CENZMEDIA
13.11.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Lesk a bída volebních průzkumů

Sdílejte článek:

MARIE JOSEFÍNA FULKOVÁ

Na úvod pár slov k veřejnoprávní ČT. Soudíc z vlastní zkušenosti, musím konstatovat, že je to instituce nedemokratická, uzavřená (zaměstnanci se bojí sami mezi sebou říci, koho volili a jaký mají názor – nedejbože na migraci, genderové teorie, ekoaktivismus…..to jsou spolu s dalšími mezi veřejnoprávní televizní „elitou“ témata naprosto tabuizovaná).ČT je navíc instituce založená zejména na příbuzenských a kamarádských vztazích – produkční si jako asistentky zaměstnávají své synky a dcerky, dramaturgové zadávají například titulky svým známým, jedna sekterářka z převzatých pořadů se dokonce stala nejobsazovanější režisérkou, protože měla poměr s šédramaturgem ( to prosím není drb). Noví autoři a režiséři tu nejsou vítanými hosty, jejich náměty (často skutečně originální a přínosné) padaly pod stůl, aniž by kdokoli řekl proč, zatímco pokud s něčím přišel dlouholetý kamarád ještě z dob normalizace (byť to bylo stokrát omleté téma), úspěch byl zaručen.Do redakce zpravodajství jsem za celou dobu nezaznamenala jediné výběrové řízení, pracují tam pouze ti hoši a holky, co se znají a co spolu mluví,….etc.


Při projednávání výročních zpráv ČT ve Sněmovně argumentoval člen rady ČT, pan Bednář, „nezávislými“ průzkumy veřejného mínění. Vzhledem k tomu, že jsem brigádně pracovala v agentuře Median, u níž si zadává průzkum Čro i ČT, měla jsem neocenitelnou možnost podívat se pod pokličku. Především si tyto průzkumy zadávají a platí sama veřejnoprávní média a vypadají asi takto: V průzkumu, který byl cílený na  zpravodajskou kvalitu Radiožurnálu, měl respondent možnost si vybrat z několika naprosto  nesouměřitelných rozhlasových stanic- Radio Beat, Radio Impuls, Evropa 2 (což jsou samozřejmě hudební kanály).

Přesto byla většina otázek zaměřena na zpravodajství, byly návodné a mnohé se opakovaly, např.:

1/Která stanice přináší nejobsáhlejší zpravodajství?

2/Která stanice přináší nejobjektivnější zpravodajství?

3/Která stanice přináší nejpravdivější zpravodajství?

4/Která stanice přináší nejdůvěryhodnější zpravodajství?

Manipulace a návodnost z dotazníku, který nepochybně vypracovali marketingoví pracovníci zmíněného veřejnoprávního média, čouhala jak příslovečná sláma z bot. Stejný průzkum si nechala dělat Česká televize (samozřejmě je hrazen nejspíš z koncesionářských poplatků) a s velkou pravděpodobností dopadla v tom nerovném, absurdním klání rovněž vítězně, což leadři ČT i Čro poté patřičně prezentují a uvádějí jako nezpochybnitelný argument (stejně jako radní, bývalý dramaturg ČT, pan Bednář). Stejným způsobem probíhá i průzkum např. volebních preferencí a to nejen v Medianu, ale i v Kantaru, agenturách, které veřejnoprávní média Čro a ČT většinou využívají a platí, aby pak mohla jejich zmanipulované, pochybné výsledky s neskrývanou radostí předkládat veřejnosti (viz. „naprostý profesionál“ pan Moravec v Otázkách, který nectí ani nepsané pravidlo všech profesionálů – redaktorů, moderátorů – udržet si při zprávách neutrální výraz, aby nedal očividně najevo svou politickou, ideologickou orientaci, a což takhle Nora Fridrichová, slečna Tvarůžková….etc. No, nechtěla bych být svědkem výuky na dnešní fakultě žurnalistiky a humanitárních studií UK…..)

Snad za jediné průzkumy, které s povolenou odchylkou odpovídají skutečnému veřejnému mínění, jsou průzkumy agentury STEM/MARK, která spolupracuje mimo jiné i s ČAV. Kantar a Median fakt ne!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 015 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.