loan
15.12.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Která nebankovní půjčka je bezpečná a výhodná?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,75 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 15|12|2015

Chystáte se zorientovat v divokém světě nebankovních půjček? Pomůžeme vám. Shrneme si několik zásadních věcí, kterých si při výběru musíte všímat, a dáme vám i náš soukromý tip.

Začněte tím, že u každé úvěrové společnosti ověříte, zda má na svých stránkách zveřejněno své sídlo, své všeobecné obchodní podmínky a sazebník. Teprve pak si všímejte parametrů úvěru. Zde vás musí zajímat nejen výše částky, kterou společnost poskytuje, a její úročení, ale hlavně hodnota RPSN. Ta je důležitá proto, že zahrnuje i všechny související poplatky. Pokud hodnotu RPSN společnost neuvádí, vyřaďte ji.  Stejně tak si vybírejte pouze takovou nebankovní půjčku, kde není účtován žádný poplatek předem.

Nikdy nevěřte lákavým slibům typu „první splátku zaplatíme za vás“ nebo „můžete si některou splátku odložit“. Onu první splátku stejně zaplatíte průběžně a odklad splátek bývá zpravidla tučně zpoplatněn. V obchodních podmínkách se zaměřte na fixaci úrokové sazby – ta je důležitá proto, aby vám během splácení nebyl úrok zvýšen. Zkontrolujte, jaké pokuty a poplatky si poskytovatel nebankovní půjčky účtuje, pokud nestihnete termín splatnosti. První splátka a poplatek také nesmí mít termín v den poskytnutí úvěru či krátce po něm – o tyto peníze vám úvěrová společnost de facto půjčí méně, a ještě si je zúročí. Pozor musíte dát i na tzv. rozhodčí doložku, která se týká případných sporů. Musí je rozhodovat výhradně soudy ČR, nikoli rozhodce, kterého určí (a platí) úvěrová společnost.

Ještě máte chuť pátrat dál? Abychom vám usnadnili život, přinášíme vám svůj tip. V roce 2013 vyhlásilo Evropské sdružení spotřebitelů Umbrella  na základě svého testu za nejvýhodnější nebankovní půjčku Hypopůjčku od seriózní společnosti TGI Money a. s.  Tato americká hypotéka má na poměry nebankovních půjček online velice nízký úrok i RPSN a splňuje všechna výše uvedená kritéria, podle kterých se rozhodovat. Její vyřízení je navíc velice rychlé, protože úvěrová společnost nenahlíží do registrů dlužníků, ani nepožaduje doložení příjmů nebo ručitele. Vyzkoušet si ji můžete sami na její úvěrové kalkulačce.

Jsme pevně přesvědčeni, že lepší nebankovní půjčku nenajdete.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.