komunisticke-reznictvi
30.6.2019
Kategorie: Historie

Kupředu do záhuby

Loading...
Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Dnes není žádný výroční den komunistického zlounství. I když, co si budeme namlouvat, každý den v roce je zrcadlem nějaké té bolševické křivárny z minula. Takže ano, i tento.

K napsání blogu mne inspiroval článek: ČSSR (ne)inovativní…

Jsme šikovný a pracovitý národ plný skvělých lidí a nových nápadů. Možná, že kdyby nás tehdy v 60.letech nechala Moskva svobodně dýchat, mohli jsme být docela funkčním hybridem mezi tržním západem, švédským modelem ultrasociálního státu a tím Mordorem na východě. Jenže to je úvaha z říše fantazie, protože každý tyran potřebuje ke svému přežití masu otroků. A bolševici nebyli rozhodně výjimkou.

O tom, jací jsou komunisti kabrňáci, svědčí nejlépe ten fakt, že zkrachovali už po pěti letech svého samostatného hospodaření a v r.1953 museli vyhlásit měnovou reformu, tedy de facto bankrot ekonomiky. Ono totiž ukrást něco je úplně jiný level, než se o to potom starat s péči zodpovědného hospodáře. Ovšem poté se poučili. Napříště už pod heslem: Spějeme je světlým zítřkům, devastovali naši zemi tišeji, postupněji, o to však bolestivěji. Asi jako rakovina rozežírá zevnitř tělo a ty jejich světlé zítřky mohly být tím pravým světlem leda tak pro tasemnici.

Ještě těsně před revolucí jsem dělal v šamotové cihelně na Moravě na cihlovce z roku 1928 značky Ježek, Adast Blansko. Ani po čtyřiceti letech usilovného předhánění západu si fabrika nevydělala na novou mašinu starou v době krádeže už 20 let. A to ani po dvojím okradení lidu skrze jejich úspory, sociální a zdravotní účty a třetinovým platům oproti dělníkům tam v dáli za kopečky. S kým chtěli tedy soupeřit? Koho zničit, historicky znemožnit, hospodářsky porazit? A komu chtěli zajistit lepší život, jak a hlavně z čeho?

Nebyli jsme členy Světové banky ani Měnového fondu a to hlavně kvůli soustavnému falšování hospodářských výsledků. Ty se zas falšovaly kvůli zakrytí smutné pravdy, že jsme na huntě. Komunisti si stanovovali kurz vlastní měny vůči zahraničí naprosto hausnumericky podle toho jak chtěli aby to na oko vypadalo. Přesně ve stylu: kilo Žigulíka za jeden rubl. Nesmějte se, tohle opravdu v Rusku taky už proběhlo! A pak se divili, že jim tady vznikl obrovský šedý trh, kde veksláci nabízeli cizincům až trojnásobek korun za jejich valutu než oficiální socialistická banka a ještě na tom trhli vejvar, o kterém se nesnilo ani spekulantům na burze. Koruna měla totiž pro cizince pouze hodnotu socialistické stravenky. Kurs dolaru vůči rublu byl dokonce 1:1 a to podle hesla: jeden dolar – jeden kýbl rublů.

Stalo se co se stát muselo. Parazit prožral svého hostitele skrz na skrz a bylo na vůdci, aby to nějak kulantně a opatrně sdělil ostatním. Tím vyvoleným se stal Michail Gorbačov a tím sdělením jeho kniha Perestrojka. V ní se praví zhruba toto: Díky obrovskému úsilí a nerozbornému sepětí všeho lidu socialistického tábora v čele s komunistickými stranami jednotlivých bratrských národů se nám podařilo, i přes dílčí neúspěchy a zuřivý odpor zahnívajících kapitalistických států, překročit další dějinnou fázi historicky předurčeného vývoje a vstoupit do nové kvalitativní úrovně socialistického hospodaření. Touto novou rozvinutou úrovní, zcela v souladu s moderními požadavky na vedení státní ekonomické strategie, je samohospodaření státních podniků po vzoru družstev, kolchozů a sovchozů. Napříště nebudou tvůrčí a ekonomické iniciativy výrobních závodů limitovány centrálními zásahy shora, ale naopak ony samy budou tou hybnou silou našeho progresivně se rozvíjejícího hospodářství.

Přeložím do češtiny: jsme v řiti, všechno jsme už prožrali a rozkradli, zapomeňte a jděte domů. Komunisté tomu zpětně začali říkat: byla to taková doba, dělaly se chyby a na nic takového se nepamatuji. Je to podobné jako: nechápu, nevím o co jim jde a asi účelovka. V tomhle naplno platí, že charaktery se nemění, jen jejich jména a příjmení.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 103 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 3,76 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
227 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.