israel-main
10.6.2020
Kategorie: Politika

KSČM proti Izraeli na straně islamistů a antisemitů

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieTak jsem si na jedné komunistické vývěsce u nás v Budějcích přečetlkomentář v Haló novinách na neustále omílané protižidovské téma, že prý Izrael zneužívá holocaustu jako záminku k obsazování arabských území.

Taková interpretace mně neznámého autora je samozřejmě hloupá. Izrael ničeho nezneužívá, holocaust, v jehož rámci se nacisté pokusili vyhladit Židy a šest milionů jich přitom zavraždili, je nejhrůznější událostí v dějinách lidstva. Je proto smutné, a zvláště v roce 75. výročí ukončení II. světové války, zneužívání této obrovské tragédie k výpadům proti Izraeli. Ten článek v komunistickém plátku jsem hledal na webu, ale nenašel. Ovšem svoji protižidovskou rétorikou není v rudém médiu ojedinělý.

Narazil jsem v něm mimo jiné na silně nenávistné výroky nejvyššího íránského duchovního představitele a faktické hlavy státu. „Boj za osvobození Palestiny je povinnost a věc islámské svaté války. Sionistický režim je rakovinný nádor regionu. Dlouhou dobu trvající sionistický virus bude odstraněn,“ vyhrožuje ajatolláh Alí Chameneí. Tyto nehorázné hrozby zveřejněné v článku s titulkem „Chameneí: Sionistický Izrael je nádor“ jasně dokazují sympatie českých komunistů k islamistickému Íránu, který se netají snahou zlikvidovat Židy a hrozí jim vražděním.

Takové agresivní vyhrožování, které je v rozporu s mezinárodním právem, Komunistické straně Čech a Moravy nevadí. Avšak oprávněné snahy Izraele o zajištění vlastní bezpečnosti ano. Neměli bychom se tomu divit. Je pravdou, že komunistické Československo zpočátku Izrael podporovalo, avšak od padesátých let minulého století už bohužel stálo na straně jeho nepřátel. Komunisté své postoje nezměnili. Izrael je podle nich příčinou zla, kdežto „hodní“ Arabové chtějí pouze své území, které jim prý Židé okupují. Teroristické útoky proti Židům, vraždění Izraelců, vyhrožování egyptského prezidenta Násira, že Židy nechá naházet do moře, to českým komunistům nikdy nevadilo, to přehlíželi mlčením. Ovšem zásahy Izraele proti palestinským teroristům jsou podle nich špatné.

KSČM je stranou otevřeně sympatizující s radikálními fanatickými muslimy a antisemity. Bohužel je přítomna v Poslanecké sněmovně a její šéf Vojtěch Filip je prvním sněmovním místopředsedou. A to je špatně.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 519 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,35 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)