Migranten-aus-Belarus
14.1.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

Lékaři bez hranic to vzdali

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilV současném vzrušení okolo vyslovování důvěry vládě Petra Fialy by neměla zapadnout jedna drobná, ale  pozitivní zprávička ze zahraničí. Konkrétně z Polska. Lékaři bez hranic se stahují. Globalistická, promigrační neziskovka Médecins Sans Frontières vydala prohlášení, že opouští oblast u Polsko – Běloruské hranice, kde „chtěla pomáhat uprchlíkům”.

Co je tenhle spolek zač a jakou agendu skrývá za líbivou fasádou pomoci bližnímu, to už asi většina obyvatel Evropy poznala. Tak zvaná „migrační krize” už na to trvá dost dlouho a lidová přezdívka „Pašeráci bez hranic”, které se jim v průběhu posledních 6 let dostalo, hovoří jasnou řečí. Ale přesto všechno stojí i jejich poslední, neúspěšný pokus o ovlivnění situace v Polsku a otevření nového migračního koridoru do Evropy za zmínku a pozornost.

Od začátku migračního náporu na polskou hranici, se Lékaři bez hranic usilovně tlačili do pohraničního pásma. Za účelem pomoci a humanity, pochopitelně.  S tím, že by přitom také tak nějak, trochu… informovali. Podobně, jako ve Středomoří.  Jistě si umíte představit ty obrázky. Tisíckrát zesílené a zopakované spřátelenými, liberálními médii. Prochladlé ženy s hladovými dětmi, belhající se stařík exotického vzhledu… a jekot o zlých Polácích, o ubožácích zachraňujících holý život a o soucitu, který jim dlužíme.

Poláci jim to zatrhli, hned v zárodku. Vůbec je nepustili do pohraničního pásma a vytrvali. Odolali citovému vydírání, i naléhání dobrotrusů, jak domácích, tak zahraničních. Až to ten globalistický spolek nakonec vzdal. O to zajímavější informace obsahuje jeho uražený pokřik, když za sebou pomyslně práskl dveřmi. Krizová koordinátorka Lékařů bez hranic pro oblast Polska a Litvy, Frauke Ossig, napsala: „Od října jsme opakovaně žádali o přístup do oblasti s omezeným vstupem a ke stanovištím pohraniční stráže v Polsku. To vše ale neúspěšně. Víme, že tam jsou stále lidé, kteří hranici přecházejí, ukrývají se v lesích a potřebují pomoct. Zatímco my jsme stále odhodlaní těmto lidem na útěku pomoc poskytnout, ať jsou kdekoliv, v Polsku se k nim nemůžeme dostat.”

Proto se, podle Frauke Ossig, nadnárodní Lékaři bez hranic museli spojit s jiným, místním agentem globalismu. S organizací Salam Lab. Takové, typicky polské jméno, že? Tahle organizace provozuje, mimo jiné, i tak zvané Středisko humanitární pomoci v Michałówě, v Podleském vojvodství. A Frauke Ossig hrdě přiznala, že společně pomohli pěti Syřanům a jednomu Palestinci, kterým se podařilo oblastí projít. Tak nějak bez ohledu na zákony Polska….

Možná nebude bez zajímavosti, podívat se, kdo je ta Frauke Ossig. Protože je takovým ukázkovým prototypem mladých, zapálených, promigračních aktivistek. Studovala „Marketing Evropské Únie” na univerzitě v Bochumi, pak dobrovolničila, až to dotáhla na zaměstnání u neziskovky. Nejvíce se asi „proslavila” loni na podzim, kdy se veřejně radovala z rozsudku italského soudu nad kapitánem lodi, který z moře vylovil 101 migrantů a následně je řádně předal libyjské pobřežní stráži. Dostal za to (v první instanci) rok. Ossigová soud komentovala slovy: “Evropské státy musí uznat rozsudek a uznat, že navracení migrantů do Libye je zločin podle mezinárodního práva.” To myslím, k dokreslení představy, jaká parta se pokoušela zlomit Polsko, aby povolilo průchod migrantů přes své území, asi postačí.

Teď ještě něco málo k organizaci Salam Lab. Členové tohoto spolku se sami označují za  „Laboratoř míru”.  Ale výstižnější by asi byl název Shariah Lab. Posuďte sami. Kromě onoho Střediska humanitární pomoci v Michałówě, provozují také Multikulturní centrum v Krakově. O co jde, asi není třeba rozpitvávat. Ovšem takovou pomyslnou třešničkou, na vrcholu jejich multikulturní pyramidy, je projekt IslamistaBlog.pl. Sami o něm hrdě prohlašují: „Během pěti let existence IslamistaBlog.pl  se nám podařilo uspořádat největší akce v Polsku věnované uprchlíkům (Rethinking Refugees) a islámu (Rethinking Islam) ve spolupráci se Sindhuja Sankaran Ph.D. a Karolínou Czerska-Shaw Ph.D. z Jagellonské univerzity. Další tisíce účastníků se zúčastnily vzdělávacího programu “Empatie a multikulturalismus”, který jsme vyvinuli. Spolupracujeme s mnoha mezinárodními a místními organizacemi na budování lepší, přátelštější a otevřenější společnosti…”

Když takto názorně vidíme, s kým že to zkřížily meč orgány polského státu, je ještě větší důvod oslavit jejich vítězství. Globalista potupně stahuje ocas a se zlostným pokřikem opouští polské pohraničí.  Tudy cesta nepovede. Pevnost a vytrvalost polských vlastenců slaví vítězství. Bohužel však jen dílčí. Z pohledu války o budoucnost Evropy šlo jen o krátkou a bezvýznamnou místní šarvátku. Ale i tak, díky za ni.

Ostatně soudím, že politické neziskovky musí být zničeny.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 4 296 times, 22 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (57 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
63 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)