kubera
16.3.2019
Kategorie: Politika

Kubera o kauze Klaus

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Jaroslav Kubera, charismatický politik ODS a současný předseda Senátu Parlamentu České Republiky, se vyjadřuje k poslednímu vývoji v ODS. Václavu Klausovi juniorovi vyhrožuje vedení ODS vyloučením za „výstřelky“.


Jaroslav Kubera, dlouholetý primátor Teplic, který si zakládal na tom, že toto město se pod jeho vedením prakticky nezadlužilo a nepůjčovalo si na „megaprojekty“, byl oblíbeným řečníkem na všech kongresech ODS. Posluchači od něho čekali „postřehy“ ze života a on je dokázal vždycky vyslyšet a nějaký bonmot z úst vždycky vypustil.

Kubera poskytl rozhovor na novinky.cz a vyjadřuje se i ke kauze Václava Klause juniora.

Měla by v sobotu výkonná rada ODS Klause ml. vyloučit z klubu i ze strany?

Myslím, že by to měl udělat sám, ale to není možné, protože on pro svou další politickou kariéru potřebuje být vyloučen. Když ho vyloučí, tak mučednictví je velmi oblíbené a Václav Klaus ml. to umně využije a získá na tom body. Myslím, že on čeká právě na to, až bude vyloučen a stane se tím mučedníkem.

Byl podle vás tento výrok za hranou?

Ten výrok byl nešťastný a zbytečný, protože v době, kdy sílí antisemitismus v zemích, jako je Francie, tak je to nepatřičné. Je tisíc možných srovnání, která se mohou použít. Někteří politici ale mají v takovýchto vyjádřeních oblibu. Začal to Topolánek (Mirek Topolánek – předseda ODS v letech 2002 až 2010 – pozn. red.) s nocí dlouhých nožů, což si myslel, že je povedený vtip. Den nato jsem byl na židovské obci, kde mi ukazovali vytetovaná čísla z Osvětimi. Václav Klaus ml. to myslel dobře a bral to jako žert, ale někdy je to opravdu složité. Sám s tím mám občas potíže, protože v dnešní době přehnané korektnosti je to o to nebezpečnější. Je to nebezpečné hlavně proto, že je to jen voda na mlýn pro ty, kteří prosazují přehnanou korektnost.

Z výše uvedených zásadních vyjádření Kubery nechápu, proč by měl Klaus junior odejít „dobrovolně“, jak říká Kubera v odpovědi otázku, zda ho ODS vyloučí. Hned v další odpovědi totiž Klause juniora hájí tím, že „to myslel dobře“. Kubera je jakoby mezi dvěma mlýnskými kameny. Na jedné straně si to nechce moc rozházet se současným vedením ODS na čele s profesorem Petrem Fialou. Na druhé straně ale jasně chápe, že v meritu věci – tj. Klausově kritice totální podřízenosti členských zemí EU všem nápadům, které přicházejí tak zvaně „z Bruselu“, má Klaus stoprocentní pravdu.

Potíže současné ODS jsou totiž zcela viditelné a pocházejí z „profesorského“ pojetí politiky. Fiala se drží zuby nehty „osvědčených“ politologických klišé, nikdy by na veřejnosti snad neřekl nespisovné slovo, natož něco i jen vzdáleně připomínající něco neslušného. ODS je v současnosti zapouzdřena v upjatosti a okaté „slušnosti“. Aféra Petra Nečase srazila ODS na kolena, Fiala sám ale nikdy Nečasovu vládní politiku neodsoudil. Volební výsledek roku 2017 byl sice téměř o 75% lepší jak volební výsledek roku 2013, ale ODS nic praktického nepřinesl. Možnost vlády s ANO ODS razantně odmítla, stěžuje si systematicky na to, že ANO vládne s levicí včetně komunistů, ale cudně zamlčuje, že je to i díky její politice „nulové tolerance“ k hnutí ANO a Andreji Babišovi.

Jaroslav Kubera nikdy nebyl politikem „korektním“, který váží každé slovo doslova na lékárnických vahách. Situace v ODS ho ale doslova dotlačila k tomu, aby se Klause juniora nejen že nezastal, ale doporučuje mu odchod z ODS dobrovolný. Navíc tvrdí, že Klaus potřebuje vyloučení, aby se stal „mučedníkem“.

Pokud Klause juniora ODS skutečně vyloučí, nevytváří si ani tak „mučedníka“, ale spíše se zbavuje jediného člověka v poslaneckém klubu, který je slyšet, když ostatní politici ODS mlčí. Profesorská „upjatost“ a moralizování je naopak všudypřítomná (Miroslava Němcová o hře na kytaru v poslanecké sněmovně, ta samá dáma o výroku poslance SPD o „pseudokoncentráku“). ODS tak postupně zapadá do škatulky „vzorných“ a „bezchybných“. To dle mého soudu nepomůže ODS k návratu na politické výsluní někdejších 30%, protože touto politikou oslovuje pouze velmi malou skupinu vzdělaných voličů, kteří preferují morálku před politickou realitou.

Čekají nás nyní volby do Evropského parlamentu. ODS ztratila punc eurorealistické strany, nechce jasně pojmenovat stav EU po Lisabonské smlouvě, když se snížila váha Evropské rady díky možnosti v různých „detailech“ hlasovat kvalifikovanou většinou místo jednomyslnosti. Posunula se tak tam, kde už je ČSSD i hnutí ANO, tj. smířila se se stavem, v jakém se EU nachází. ANO se ústy Babiše snaží zdůrazňovat to, co se mu údajně podařilo na Bruselu „vymáčknout“ a bojuje proti návrhu rozpočtu EU. To je klasická výhoda strany, která je v Česku u moci. ODS tuto možnost nemá a její program proto příliš voličů k volbám do Evropského parlamentu nepřitáhne.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 977 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
politicon.cz
110 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.