migrantibosna-850x550
22.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Kterak si Erdogan vyrábí uprchlíky, aby jimi mohl vydírat Evropu

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Francouzský web Kurdistan au Feminin včera zveřejnil informace, které se kupodivu nikde v uplakaných žádostech o přijímání uprchlíků z Lesbu – třeba Somálců, o kterých jsem psal předevčírem – nedočtete. Turecko a jeho islamistické gangy zintenzivnily své útoky na kurdskou oblast Ain Issa v severní Sýrii na hranicích oblasti, kterou okupují od podzimu 2019, a na sousední dálnici M4. V důsledku toho odsud v zimě utíkají před tureckou palbou stovky a tisíce lidí. Rusové si v této oblasti zřídili po dohodě s kurdsko-arabskými silami SDF svá stanoviště, ale nijak nezasahují, i když civilisté se u jejich stanovišť dožadují ochrany, která byla součástí dohody.


„V posledních týdnech se zvýšila agrese a intenzita útoků Turecka a jeho žoldáků na region Ain Issa. Tváří v tvář této situaci zveřejnily úřady z Ain Issa zprávu, ve které shromáždily údaje o humanitárních důsledcích útoků, a o humanitární krizi. Jelikož se ostřelování Syrskou národní armádou podporovanou Tureckem v oblasti Ain Issa jižně od Tel Abyadu zintenzivňuje, bylo téměř 9 600 civilistů, kteří zůstali v zóně konfliktu, nuceno uprchnout. 38 lidí bylo zraněno v důsledku nevybíravého ostřelování a nejméně 8 lidí zemřelo. Některá těla ještě nebyla vyproštěna z trosek.“, píše Kurdistan au Feminin.

Zde jsou podrobnosti zprávy připravené kanceláří organizací v Tal Abyad – Ain Issa: „Ode dne 15. prosince 2020 se v poslední době zvýšilo utrpení obyvatel Ain Issa a okolních vesnic kvůli nárůstu útoků ozbrojených organizací podporovaných tureckým státem a dosáhlo úrovně humanitární katastrofy, zejména v zimním období, kdy mnoho lidí opustilo své vesnice a domovy a zanechalo za sebou veškerý svůj majetek, při útěku daleko od linií střetů a nevybíravého ostřelování tureckými houfnicemi, v naději, že se vrátí do svých domovů a zemí.

V poslední době bylo vysídleno velké množství místních obyvatel, zejména z vesnic na frontové linii, jako je (Al-Jahbl – Mashraqa – Ain Isa al-Hayy al-Sharqi), kromě západních vesnic Ain Issa v obavě z ostřelování a bombardování Turky.

Vesnice východní linie byly poškozeny po nedávném útoku zahájeném tureckou okupací. 1. – vesnice Al-Jahbel, počet obléhaných rodin je 30, počet rodin vysídlených je 25 rodin, z toho asi 120 lidí, počet mrtvých je 4, dva bratři jsou pod troskami a zraněných je 8. Uprchlíci utekli do města Al-Hisha a pobývají na volném poli kvůli nedostatku přístřeší po předchozím vysídlení mnoha lidí před deseti měsíci, kdy útoky začaly.

Vesnice Al-Mashraqa, počet vysídlených 34 rodin (155 osob), vysídlenci odešli do města Al-Hisha, oblasti Al-Shibl a vesnice Tawila s tím, že obyvatelé této vesnice museli překonat velké nebezpečí, aby se dostali ven kvůli nevybíravému bombardování tureckou stranou, bez pomoci ruských sil.

Sousedství Ain Issa – Asi 840 rodin, včetně přibližně 6500 lidí, uprchlo do města za posledních pět dní, do města Raqqa – vesnice severně od Rakká a vesnic v oblasti Ain Issa daleko od frontové linie.
Vesnice západní linie, které byly vyprázdněny, tedy Debs, Hoshan, Khalidiya, Atshana, Rummana, Koberlik, Korek, Qazali, Bir Arab Al-Jarin.

Konečné statistiky od začátku útoků od 1. října do 15. prosince 2020 jsou následující:

Počet vysídlených je 1600 rodin – téměř 9 600 lidí
15 vesnic a město Ain Issa byly zcela vyprázdněny od obyvatelstva
Vyhnaní obyvatelé směřují k vesnicím hraničícím s vyprázdněnými vesnicemi a zbytek směrem k Rakká a vesnicím v jejím okolí na severu a východě.
Počet zraněných je 38 zraněných – počet zabitých je 8.

Turecko-džihádistické síly se zaměřují na ty, kteří překračují silnici M4, včetně vysídlených civilistů, před očima ruských sil, které nereagují.“

Tolik citát z webu Kurdistan au Feminin. Dodávám, že zatímco jsou televize plné uprchlíků z táborů na Lesbu, dopravených tam pašeráky lidí a tzv. neziskovými organizacemi, které se na pašování lidí podílí, tyhle uprchlíky z Rojavy – severovýchodní Sýrie – nikde neuvidíte. A že by tam bylo plačících dětí, které se jinak mezi převážně mladými muži z Lesbu shánějí daleko hůře. Ale Turecko přece nic špatného nedělá, kromě toho, že kupuje Ruské S-400. A jak se zdá, dobře mu tento kalkul vychází. Provincie Rakká se zřejmě stane dalším tureckým „zásekem“ do Sýrie, a tak pořád dále – na sever, na východ, na jih, na západ, Sýrie, Irák, Kavkaz, Libye, Kypr, Řecko – všude Turecko rozšiřuje své území, vyhání lidi, stěhuje národy a celý svět přihlíží a přemítá, co mu to vynese. A neptá se, zda mu náhodou nezvoní hrana.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 366 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)