cat-535011_1280
16.4.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Kusové koberce: Elegantní doplněk do domácnosti

Sdílejte článek:

Přestože se dnes v moderních bytech a rodinných domech dává přednost spíše hladkým povrchům podlah, které se snadno udržují v čistotě, není na škodu si alespoň třeba do obývacího pokoje či ložnice pořídit kusový koberec. A to hned z několika důvodů.

Estetické hledisko hraje významnou roli

V první řadě jsou kusové koberce velmi efektním doplňkem každé domácnosti. Interiér díky koberci získá na pestrosti, podlaha pak nepůsobí příliš fádně. Hledisko designu však není jediným atributem, kvůli němuž se investice do kusového koberce vyplatí.

Kusový koberec je praktickou záležitostí

Výhodou je, že kusové koberce do značné míry dokážou pohlcovat a tlumit hluk. Nejen z podlah, na něž je umístíte, ale také z celkového prostoru místností. Tam, kde je kusový koberec vhodně položený, panuje v pokoji lepší akustika nežli třeba v případě, že je podlaha tvořena čistě jen dřevěnými palubkami, plovoucí podlahou apod.

U kusových koberců vás nečeká náročná údržba

Kusové koberce se dají snadno sbalit a vyklepat na zahradě či před domem. Není s nimi taková námaha jako s koberci, které jsou rozmístěné po celé ploše místnosti. Pokud jde o způsob údržby, stačí je pravidelně vysávat, aby se v nich příliš neusazoval prach. Jednou za rok je pak vhodné použít čištění vodní cestou, a to s pomocí speciálního vysavače. Mají-li delší vlas, pak se vyplatí jejich občasné pročesání, aby nedocházelo k vytvoření žmolků.

Prodávají se modely z přírodních i syntetických vláken

Moderní kusové koberce se nejčastěji vyrábějí z umělých materiálů. Ty totiž mají delší životnost a jsou například i vhodné ve chvíli, kdy někdo z vaší domácnosti trpí alergií. Syntetická vlákna totiž mají zpravidla antialergenní úpravu.

Pomocí kusového koberce se dá zútulnit obývací pokoj, hodí se také do ložnice. Záleží však jen na vás a vašem vkusu, kam jej umístíte.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.