kurdistan
10.10.2019
Kategorie: Politika

Kurdové v pasti

Sdílejte článek:

OLGA PAVLÍKOVÁ

Tento článek si nenárokuje žádné odborné hodnocení historického či teritoriálního vývoje v oblasti osídlené Kurdy. Tento článek pouze burcuje svědomí všech, kteří nad bezprávím páchaným na Kurdech mávají rukama, případně poukazují na to, že to nejsou žádní svatoušci. Na středním východě jsou svatoušci dávno vymýceni, prostě tam prostor pro mírové řešení sporů zatím není.

Celá světová veřejnost si je vědoma, že lví podíl na potlačení IS mají Kurdové. Všichni dobře vědí, že tento národ žije ve třech zemích, avšak nemá žádný prostor k prosazení své státnosti, ač o to Kurdové usilují alespoň v podobě autonomie. Všem se Kurdové hodí, když je průšvih a zatím to vždy dopadlo tak, že se všichni na ně vybodli, když za ně Kurdové udělali špinavou práci. Ukázkovým příkladem může být Trump, který prý dokonce prohlásil, že „Kurdové nám také nepomohli ve druhé světové válce“, což je výrok natolik absurdní, že se ani nedá komentovat a navíc o roli Ameriky a její skryté podpoře Hitlerovi jsou historické informace, nikoliv ovšem o podpoře Kurdů. 

Jak jsem uvedla výše, prostor pro mírová řešení problémů na středním východě zatím není. Není proto, že západní svět dlouhodobě a trvale se staví k problémům této oblasti nikoliv tak, že je třeba pomoci k tomu, aby se ty problémy skutečně začaly řešit pomocí mírových rovnoprávných jednání, nýbrž „co z toho budeme mít“. Kurdům se v rámci jejich nasazení v bojových akcích slibuje, že jejich požadavky se budou řešit po skončení konfliktu a tento slib je pak považován za vyřešení problému. A zbrojařské korporace se nepřetržitě předhánějí v tom, komu se podaří urvat větší zakázku a představitelům příslušných států je naprosto lhostejné, že tak přispívají k vojenské nerovnováze v oblasti, důležité je pro ně pouze to, že zákazník zaplatí. A protože platí především Saudové a Turkové, jejich armády rostou a stávají se v podstatě nepřemožitelné.

Současné kvílení západních politiků nad zlým Erdoganem či Trumpem je jen pokus uchlácholit svá svědomí a hlavně nepřipustit, že se na tomto vývoji všichni podíleli. Když se může západní svět dohodnout na sankcích vůči Rusku, proč by se nemohl dohodnout na sankcích vůči Turecku či dokonce USA? Právě proto, že tam mají své obří hospodářské zájmy a ty upřednostňují. A tak, pokud se tento trend nezastaví, bude hodně zle, opravdu hodně.

Autor: Olga Pavlíková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 338 times, 12 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.