Krmelec
14.12.2015
Kategorie: Ekonomika

Lesy ČR fungují opět jako krmelec. Tentokráte pro Andreje Babiše

Sdílejte článek:

COM 14|12|2015

Zakázku na distribuci zbytečného papírového časopisu firmy Lesy ČR dostala bez výběrového řízení firma Mafra, kterou vlastní místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš. Babišova firma tak dostala půl miliónu. Za zakázky od Lesů ČR byli dříve tvrdě napadáni Ivo Rittig a Roman Janoušek.

Skutečnost, že před soudem stojí například „Rittig a jeho pohůnci“ vidí jako pozitivní vývoj v boji proti korupci David Ondráčka za spolek Transparency International. Uvedl to v nedělním pořadu OVM, který se týkal vládního boje proti korupci. V souvislosti s korupcí připomenul Václav Moravec dřívější Ondráčkovo označení firmy Lesy ČR „krmelcem“ pro lobbyisty a šíbry, pro které byla firma dlouhodobě terčem snadného získání velkých peněz za sporné nebo dokonce nepotřebné a zbytečné služby. Dělo se to především prostřednictvím rozpočtu na marketing.

Jak ovšem dále vyplynulo z debaty, Lesy ČR se nyní staly krmelcem pro firmu místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše, když bez výběrového řízení firma Lesy ČR zadala distribuci svého papírového časopisu firmě Mafra za půl milionu korun. Časopis je prý určen všem občanům a Lesy ČR v něm mají potřebu informovat českou populaci o své činnosti a také například šíří recepty na zvěřinu, což připomíná slavnou zvěřinovou kuchařku LČR, která vyšla v roce 2009 v nákladu tisíc kusů a podnik za ni zaplatil 4 miliony za výrobu firmě Ora Print, kde působil v představenstvu Roman Janoušek.

Na otázku Václava Moravce, co Ondráčka říká na to, že podnik Lesy ČR nyní investoval jen tak z ruky půl milionu za distribuci informací o své činnosti do Babišovy distribuční firmy Mafra, odpověděl David Ondráčka: “Je to realita, Babišovo impérium je velké.” Podle jeho slov lze proto očekávat, že v mnoha oborech vždy narazíme na nějakou firmu Andreje Babiše.

Aha … Vše je tedy asi v pořádku! Transparency International ČR rezignovala na ochranu a své poslání? Rittig a Janoušek evidentně byli malí páni a proto bylo možné je kontrolovat, neustále energicky poukazovat na jejich nezákonnosti a popř. dokonce i podávat na ně trestní oznámení. U Andreje Babiše je evidentně vše jinak, většina jako kdyby měla strach nebo dokonce s Agrofertem spolupracovala, něco jako odštěpné závody či divize.

Velikost a oblasti působení ministra financí přeci nemůže zůstat pouze konstatováním, že je to realita, hlavně za situace, kdy kumulací funkcí a politické moci získává před ostatními soutěžícími na trhu nepopiratelnou výhodu a pokud by fungovaly kontrolní mechanismy, pak by tomuto prorůstání (možná i nezákonnému) nedocházelo! Bohužel asi je již všechno marné….

O to více je pak drzejší, že vláda, s Babišem jako ministrem financí, je na jedné straně schopna vyhodit oknem až 9 miliard korun ve prospěch několika producentů a distributorů biopaliv (kde opět figurují firmy Andreje Babiše) a na druhé straně vyvíjí nástroje, jako je elektronická evidence tržeb, kontrolní hlášení DPH apod., kterými chce šikanovat statisíce podnikatelů a živnostníků, aby získala řádově podobné prostředky.

Domnívám se ale, že tento bizarní kontrast je pro tuto vládu bohužel příznačný, neboť je to vláda, která stojí na straně odborů a oligarchů má jako taková přirozeně má za nepřítele číslo jedna právě drobné podnikatele. Své oligarchy si ale naopak pěstuje a šlechtí.

ZDROJ: ceska-justice.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 329 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...