U.S.-Stratofortress-Jets-Perform-a-Simulated-Attack-on-Russias-Baltic-FleetBOMBARDER
1.10.2020
Kategorie: Společnost

Letní řinčení šavlemi: Obrázek letů strategických bombardérů

Sdílejte článek:

LU LINA

Pokud se, byť i jen občas, díváte na televizi tak jistě víte, že v současnosti čelí svět největší hrozbě od konce druhé světové války. Útočí na nás zákeřný, neviditelný nepřítel, který snadno proniká všude, kam se mu zachce a který je příčinou úplně všeho zlého, co svět poslední dobou potkává. A jak je vám všem ze stejného zdroje jistě dobře známo, jednou z nejsilnějších ruských zbraní je dezinformace.

 

A nejúčinnější ruská dezinformace je ta, která vypadá jako obyčejná informace zveřejněná nějakým zvídavým Američanem. Jen pár suchých čísel a faktů. Třeba o tom kdo, kde, kolikrát, s čím a za jakým účelem lítal. Na jednu podobně rafinovanou ruskou dezinformaci jsem nedávno narazil, zaujala mě a proto jí dále šířím. Obsahuje porovnání vojenských letů NATO, respektive US Air Force a Ruska za nedávné období.

Sice nejsem profesionální novinář, takže bych ta jejich slavná pravidla o mnohonásobném pečlivém ověřování každé informace mohl mít v klidu na banánu, ale přesto jsem se rozhodl, že k takto citlivému tématu přistoupím stejně zodpovědně jako oni. Takže jsem na jakékoliv ověřování hodil bobek, protože přebíraná informace potvrzuje moje vidění světa a proto přece musí být naprosto v pořádku.

Takže, jak jsem koupil, tak prodávám. Úsudek si vytvořte už každý sám. Ale běda vám, vy pravicoví populisti, jestli se mnou nebudete souhlasit. Přeloženo jako vždy gůglem, takže případné stížnosti na kvalitu překladu směřujte do USA.

Přes článek od autora The Saker, „The World Has Gone Absolutely Insane!“ (který je mimochodem také velice pěknou dezinformací) převzatý známým proruským americkým dezinformačním webem Zero Hedge, jsem se proklikal až k jasnému ruskému trollovi s nickem „natsouth“ , jenž publikuje na stránkách Livejournal.com.

A ten podle Putinova zadání sesmolil v článku „Letní řinčení šavlemi: obrázek  letů strategických bombardérů,“ do očí bijící dezinformaci o tom, kdo, koho a jak často vlastně v uplynulém létě ve vzdušném prostoru provokoval a ohrožoval:

 

Letní řinčení šavlemi: obrázek letů strategických bombardérů

1. část shromažďování informací o strategických letech USAF pravidelně propagovaných jako „rutinní výcvik“ a „ujišťovací mise“ pro spojence NATO a také k odrazení „protivníků“ nebo „konkurentů“.

AKTUALIZOVANÁ INFOGRAFIE 24. září

Tady je moje první bodnutí při pokusu o vizualizaci různých letů B-52, B-1 a B-2 od května s časovou osou hlášených letů s přidáním pozoruhodných námořních cvičení na „severním severu“, zejména v Barentsově moři, nedaleko velitelství ruské severní flotily na poloostrově Kola.

Sestavit podrobnosti bylo zdlouhavým úkolem, takže určitě existují určité opomenutí, takže to považujte za PROBÍHAJÍCÍ PRÁCI. Má naznačit bezprecedentní tempo a typ letů podél ruských hranic (Baltské moře, Barentsovo moře, arktická oblast, Laptěv a Ochotské moře).

Září bylo obzvlášť rušné, v ostrém kontrastu s celkovým počtem letů za předchozí roky (od roku 2015). USAF se neprojevovala tak často, jako v poslední době.

mém posledním článku jsem zdůraznil pouze informace z leteckých misí shromažďujících zpravodajské informace, jak uvádí ruské ministerstvo obrany. 11. září uspořádal velitel ruských vzdušných sil Sergej Surovikin briefing s přidělenci obrany , ve kterém uvedl, že:

„Zaznamenali jsme hlavně akce průzkumných letadel, ale v poslední době se zvýšil počet letů bojových letadel.“

Během briefingu generál Surovikin uvedl, že USA pouze neurčitě předem informovaly o příletu RAF Fairford se 4 B-52 na konci srpna po dobu 2 týdnů.

Obecně americké bombardovací letouny od 28. srpna do 4. září tohoto roku uskutečnily 10 samostatných a skupinových letů ve vzdušném prostoru západní a východní Evropy i nad přilehlými mořskými oblastmi.

[…] 7. a 8. září jsme také zaznamenali lety B-52 z letecké základny Fairford do jižní a severní oblasti Evropy.

Přesto, jak je vidět z mého vizuálního zobrazení časové osy, B-52 stále provádějí lety, mimo jiné ze základny RAF Fairford ve třetím čtvrtletí září. Generál Surovikin také dodal, že 3 B-52 si 31. srpna procvičovaly odpalování simulovaných startů ALCM na Kaliningradu a dalších místech v západním Rusku. Stopy letových cest B-52 ve dnech 28. a 31. srpna a 4. září byly během briefingu zobrazeny jako vizuály (snímek obrazovky níže):

Screenshot ruského briefingu MO: letové dráhy B-52 ve dnech 28. a 31. srpna a 4. září
Screenshot ruského briefingu MO: letové dráhy B-52 ve dnech 28. a 31. srpna a 4. září

Zajímavé jsou lety B-52 v oblasti Černého moře, Azovského moře a Ukrajiny:

Mezitím byly dne 14. září nasazeny dva ruské Blackjacky Tu-160 podél norského pobřeží k Severnímu moři v mezinárodním vzdušném prostoru. Zhruba ve stejnou dobu vyslal USAF dva B-1B Lancers přes Beringovo a Ochotské moře.

V reakci na to dva další bombardéry Tu-22M3 letěly 5hodinový let nad Černým mořem a další 2 Tu-160 letěly 16. září v oblasti Baltského moře. Zhruba 6 bojových letů ze strany Ruska v reakci na zdvojnásobení letů USAF podél oblastí Baltského moře, Barentsova moře a Černého moře.

Na tiskovém briefingu, který dne 18. září uspořádal náčelník Hlavního operačního ředitelství ruského generálního štábu generál Ruckoj, byly zmíněny lety B-52 v oblasti Černého moře. Generál Ruckoj uvedl, že ve dnech 28. srpna, 4. a 14. září provedly simulované raketové útoky na cíle v jižním vojenském okruhu nad Azovským mořem a Černým mořem, přičemž letadla se blížila k 11 km ruským hranicím.

Screenshot ruského briefingu MO: letové dráhy B-52 4. září
Screenshot ruského briefingu MO: letové dráhy B-52 4. září

Dne 19. září letěly v aljašské oblasti ADIZ dva bombardéry Tu-160 po dobu 4 hodin. Podrobnosti zde:

https://twitter.com/NORADCommand/status/1307374127737495553

Tyto dva Tu-160 bombardéry udělal 25hodinové let nejen kolem Beringovu úžinu, ale obrovskou smyčkou přes Arktidy a Pacifik oceánů, Barents, Kara, Laptěv, východní sibiřské, Čukči, Kamčatka a Ochotské moře.

Snímek letů ruských strategických bombardérů - léto 2020
Snímek letů ruských strategických bombardérů – léto 2020

Průzkumné a strategické výpady ruského vojenského letectva jsou v počtech mnohem nižší než u letů NATO a USA podél ruských hranic. Tyto lety jsou výrazně blíže k ruským hranicím a méně časté než rozsáhlý globální dosah USAF. Pouze jeden let (TU-160) do Severního moře by byl považován za srovnatelný s letem prováděným letadly B-52. (Zvýraznil Lu Lina)

Generál Ruckoj uvedl, že počet letů průzkumných letadel v oblasti Černého moře se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšil o 40%. (Zvýraznil Lu Lina)

Generál Ruckoj také dodal, že „intenzita leteckých průzkumných operací přímo u Krymského poloostrova se zvýšila o 61 procent“. (Zvýraznil Lu Lina) Soudě podle grafických prvků poskytnutých během briefingu byl rozpis čísel pro průzkumné lety NATO v oblasti Černého moře uveden jako:

2019: 184/06/0

2020: 258/69/6

Zajímalo by mě, jak jsou tyto údaje srovnatelné s údaji NATO a NORAD, pokud jde o ruský průzkum a lety strategických bombardérů. Mám podezření, že je obrovský rozdíl v počtu a umístění. Zajímalo by mě, jak by americká veřejnost a média reagovala na 258 průzkumných letů ruského vojenského letectva v Mexickém zálivu nebo u Aljašky? (Zvýranil Lu Lina)

Je to všechno relativní:

https://twitter.com/NORADCommand/status/1307697130203570181

„reagovat na zvýšenou ruskou vojenskou aktivitu na periferii obou národů. “

Souhrn:

Série článků se doufejme ponořila trochu hlouběji do toho, co to ve skutečnosti znamená ve skutečnosti. Ruské vojenské úřady rovněž informovaly o významném nárůstu počtu amerických, NATO a dalších námořních a leteckých aktivit podél jejich hranic. Stále však zbývá zjistit, jak si tyto údaje stojí ve srovnání s hlášenými ruskými vojenskými lety daleko od Ruska.

Léto 2019 a 2020 srovnání leteckých průzkumných misí podél ruských hranic
Léto 2019 a 2020 srovnání leteckých průzkumných misí podél ruských hranic
Leden-srpen 2020 Letecký průzkum a shromažďování zpravodajských informací o leteckých misích podél ruských hranic. (Zdroj ruské MO 2020)
Leden-srpen 2020 Letecký průzkum a shromažďování zpravodajských informací o leteckých misích podél ruských hranic. (Zdroj ruské MO 2020)

Zdroj: https://natsouth.livejournal.com/16160.html


Zajímavé. Zjevně poměrně informovaný člověk, ten „natsouth,“ viďte. Ano, možná jde o nějakého tajného hybridního válečníka. Ale to, jestli uvádí holá fakta, nebo dezinformuje by nemělo být těžké odhalit. Takže Hlídací pse a Demagogu, chutě do toho.

Jen pro zajímavost ještě dodám, že dezinformační proruský web První zprávy zveřejnil 27. září 2020 článek převzatý z amerického Forbesu a nazvaný „Americké bombardéry útočily na ruský Kaliningrad.“ Který žádné z těch českých médií co vždycky tak hlasitě vřískají o sebemenší kravině jako o „ruské agresi“ kupodivu nepřevzalo, ačkoliv z Forbesu jinak ti milovníci objektivních faktů obvykle přebírají i tiráž.

Zkouším si představit, co by mezi nimi asi vypuklo, kdyby dva ruské Tu-160 provedly simulovaný útok třeba na Pearl Harbor…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 443 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
82 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)