migrants
23.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Kupte si svého migranta. EU se začíná chovat jako zoufalá trhovkyně

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Jana MarkováPokud si většina občanů něco nepřeje a EU nám to přesto nařídí, tak demokracie skončila. Naprostá ztráta suverenity zabalená do hesel o solidaritě.

Částka 10 000 eur na jednoho migranta. Tuto cenu stanovila EU za to, že budeme ochotni přijmout v nějakém časovém horizontu blíže neurčený počet migrantů. Nevím, jak byla tato částka určena, ale zjevně je to jen líbivá návnada, protože pokryje náklady na jednoho migranta sotva na pár měsíců. A to mluvím pouze o nákladech na základní životní potřeby, jako je bydlení, jídlo, kapesné a v neposlední řadě třeba zdravotní péče. Za tu dobu se nám ale například afghánský uprchlík integrovat nestihne. Podle rozpočtu různých neziskovek, jako je například Centrum pro integraci a migraci, se náklady na integraci těchto lidí pohybují v řádech desítek milionů korun. A to nemluvím o další fázi, kdy v rámci slučování rodin budeme muset přijmout v extrémních případech i dalších dvacet jejích členů. V tomto kontextu je tato částka směšné nic, které má jen zavřít ústa kritikům.

Pokud tedy má skutečným cílem být řešení aktuální krize a postupné omezování migračního toku, tohle k danému cíli nepovede. Proč? Odpověď je jednoduchá. Jakmile bude mít Evropa povinný přerozdělovací mechanismus, tak už nebude síly, jak tento stoupající proud zastavit. Už to nebude věc politiků v dané zemi, ale pouze úřední procedura evropských orgánů. Věc, kterou nebudeme schopni nijak ovlivnit, budeme pouze nést následky a platit náklady jejich rozhodnutí. Následky, které mohou zásadně ovlivnit ekonomickou, ale i kulturní a bezpečnostní tvář naší země.
.
A teď tedy k té demokracii. Přes 80% našich občanů dlouhodobě zastává názor, že zde žádnou masovou migraci z diametrálně odlišných kultur nechtějí. Přesto je to unijními orgány stále ignorováno a naopak přitvrzují ve výhrůžkách sankcemi a pokutami. Proti těm v podstatě nemáme žádnou možnost obrany. Pokud by tedy politici chtěli vyhovět vůli vlastních občanů, vystavovali by zároveň naši zemi hrozbě těchto drakonických pokut. Kam tedy zmizela demokracie, když není respektován mnoho let konzistentní názor většiny a voliči nemají šanci svoji vůli prosadit?
.
Pokud není respektován názor většiny, žádnou demokracii už nemáme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 907 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
105 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.