kurdistan
10.10.2019
Kategorie: Politika

Kurdové v pasti

Sdílejte článek:

OLGA PAVLÍKOVÁ

Tento článek si nenárokuje žádné odborné hodnocení historického či teritoriálního vývoje v oblasti osídlené Kurdy. Tento článek pouze burcuje svědomí všech, kteří nad bezprávím páchaným na Kurdech mávají rukama, případně poukazují na to, že to nejsou žádní svatoušci. Na středním východě jsou svatoušci dávno vymýceni, prostě tam prostor pro mírové řešení sporů zatím není.

Celá světová veřejnost si je vědoma, že lví podíl na potlačení IS mají Kurdové. Všichni dobře vědí, že tento národ žije ve třech zemích, avšak nemá žádný prostor k prosazení své státnosti, ač o to Kurdové usilují alespoň v podobě autonomie. Všem se Kurdové hodí, když je průšvih a zatím to vždy dopadlo tak, že se všichni na ně vybodli, když za ně Kurdové udělali špinavou práci. Ukázkovým příkladem může být Trump, který prý dokonce prohlásil, že „Kurdové nám také nepomohli ve druhé světové válce“, což je výrok natolik absurdní, že se ani nedá komentovat a navíc o roli Ameriky a její skryté podpoře Hitlerovi jsou historické informace, nikoliv ovšem o podpoře Kurdů. 

Jak jsem uvedla výše, prostor pro mírová řešení problémů na středním východě zatím není. Není proto, že západní svět dlouhodobě a trvale se staví k problémům této oblasti nikoliv tak, že je třeba pomoci k tomu, aby se ty problémy skutečně začaly řešit pomocí mírových rovnoprávných jednání, nýbrž „co z toho budeme mít“. Kurdům se v rámci jejich nasazení v bojových akcích slibuje, že jejich požadavky se budou řešit po skončení konfliktu a tento slib je pak považován za vyřešení problému. A zbrojařské korporace se nepřetržitě předhánějí v tom, komu se podaří urvat větší zakázku a představitelům příslušných států je naprosto lhostejné, že tak přispívají k vojenské nerovnováze v oblasti, důležité je pro ně pouze to, že zákazník zaplatí. A protože platí především Saudové a Turkové, jejich armády rostou a stávají se v podstatě nepřemožitelné.

Současné kvílení západních politiků nad zlým Erdoganem či Trumpem je jen pokus uchlácholit svá svědomí a hlavně nepřipustit, že se na tomto vývoji všichni podíleli. Když se může západní svět dohodnout na sankcích vůči Rusku, proč by se nemohl dohodnout na sankcích vůči Turecku či dokonce USA? Právě proto, že tam mají své obří hospodářské zájmy a ty upřednostňují. A tak, pokud se tento trend nezastaví, bude hodně zle, opravdu hodně.

Autor: Olga Pavlíková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 455 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)