letiste-praha-den-compressor
31.3.2019
Kategorie: Humor

Letiště Václava Havla se nejspíš přejmenuje. Současný název se nelíbí čínským velvyslancům

Sdílejte článek:

AZ247

Pražské Letiště Václava Havla by po necelých 7 letech mohlo opět změnit svůj název. Současné jméno, které letiště nese po prvním českém prezidentovi Václavu Havlovi, se totiž nelíbí čínským velvyslancům.

„Nejsme spokojeni se současným názvem největšího českého letiště. Havel je jedním z hlavních aktérů pádu komunismu v Československu. Nebýt jeho, jsou si naše dvě velké země mnohem bližší. Je v zájmu České republiky, resp. v zájmu hladké cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny, aby název letiště změnila. Nechcete snad, aby se váš prezident opět vracel z Číny bez doktora, nebo jiného člena svého týmu, že ne?“ prohlásil čínský velvyslanec.

Současná vláda očividně nechce problémy a nerada by si jinak dobré vztahy s Čínskou lidově demokratickou republikou rozházela, a proto přejmenování skutečně zvažuje.

„Pokud si to Čína přeje, nezbývá nám nic jiného, než letiště přejmenovat. Ujištujeme, že suverenitu naší republiky to nijak neohrožuje. Je v zájmu celé České republiky, aby Číně co nejvíce podkuřovala. Vzpomeňme na investice čínských investorů, které se v současné době blíží k astronomickému číslu nula,“ stojí v tiskovém prohlášení vlády Andreje Babiše.

Letiště Mao Ce-tunga?

Pomalu se tedy začíná spekulovat, jaký název pražské letiště nově ponese. Mluví se například o názvech jako: České lidově demokratické letiště, Letiště Jaromíra Soukupa, Letiště Praha-Moskva-Peking, či Letiště Mao Ce-tunga. Právě poslední název, kdy by letiště neslo jméno podle „Velkého kormidelníka“, je podle odborníků u Číňanů největším favoritem.

„Pokud by se vaše největší letiště jmenovalo po velkém Mao Ce-tungovi, neměli bychom nic proti. Je to ale vaše letiště, takže si ho můžete pojmenovat, jak uznáte za vhodné. Jestli se ale nebude jmenovat podle Mao Ce-tunga, tak se máte na co těšit…“ dodává čínský velvyslanec Pi Ču-sin.

Vláda by měla změnu názvu začít projednávat začátkem dubna. Do konce roku by pak mělo být o novém názvu jasno.

Česká republika se Číně snaží vždy co nejvíce vyhovět. Například při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pching před třemi lety nechal Miloš Zeman zaplavit Prahu jedovatým smogem, aby čínskému prezidentovi co nejvíce připomínala domov.

ZDROJ: AZ247

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 545,00 Kč
Vybráno 32.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 593 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 2,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.