flegrrozhovor
27.11.2020
Kategorie: Společnost

Léčivé omyly profesora Flégra

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Chci se s vámi podělit o přízračný zážitek. Je to rozhovor s evolučním biologem, Jaroslavem Flégrem.

Předmětem rozhovoru byla předpověď tohoto učence z října. Podle ní by teď mělo v České republice na koronu umírat tisíc lidí denně (1.06 min.) a to bez ohledu na to, jestli vládní opatření zaberou nebo ne. Nebudu se zabývat výmluvami, které profesor ve svém zájmu používat neměl. Třeba to, že si neuvědomil, že průměr je něco jiného než medián (3.13 min.).

Ale sdílet s vámi chci omračující příklad způsobu jeho myšlení. Když ho moderátorka kritizovala, že svým tvrzením spoustu lidí nezodpovědně vyděsil, tak odpověděl, že toho nelituje a zopakoval by to, protože “spoustu lidí chybná předpověď zachránila”(10.53 min.).

Tak si říkám: Proč tento mudrc v říjnu nemluvil hned o 5000 mrtvých denně. Třeba by pak neumřel vůbec nikdo a kdyby ještě pár tisíc přihodil, tak by se ztráty na životech dostaly do mínusu. Pan profesor by to samozřejmě dokázal vypočítat s takovou přesností, s jakou předpověděl těch 1000 mrtvých denně. Pětkrát méně, že ano pane profesore, nebo je i tady nějaká potíž s průměrem a mediánem?

Bohužel nebyly při rozhovoru vidět jeho boty. Rád bych totiž na ně vrhl krátký pohled, abych se ujistil, že zavazování tkaniček ještě zvládá. Ale tak či onak. Nemohu se dočkat další léčivé předpovědi tohoto učence.

Ale teď bez legrace. Flégr patří k lidem, na které ostatní platí daně, aby jim pomáhali pochopit co se děje. Jeho povinnost je sloužit jim a nemá právo ukojovat na jejich úkor svoje pošramocené ego apokalyptickými halucinacemi.

A když už se nedokáže kontrolovat on sám, tak je odpovědností médií, která mají věcně informovat, nevypustit takovouhle figuru na lidi.

  • Petr Robejšek, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 892 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)