14.4.2013
Kategorie: Společnost

Kterej den je nejlepší si dojít na úřad?

Sdílejte článek:

PŘIŠLO NÁM E-MAILEM 14/04/2013

 

Povídám tuhle Járovi Márovi, co dřepěl hezkejch pár pátků na radnici, než ho vodkopli jak smradlavou fusekli. Von totiž měl techtle metle s bufetářkou, co nosila krásný prsa, v jednom kuse zamaštěný vod chlebíčků s majonézou. Vopravdu takový dudy se jen tak neviděj. A Jára Mára měl štígro – prohraboval tu nádheru jak biliárovej šampión.

 

Na mou duši, kdo moh – tak mu záviděl.

Nejvíc napružený kumpáni z radnice prohlásili: prej napříč politickým spektrem neexistuje hanebnější parchant, co podle zradil matku stranu aji ségru morálku.

Jára Mára měl šlus a šel vod válu.

A vono ho to krapet vzalo. Zatímco předtím vovládal tři věci naráz – kouřil, čet římský dějiny a sral. Pokládal se tudíž málem za renesančního člověka. Teďka akorát chlastá. Zato první ligu. Taky vobčas žere maso z výseku, doma nosí na hlavě pikslu vod máslových sušenek a prohlašuje se za krále všehomíra. Lehce mázlej hnedka brečí, vůbec ne nad ztrátou strany ani milenky. Nejvíc ho bere jinší věc – přišel totiž vo náramný leháro…

 

Takže povídám tuhle Járovi Márovi,kterej ešče nebyl navátej:

“Čoveče, poraď mi, kdy se mám vydat pro povolení na radnici?”

Chtěl jsem stavět novej plot, taky altán.

“Vypadáš jako normální chlap. Asi je to mejlka,” zahuhňal.

“Co blbneš? Potřebuju akorát splašit štempl,” nalíhal jsem.

“Vyser se na to!” udrolil. “Noc je ešče mladá, to se vo nás říct nedá. Pojď , zachlastáme…”

 

 

“Járo, narovinu, řekni, co se stane, když tam vlítnu hnedka při pondělku,” nedal jsem se.

Chvíli byl tichej jak sir Isaac Newton, pak hodil kyselej ksicht:

 

“Pondělí je na draka. Všecky lidičky jsou votrávený z víkendu. Sralo je to doma- děcka, stará nebo starej. Byli brutálně znásilněný – museli luxovat, ščuřit se na tchýni. Navíc fotbal stál za prd, v troubě málem uhořel moučník a ešče si ani nevrzli v pelechu. Zkrátka dva dny na hovno. Toužej se z toho vylízat. Vařej si kafe, hledaj ztracenou pohodičku… To bys nepochodil, čekal by tě masakr.”

 

 

“Fajn, tak houpnu na radnici v úterý,” přitakal jsem.

 

“Zprdelenej den,” vypálil Jára Mára hnedka zkraje. “Kancl po kanclu dostávaj výplach za nesplněný úkoly. Navíc samý porady. Slabší povahy hnedka začínaj chlastat. Baby hulí jak polámaná mašina. Chlapi nevěděj jak si maj sednout, aby si neponičili mozartovy koule. Říkám ti, náramně bys to posral kdybys tam vlítnul. Ňáká čistokrevná trojžaludová kráva by si tě náležitě vychutnala.”

 

“Hergot, tak co středa, dlouhej ouřední den?” nadhodil jsem.

“Proboha živýho,”zaúpěl Jára Mára. “Nemáš ponětí, co je to za blbej den. Všem pomalu dochází – nezvládnou nový věci, natož ty starý. Začínaj na práci srát. Hotový chladný bestie. Jen bys tam vkročil-naskočila by ti husí kůže. Rozmašíroval by tě ňákej zakomplexovanej prevít jak malýho sviště.”

 

“Co čtvrtek, taky blbej den ?” začínal jsem mít neblahý tušení.

“Ruplo ti v bedně?” zachrmlal Jára Mára. “Kdo může- pláchne do terénu. Čtvrtek by rozhodně nebyl moc dobrej nápad. Mohl bys leda s vrátným hrát tichou poštu. Vovšem ty jeho litánie nemáš zapotřebí poslouchat. Co tě vede- ve čtvrtek se na to tutově vyser!”

 

“Takže vidíš jako ideální pátek?” doufal jsem v zázrak.

“Kterej vůl ti to nakukal? Pátek je malá sobotěnka. Všicky se richtujou na víkend, aby přežili. Pochlastává se fest. Kdo může – zdekuje se do terénu. Baby lítaj po nákupech. Chlapi si decentně upravujou podloží, aby je ňákej silnější lomcován nehodil na lopatky… Mně je to vlastně putna, ale radím ti – vyser se na to !”

Tak jsem učinil.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.