8.10.2013
Kategorie: Společnost

KuЯva Krista, komunista…

Sdílejte článek:

JAN SARKA 08|10|2013

Tak podle jedničky pražské kandidátky KSČM Marty Semelové jsme před rokem 1989 měli spravedlivější systém a v 50-tých letech byli souzeni a popravováni jen a pouze lidé co se opravdu provinili. Krom jiného samozřejmě. Rok 1948 podle ní otevřel cestu k naději pro naší republiku a “následující období čtyřiceti let nebylo zločinným režimem.” Ten prý nastal až po roce 1989. Dál nebudu ve vypisování jejich ód na dobu kdy nám tu vládla komunistická strana pokračovat. Nechce se mi totiž každou chvilku odskakovat si na záchod a zvracet. Přečtení článku o názorech soudružky Semelové ve mě naštěstí nevyvolalo jen a pouze potřebu zvracení, ale také vzpomínku. A to vzpomínku příjemnou.  Jaký to paradox.

 

 

Vždy když slyším někoho pět chvalozpěvy na těch čtyřicet let co jsme tu měli to potěšení žít pod taktovkou Komunistické strany Československa, vzpomenu si na svého pradědečka. Moc si toho sice nepamatuji neboť umřel když mi bylo 5 let, ale jedno z toho mála co mi utkvělo v hlavě je jeho rozčilování se u rádia vždy, když poslouchal jak jsme zase díky socialismu v něčem pokročili, jak nás očekávají radostnější zítřky a jaký je to tu u nás ráj (socialistický) na zemi. Konkretně si vzpomínám na jeho zajímavé slovní spojení “kurva Krista, komunista.” Po doznění slova komunista jsem již byl většinou za dveřmi v předsíni kam mě okamžitě vyšoupla babička za hněvivého “to si to nemůžete táto odpustit aspoň před tím klukem??!!”

 

 

Jednou, když babička nebyla v dohledu ani doslechu, jsem si dodal odvahy a zeptal jsem se pradědečka pod švestkou na zahradě, co že to vlastně to jeho “kurva Krista, komunista” znamená. Jen se na mě podíval těma svýma bleděmodrýma očima, usmál se a řekl, že na to se ho měli ptát ve 48 roce, že teď je již pozdě. Poté utrhl švestku, vyleštil ji o klopu svého saka, podal mi ji, pohladil mě a šel něco dělat do stodoly.

 

A já se nikdy nedozvěděl, co že to “kurva Krista, komunista” znamená.

 

Dnes se podle toho jak sleduji politický vývoj v naší zemi obávám, že nástává opět doba kdy se vnoučata budou v budoucnu ptát svých dědů co že to znamená. A já nechci, aby jim ty dědové museli říkat, že na to se jich jiní měli ptát v roce 2013, že teď je již pozdě. Že teď nám již nezbývá nic jiného, než “koukat, jako když volovi nadloubají.”  

 

 

 

 ZDROJ: http://bez-cenzury.com/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 28 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.