ujetaruka
8.12.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Kvůli “Dobru” už se zakazují i divadelní hry

Sdílejte článek:

NIKOLA BORNOVÁ

BORNOVAPokud jste neměli to štěstí a ještě jste v pražském Činoherním klubu neviděli populární divadelní hru Ujetá ruka, tak máte smůlu – už ji neuvidíte. Britský držitel licence totiž rozhodl, že nevzdělané české vidláky naučí, co je to “zvnitřněný rasismus” a hru nepovolil hrát. Proč? Hlavní roli prý musí hrát černoch.

[...]

Ano, tohle se děje u nás, v Praze, na Novém Městě, v českém divadle…doprdele, to je mi smutno.

Přitom Ondra Sokol byl v roli Tobyho výborný a rozhodně nikomu žádnou ostudu nedělal. Naopak, původní hru osvěžil drobnými českými vtípky. Jak to vím? Před pár lety jsme na hře byly s mojí partnerkou. Bylo to v době, kdy jsme ještě mohly chodit do divadla. V těch bájných časech, kdy jsme ještě obě nepatřily do kasty špinavých podlidí a tak když jsme chtěly jít do divadla, prostě jsme si koupily vstupenky a šly jsme tam. V divadle pak všichni normálně seděli, dýchali, smáli se a dobře se bavili.

Dnes už do divadla nesmíme, protože odmítáme nechávat si každých pár měsíců vstřikovat do organismu jakousi podivnou šmakuládu od zločinného amerického korporátu, která sice skoro nefunguje, ale zato má desítky nežádoucích vedlejších účinků, včetně smrti. A to chceš!

Na tuhle hru už nemůžeme jít ani z toho důvodu, že rasistický držitel její licence si myslí, že tvrdou separací lidí podle rasového klíče vytváří jakési protirasistické “Dobro”. Takže bez rasových kvót už ji divadlo neodehraje. Přičemž se úplně ignoruje, že v divadle je úplně běžné, že muži hrají ženské postavy, běloši černochy, dospělí děti, Jan Hrušínský chytré lidi, mladíci staříky, zdraví hrají umírající atd. Někdy to dokonce funguje tak, že čím větší rozpor mezi hercem a jeho rolí, tím lépe – obzvlášť v komediích.

Ano, je to nečekanné zjištění – v divadle jsou herci a ti hrají různé role. A herec není to samé jako postava, kterou hraje. Šokující! Základem herectví je totiž překvapivě to, že herec dokáže předstírat někoho jiného tak dobře, že mu to uvěříme…nebo nás tím předstíráním alespoň dobře pobaví. Takže není nutné, aby Anthony Hopkins před natáčením Mlčení jehňátek vystudoval psychiatrii a pak šel povraždit a sežrat pár pacientů. Christopher Reeve nemusel kvůli roli Supermana emigrovat na Krypton a tam si vyžádat kryptonský digitální covid pas, ani se nemusel naučit létat a střílet lasery z očí. Herci z Divadla Járy Cimrmana nemusejí chodit každý týden na operativní změnu pohlaví, aby mohli hrát ženské postavy ve svých hrách.

Ano, dá se říct, že je to drobnost. Ondra Sokol prostě adaptuje jinou divadelní hru nebo si dokonce napíše nějakou vlastní. Jenže podobných “drobností” už je v naší společnosti tak strašně moc, že už se v nich nikdo neorientuje. Prakticky každý z nás je teď rasista, nácek, homofob, dezinformátor, islamofób, xenofób, popírač, odmítač a kdo ví co ještě. Každý porušuje nějaké nové, ujeté normy. Nikdo už se v té moderní super-progresivní ideologii nevyzná, vznikla nám kasta “profesionálně uražených lidí” a zdravý rozum už se z mainstreamu úplně vytratil (ne že by ho tam na začátku bylo nějak hodně).

Že byla Ujetá ruka zrušena z rasistických důvodů mi přijde ujeté. Že zdraví lidé nemohou do divadla, protože nedostali nějaký faučis pas je taky ujeté. Že se vláda snaží bezdůvodně zničit už druhé Vánoce v řadě je taky ujeté. Že si spousta lidí v zimě bude asi topit parketami, protože nemají peníze na elektřinu ani plyn kvůli jakýmsi “ekologickým” povolenkám je taky ujeté. Ujeté je i to, že prodáváme levně energii do Německa a pak si ji draze kupujeme zpět. Že jsou největší dezinformátoři a manipulátoři na pozicích, ve kterých předstírají, že hlídají pravdivost informací. Že kvůli “ochraně zdraví” lidem zdraví absolutně demolujeme. A tak dále a tak dále.

Svět už je naprosto ujetý. Všechno je ujeté.

[...]

Jediná možnost asi je, vytvořit si ten svět znova a lépe. Bez debilních nápadů novodobých pokrokářů, kteří se sice často chlubí milionem titulů před i za jménem, ale ve skutečnosti jsou to jen užiteční idioti. Potřebujeme restart společnosti. Ne ten od fašistů ala Klaus šváb nebo Bill “Mám Malýho a Měkkýho” Gates. Ale ten náš – lidský, rozumný, empatický, kulturní, duchovní a rozumně produktivní.

Protože jinak neskončíme jen s ujetou rukou, ale rovnou s ujetou hlavou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 252 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)