8.10.2013
Kategorie: Společnost

KuЯva Krista, komunista…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN SARKA 08|10|2013

Tak podle jedničky pražské kandidátky KSČM Marty Semelové jsme před rokem 1989 měli spravedlivější systém a v 50-tých letech byli souzeni a popravováni jen a pouze lidé co se opravdu provinili. Krom jiného samozřejmě. Rok 1948 podle ní otevřel cestu k naději pro naší republiku a “následující období čtyřiceti let nebylo zločinným režimem.” Ten prý nastal až po roce 1989. Dál nebudu ve vypisování jejich ód na dobu kdy nám tu vládla komunistická strana pokračovat. Nechce se mi totiž každou chvilku odskakovat si na záchod a zvracet. Přečtení článku o názorech soudružky Semelové ve mě naštěstí nevyvolalo jen a pouze potřebu zvracení, ale také vzpomínku. A to vzpomínku příjemnou.  Jaký to paradox.

 

 

Vždy když slyším někoho pět chvalozpěvy na těch čtyřicet let co jsme tu měli to potěšení žít pod taktovkou Komunistické strany Československa, vzpomenu si na svého pradědečka. Moc si toho sice nepamatuji neboť umřel když mi bylo 5 let, ale jedno z toho mála co mi utkvělo v hlavě je jeho rozčilování se u rádia vždy, když poslouchal jak jsme zase díky socialismu v něčem pokročili, jak nás očekávají radostnější zítřky a jaký je to tu u nás ráj (socialistický) na zemi. Konkretně si vzpomínám na jeho zajímavé slovní spojení “kurva Krista, komunista.” Po doznění slova komunista jsem již byl většinou za dveřmi v předsíni kam mě okamžitě vyšoupla babička za hněvivého “to si to nemůžete táto odpustit aspoň před tím klukem??!!”

 

 

Jednou, když babička nebyla v dohledu ani doslechu, jsem si dodal odvahy a zeptal jsem se pradědečka pod švestkou na zahradě, co že to vlastně to jeho “kurva Krista, komunista” znamená. Jen se na mě podíval těma svýma bleděmodrýma očima, usmál se a řekl, že na to se ho měli ptát ve 48 roce, že teď je již pozdě. Poté utrhl švestku, vyleštil ji o klopu svého saka, podal mi ji, pohladil mě a šel něco dělat do stodoly.

 

A já se nikdy nedozvěděl, co že to “kurva Krista, komunista” znamená.

 

Dnes se podle toho jak sleduji politický vývoj v naší zemi obávám, že nástává opět doba kdy se vnoučata budou v budoucnu ptát svých dědů co že to znamená. A já nechci, aby jim ty dědové museli říkat, že na to se jich jiní měli ptát v roce 2013, že teď je již pozdě. Že teď nám již nezbývá nic jiného, než “koukat, jako když volovi nadloubají.”  

 

 

 

 ZDROJ: http://bez-cenzury.com/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.