letiste-praha-den-compressor
31.3.2019
Kategorie: Humor

Letiště Václava Havla se nejspíš přejmenuje. Současný název se nelíbí čínským velvyslancům

Loading...
Sdílejte článek:

AZ247

Pražské Letiště Václava Havla by po necelých 7 letech mohlo opět změnit svůj název. Současné jméno, které letiště nese po prvním českém prezidentovi Václavu Havlovi, se totiž nelíbí čínským velvyslancům.

„Nejsme spokojeni se současným názvem největšího českého letiště. Havel je jedním z hlavních aktérů pádu komunismu v Československu. Nebýt jeho, jsou si naše dvě velké země mnohem bližší. Je v zájmu České republiky, resp. v zájmu hladké cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny, aby název letiště změnila. Nechcete snad, aby se váš prezident opět vracel z Číny bez doktora, nebo jiného člena svého týmu, že ne?“ prohlásil čínský velvyslanec.

Současná vláda očividně nechce problémy a nerada by si jinak dobré vztahy s Čínskou lidově demokratickou republikou rozházela, a proto přejmenování skutečně zvažuje.

„Pokud si to Čína přeje, nezbývá nám nic jiného, než letiště přejmenovat. Ujištujeme, že suverenitu naší republiky to nijak neohrožuje. Je v zájmu celé České republiky, aby Číně co nejvíce podkuřovala. Vzpomeňme na investice čínských investorů, které se v současné době blíží k astronomickému číslu nula,“ stojí v tiskovém prohlášení vlády Andreje Babiše.

Letiště Mao Ce-tunga?

Pomalu se tedy začíná spekulovat, jaký název pražské letiště nově ponese. Mluví se například o názvech jako: České lidově demokratické letiště, Letiště Jaromíra Soukupa, Letiště Praha-Moskva-Peking, či Letiště Mao Ce-tunga. Právě poslední název, kdy by letiště neslo jméno podle „Velkého kormidelníka“, je podle odborníků u Číňanů největším favoritem.

„Pokud by se vaše největší letiště jmenovalo po velkém Mao Ce-tungovi, neměli bychom nic proti. Je to ale vaše letiště, takže si ho můžete pojmenovat, jak uznáte za vhodné. Jestli se ale nebude jmenovat podle Mao Ce-tunga, tak se máte na co těšit…“ dodává čínský velvyslanec Pi Ču-sin.

Vláda by měla změnu názvu začít projednávat začátkem dubna. Do konce roku by pak mělo být o novém názvu jasno.

Česká republika se Číně snaží vždy co nejvíce vyhovět. Například při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pching před třemi lety nechal Miloš Zeman zaplavit Prahu jedovatým smogem, aby čínskému prezidentovi co nejvíce připomínala domov.

ZDROJ: AZ247

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 668,11 Kč
Vybráno 24.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 770 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 2,94 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.