face-mask-g201a24e38_1280
27.10.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Kvalitní respirátory vyrábíme i v Česku

Sdílejte článek:

Česko je snad jedinou zemí, kde platí povinnost nosit respirátory FFP2, všude jinde vám stačí rouška. Můžeme se jen dohadovat, jestli je za tímto nařízením snaha vlády ochránit obyvatelstvo, nebo jde spíš o to, že se někomu hodilo prodávat respirátory. Jedno však zpochybnit nelze: Respirátory jsou každopádně spolehlivější.

Každý odborník vám řekne, že rouška je lepší než nic. Respirátor má ale mnohem vyšší účinnost. Nezabraňuje pouze tomu, abyste šířili nemoc na ostatní, chrání i vás jako nositele respirátoru.

Respirátor FFP2 je dostatečný

Respirátory označujeme různými třídami. Povinné je nosit respirátory FFP2, existuje ještě vyšší třída FFP3. Ta se ovšem velmi obtížně shání, bývá nabízena spíš zdravotníkům a lidem v první linii boje. Třída FFP2 je dostačující pro běžného člověka, chrání na 95 %.

Pozor byste si měli dát zejména na respirátory s ventilem. Řada lidí se domnívá, že jsou lepší, avšak opak je pravdou. Respirátor s ventilem totiž poskytuje ochranu pouze pro svého nositele. Vydechovaný vzduch není filtrován, a tak jste-li nemocní, šíříte nemoc dál.

Podpořte koupí respirátoru českou firmu

Z prodeje respirátorů se v Česku stal výnosný byznys. Nemáte v úmyslu podporovat někoho, kdo vydělává na dovozu z Číny? Podpořte raději lokální firmu. Kvalitní FFP2 respirátory v ČR vyrábí společnost GOOD MASK. Jejich respirátory obsahují dvě filtrační vrstvy, jsou ultratenké, aby se v nich dobře dýchalo, a mají rozšířenou nosní výztuž pro lepší utěsnění. Vyrobeny jsou výhradně z českých materiálů.

Respirátory GOOD MASK lze objednat nejsnáze online, například z internetové lékárny, jež prodává také antigenní testy. Můžete tedy objednat vše najednou. Případně se zeptejte v lékárně ve vašem městě, zda náhodou neprodává konkrétně tyto dané respirátory. Chraňte sebe, svou rodinu i své okolí. Nad pandemií ještě nemáme vyhráno.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 277 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...