KURZODSTUP
3.12.2021
Kategorie: Politika

Kurz je pryč!

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDVčera vystoupil bývalý rakouský kancléř Kurz se zásadním prohlášením – že odchází z politiky a ze všech svých funkcí. Zítra předá vedení poslaneckého klubu bývalému předsedovi klubu Augustu Wögingerovi a v nejbližší době svolá sjezd Lidové strany (ÖVP) a odstoupí z funkce předsedy.


V bilančním vystoupení, které je možné shlédnout v komentářích, se vyjádřil jasně v tom smyslu, že když člověka přestane těšit to, co dělá, měl by zvážit, zda v tom pokračovat. Vysloveně nezmínil, že k odchodu z politiky ho přiměly zejména poslední týdny štvanice téměř veškerých médií včetně tzv. veřejnoprávní televize ORF, řady německých médií, veškeré opozice, podraz koaličních Zelených, vtělený do ministryně „spravedlnosti“ Almy Zadicové a jí vedené speciální protikorupční prokuratury WKStA. Ale všichni přihlížející příznivci i odpůrci to vědí.

Zároveň jasně řekl, že ničím z toho, z čeho je speciální prokuraturou viněn, tedy zpronevěrou, úplatkářstvím a úplatností, vinen není a u soudu to dokáže. Poděkoval všem, kteří mu pomáhali v kariéře, spolustraníkům, nejbližším spolupracovníkům a především voličům, kteří novou lidovou stranu pod jeho vedením dvakrát poslali do vlády se ziskem nad 35 %. Jeho rozhodnutí odejít z politiky je ale prý definitivní.

V sobotu se Sebastianu Kurzovi narodil syn Konstantin a to ho prý definitivně přimělo k přehodnocení jeho života. Viděl také, že honicí psi prokuratury a tzv. levicových médií nepřestanou štvát nejen jeho, ale i všechny, kteří se odváží postavit na jeho stranu. Jako se to naposledy stalo vysoké úřednici pro ochranu justice Gabriele Aicherové, která tvrdě kritizovala postup WKStA nejen v jeho případě, ale i v „případě Ibiza“ a obvinění bývalého předsedy rakouských Svobodných Heinze Christiana Stracheho. Té vyhrožovala přímo ministryně Zadicová, ačkoli je tato vysoká úřednice ve své funkci podle zákona naprosto nezávislá. Zřejmě i Kurzovi samotnému bylo nějak vyhrožováno, protože dostal policejní ochranu – a to je to poslední, co rodina s dítětem může potřebovat.

Jeho odchod není ztráta jen pro Rakousko. Oblíbený byl v Německu, ne u médií, ale u lidí, a nakonec i u nás a v celé Evropě. Obávám se, že teprve bolestně zjistíme, jak moc zabraňoval nejen pokračování nekontrolované migrace, ale i dalším šíleným plánům EU, včetně Zeleného údělu. Opakovaně tvrdil, že jeho cílů nelze dosáhnout tím, že budou lidé trpět, mrznout a hladovět. Snažil se spolupracovat se státy západního Balkánu ohledně zabránění nelegální migrace a stále hledal i cestu spolupráce s V4. Podařilo se mu dosáhnout i menšího zadlužení EU, než chtěla Evropská komise, která do Fondu obnovy požadoval půjčku 1.000 miliard eur. Premiéře v Evropské rada jí pod tlakem právě rakouského kancléře Kurze a jeho holandského kolegy Rutteho povolili „jen“ 750 miliard eur.

Samozřejmě se dopustil i chyb. Podle mého soudu jeho pád začal v době „skandálu Ibiza“, kdy nechal pod silným tlakem médií padnout Stracheho i celou vládu a následně po dalších vítězných volbách sestavil vládu se stranou Zelených, kteří od počátku pracovali na jeho odstranění. Nevybíravé metody opozice, která viděla, že ve volbách ho neporazí, a které zjevně podcenil, natož aby kontroval podobnou taktikou, nakonec vedly k tomu, že než aby vyhořel, odstoupil. Kurz byl politik, ne politikář, zabýval se tím, co chce prosadit, ne tím, koho odstranit.

Opozice jásá. Obávám se ale, že její jásání nebude trvat dlouho, protože kromě programu „Kurz muss weg“ žádný program neměla. Po předčasných volbách, které možná budou brzy a po kterých bude následovat vláda podobného slepence jako u nás, budou tedy kopírovat německou politiku, jak tomu bývalo vždy, a jak se to od poddaných čeká. To přece známe. A Svobodní? Budou opozici podporovat, a ta jim bude lichotit, dokud je bude potřebovat. Zatím si předseda Svobodných Herbert Kickl, který Kurze nenávidí tak, že je ochoten spolupracovat i se socany a Zelenými, může dál propagovat svůj odčervovací prostředek proti covidu. To je asi tak vše, na co se tato kdysi slibná strana v současnosti zmůže.

Podle nejen mého názoru odchází momentálně nejtalentovanější politik Evropy, „udolán“ spiknutím podprůměrných. Do dalšího života přeji tomuto mladému muži hodně úspěchů. Za sebou zanechává obrovský kus dobře vykonané práce, což se o většině špičkových evropských politiků rozhodně říct nedá. Zastavením nelegální migrace do EU a zabráněním pokusů o její legalizaci se vedle Viktora Orbána nesmazatelně zapsal do dějin evropské integrace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 162 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
20 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)