168NORA
17.3.2021
Kategorie: Politika

Kýbly špíny Nory Fridrichové … tentokrát na očkování

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPořad s neutrálním názvem 168 hodin se pod režií ČT i díky moderátorce Noře Fridrichové zapsal jako zcela neobjektivní publicistika. V neděli 14.3.2021 si Fridrichová vzala na paškál očkování.

Publicistika ČT1 má v neděli dva pořady – polední Otázky Václava Moravce a večerní 168 hodin. Oba pořady „vynikají“ dlouhodobou a setrvalou kritikou vlády, nyní tedy vlády Andreje Babiše. Ne, že by nebylo co kritizovat. Potíž je ale v tom, že se hledají často až malicherné otázky, na kterých si moderátoři Moravec a Fridrichová brousí svůj ostrovtip.

V neděli 14.3.2021 předvedla Fridrichová zase jeden ze svých „sólokaprů“. Zaměřila se tentokrát na „chaos“ v očkování a v pořadu vystoupil i host, který tvrdil, že nechápe, jak lze, tak „jednoduchou věc“ jako očkování, zbabrat. Za zmínku možná stojí, že byl tento pořad odvysílán na konci týdne, kdy se na české podmínky začalo masivně očkovat a podařilo se za den naočkovat i přes 40 tisíc osob. Tento údaj převedený na USA by znamenal přes 1,2 milionů osob za den. Milion osob denně si jako svůj cíl pro očkování stanovila administrativa Joea Bidena. Fakticky již tedy očkujeme alikvotně Spojeným státům.

Velká “diskuse“ se zejména ze strany pirátů vedla o „vakcínách, které leží ladem“. Argumentuje se skladovými zásobami ve výši čtvrt milionu vakcín. Pan doktor a primátor Zdeněk Hřib ale jenom kalí vodu. Vždyť „vakcíny ladem“ jsou v případě očkování současnou rychlostí zásobou na pět dní! Je vidět, že v politice se hodí kdejaká špína, aby to chytrák jako Hřib prezentoval.

Nicméně, také bych si dokázal představit rychlost očkování na úrovni sto tisíc osob denně. Za měsíc bychom měli proočkovánu třetinu populace a za dva měsíce asi 60 %, což by už mělo podle virologů významně ovlivnit šíření viru. V květnu bychom se tak při rychlosti ala Izrael mohli dopracovat stavu, kdy by se česká společnost mohla vrátit k relativnímu normálu. Bohužel, to je ale jenom teorie. Dodávky vakcín pro EU váznou a údajně se podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze s vakcínami „kšeftuje“ v rámci EU.

Objektivní popis problému ale od Fridrichové a jejích kolegů v redakci ČT neuslyšíme. Nikdy by tato dáma neprohlásila, že za pomalost očkování může selhání vakcinační politiky EU. Dokolečka ale bude brojit proti ruským a čínským vakcínám, které nemají evropský certifikát. Možná si ani nevšimla, že už se jedna německá společnost dohodla s Ruskem, že bude Sputnik V vyrábět v Německu.

Kýbly špíny na vládní politiku Fridrichová nešetří. Nezbývá mi než takovou publicistiku, neobjektivní a zavádějící, tvrdě odmítnout. Fridrichová potřebuje vystřídat jako sůl a podobně i Moravec.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 219 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,32 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)