komunisticke-reznictvi
30.6.2019
Kategorie: Historie

Kupředu do záhuby

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Dnes není žádný výroční den komunistického zlounství. I když, co si budeme namlouvat, každý den v roce je zrcadlem nějaké té bolševické křivárny z minula. Takže ano, i tento.

K napsání blogu mne inspiroval článek: ČSSR (ne)inovativní…

Jsme šikovný a pracovitý národ plný skvělých lidí a nových nápadů. Možná, že kdyby nás tehdy v 60.letech nechala Moskva svobodně dýchat, mohli jsme být docela funkčním hybridem mezi tržním západem, švédským modelem ultrasociálního státu a tím Mordorem na východě. Jenže to je úvaha z říše fantazie, protože každý tyran potřebuje ke svému přežití masu otroků. A bolševici nebyli rozhodně výjimkou.

O tom, jací jsou komunisti kabrňáci, svědčí nejlépe ten fakt, že zkrachovali už po pěti letech svého samostatného hospodaření a v r.1953 museli vyhlásit měnovou reformu, tedy de facto bankrot ekonomiky. Ono totiž ukrást něco je úplně jiný level, než se o to potom starat s péči zodpovědného hospodáře. Ovšem poté se poučili. Napříště už pod heslem: Spějeme je světlým zítřkům, devastovali naši zemi tišeji, postupněji, o to však bolestivěji. Asi jako rakovina rozežírá zevnitř tělo a ty jejich světlé zítřky mohly být tím pravým světlem leda tak pro tasemnici.

Ještě těsně před revolucí jsem dělal v šamotové cihelně na Moravě na cihlovce z roku 1928 značky Ježek, Adast Blansko. Ani po čtyřiceti letech usilovného předhánění západu si fabrika nevydělala na novou mašinu starou v době krádeže už 20 let. A to ani po dvojím okradení lidu skrze jejich úspory, sociální a zdravotní účty a třetinovým platům oproti dělníkům tam v dáli za kopečky. S kým chtěli tedy soupeřit? Koho zničit, historicky znemožnit, hospodářsky porazit? A komu chtěli zajistit lepší život, jak a hlavně z čeho?

Nebyli jsme členy Světové banky ani Měnového fondu a to hlavně kvůli soustavnému falšování hospodářských výsledků. Ty se zas falšovaly kvůli zakrytí smutné pravdy, že jsme na huntě. Komunisti si stanovovali kurz vlastní měny vůči zahraničí naprosto hausnumericky podle toho jak chtěli aby to na oko vypadalo. Přesně ve stylu: kilo Žigulíka za jeden rubl. Nesmějte se, tohle opravdu v Rusku taky už proběhlo! A pak se divili, že jim tady vznikl obrovský šedý trh, kde veksláci nabízeli cizincům až trojnásobek korun za jejich valutu než oficiální socialistická banka a ještě na tom trhli vejvar, o kterém se nesnilo ani spekulantům na burze. Koruna měla totiž pro cizince pouze hodnotu socialistické stravenky. Kurs dolaru vůči rublu byl dokonce 1:1 a to podle hesla: jeden dolar – jeden kýbl rublů.

Stalo se co se stát muselo. Parazit prožral svého hostitele skrz na skrz a bylo na vůdci, aby to nějak kulantně a opatrně sdělil ostatním. Tím vyvoleným se stal Michail Gorbačov a tím sdělením jeho kniha Perestrojka. V ní se praví zhruba toto: Díky obrovskému úsilí a nerozbornému sepětí všeho lidu socialistického tábora v čele s komunistickými stranami jednotlivých bratrských národů se nám podařilo, i přes dílčí neúspěchy a zuřivý odpor zahnívajících kapitalistických států, překročit další dějinnou fázi historicky předurčeného vývoje a vstoupit do nové kvalitativní úrovně socialistického hospodaření. Touto novou rozvinutou úrovní, zcela v souladu s moderními požadavky na vedení státní ekonomické strategie, je samohospodaření státních podniků po vzoru družstev, kolchozů a sovchozů. Napříště nebudou tvůrčí a ekonomické iniciativy výrobních závodů limitovány centrálními zásahy shora, ale naopak ony samy budou tou hybnou silou našeho progresivně se rozvíjejícího hospodářství.

Přeložím do češtiny: jsme v řiti, všechno jsme už prožrali a rozkradli, zapomeňte a jděte domů. Komunisté tomu zpětně začali říkat: byla to taková doba, dělaly se chyby a na nic takového se nepamatuji. Je to podobné jako: nechápu, nevím o co jim jde a asi účelovka. V tomhle naplno platí, že charaktery se nemění, jen jejich jména a příjmení.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 220 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 3,76 out of 5)
Loading...
227 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)