinách lidstva a k tomu přiberte i něco o psychologii člověka.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Robert Schlesinger 300,- Kč

Celkem za měsíc: 8 369,00 Kč
Vybráno 23.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
28 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.