crop-61410-paroub-sedma
27.8.2018
Kategorie: Společnost

Léčba Petrou aneb kolik stojí mlčení těch EX

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Rozvod je dnes běžná věc. A tichá, rozvádějí-li se dva lidé, kteří mají IQ. 

A proč je IQ předpokladem? Protože jen člověku, který má mozek, a zdůrazňuji, že nehovořím o vzdělání, dojde, že prolomení intimity manželského soužití odnesou těžce oba dva. Propírání špinavého prádla je ponižující, nízké a ubližující jak jemu, tak jí. Bez ohledu na to, kdo má pravdu. Jak hospodařili, jak si říkali v soukromí, co měli rádi v posteli, to patří jen a jen do jejich čtyřech zdí. Cokoli jiného je prostě podraz – i když se děje po rozvodu. 

Partnerský vztah je zkrátka opravdu jen těch dvou, a nikdo do něj nevidí a vidět nemůže. Pokud jeden z páru začne vytahovat na veřejnost detaily, ať pravdivé či nepravdivé, jeho důvody nemohou být jiné než nízké – pomsta, vydírání, v případě Petry Paroubkové patrně snaha ovlivnit volby svého ex manžela…Tedy vlastně pomsta, jen v jiné podobě. 

Zhrzené ženy jsou sice častější úkaz než zhrzení mužové, ale to nemění nic na tom, že jejich jednání je především hloupé. Vyřčené slovo nevezmeš zpět ani párem volů, říkala mi babička, a tak si dávám velký pozor, abych to měla na paměti, když už se něco dere či kdy v minulosti dralo na jazyk. I když ten jazyk pěkně svrběl. Mozek zvítězil. 

Uvědomuje si Petra Paroubková, že vše, co se psalo a nyní píše, čte například i její dcera? Uvědomuje si, že se ocitá v kategorii Ivet Bartošových, tedy naivních a labilních osůbek, kterých nám může být jen líto? Petřina Óda na manžela dnes působí tragikomicky, a jen blázen před celým národem prohlásí už tehdy úsměvný výrok o sexy mozku za lež. 

Pokud měl Jiří Paroubek nelegální příjmy, a ona jako manželka s tím měla problém, měla odejít. Dokonce ani udat ho nemusela – byla přece manželka. Pokud by ale byla tak zásadová, měla jít na Policii. Tiše, v klidu, a nikoho tímto humbukem nevarovat. Jenže v době, kdy měl mít Jiří Paroubek nelegální příjmy, ona psala Ódu na manžela. A o jeho sexy mozku. 

Patrně chápete, že nechci hájit Jiřího Paroubka – je to člověk, kterého považuji už dávno (patrně od doby, kdy předcvičoval to podivné cvičení) za někoho z jiného světa, a věřím, že nebude zvolen. 

Ale obecně odsuzuji ataky bývalých partnerů, které snad mají jakž takž omluvu v šou byznysu, ale nemají co dělat v civilním životě. Ponižují oba bývalé manžele, baví národ, a žádný z těch dvou nevyjde jako vítěz, ale vždy jen jako trapná figurka. Proto gentlemani a dámy nic takového nedělají. Neslyšela jsem nikdy Radku Nečasovou ani jiné inteligentní ženy, co by něco podobného páchaly. Protože dámy mlčí. 

Proto jsem rovněž odsuzovala zveřejnění soukromých hovorů Petra Nečase a Jany Nagyové, protože zde podle mého názoru selhal v podobném případě stát. Jejich hádky byly jejich soukromou věcí. A zveřejněním se ničemu nepomohlo. 

Tedy léčba Petrou – o čem je? Dámy a pánové, k něčemu je to dobré. Abychom si my všichni ostatní uvědomili, že nikdy nic podobného neuděláme, i kdyby náš manžel odešel za naší spolužačkou a manželka si nabrnkla kolouška. Je to jen naše, jakkoli bolestná, věc. Nikoho jiného. A pokud z toho veřejnou věc sami udeláme, koukněme se do zrcadla. neuvidíme sebe, ale zoufalce roku. 

Nebo taky obchodníka. Proč se tomu vyhýbat. Třeba prostě jen někdo nezaplatil, nebo jiný zaplatil víc. I takovou může mít lidská “prostituce” podobu. Děkuji, nechci. 

Je mi tedy vždy trapně za ty dotyčné. Vám taky? 

Ta cena, která se platí, je totiž důstojnost. 

 

Autor: Jana Zwyrtek Hamplová

6075329-blog-jana-zwyrtek-hamplova

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 74 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.