20.7.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Krutost islámského státu: Masové popravy, znásilnění, dětští vojáci a křesťany čeká smrt!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TSK 20|07|2014

Organizace spojených národů (OSN) v pátek obvinila bojovníky ze skupiny Islámský stát z rozsáhlých zločinů v Iráku včetně masových poprav, znásilňování a náboru dětských vojáků. Experti se soustředili zejména na násilí, jehož oběťmi se staly iráčtí civilisté. Těch také vinou povstalců z Islámského státu letos zahynulo již 5 576.

 

 

“Každý den dostáváme zprávy o strašném porušování lidských práv v Iráku na běžných iráckých dětech, ženách a mužích,” uvedla vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navi Pillayová. Kromě Islámského státu se násilí dopouštějí i vládní síly a s nimi spřízněné ozbrojené skupiny.

 

Sunnitští fundamentalisté začátkem července oznámili vznik islámského chalífátu rozprostírající se od provincie Halab v Sýrii až po provincii Dijála v Iráku. Do čela nového útvaru pod názvem Islámský stát jmenovali svého vůdce Abú Bakra al-Bagdádího, jehož označuje za “kalifa všech muslimů”. V současnosti již mají extremisté pod kontrolou rozsáhlé oblasti Sýrie a severního Iráku. Chalífát je islámská náboženská forma vlády, která spojuje v jedné osobě politického a náboženského vůdce.

 

Islámští povstalci v Iráku vydali ultimátum pro mizející křesťanskou populaci na severu země, aby buď konvertovala na islám, nebo platila speciální daň za praktikování svého náboženství, nebo čelila popravám. Nařízení vstupuje v platnost dnes, informovala agentura Reuters.

 

ramadan

 

Křesťané, kteří chtějí zůstat žít v kalifátu vyhlášeném islamisty v některých částech Iráku, musí přistoupit na podmínky smlouvy zvané dhimma. Jde o historický islámský koncept založený na právu šaría pro obyvatele muslimy obsazených území, kteří praktikují některé z takzvaných náboženství Knihy – tedy křesťany nebo židy.

 

“Nabízíme tři možnosti výběru: islám; smlouvu dhimma, která spočívá v placení džizje (náboženské daně), a pokud odmítnou, nečeká je nic jiného než meč,” píše se v prohlášení. To v pátek distribuovali po provincii Ninive na severu země a četli v mešitách. “Po tomto datu (sobotě) mezi námi a nimi (křesťany) nebude nic jiného než meč,” prohlásil vůdce samozvaného Islámského státu Abú Bakr al-Baghdad.

 

Ve městě Mosul na severu Iráku ještě před deseti lety žilo přibližně 100.000 křesťanů. Minulý měsíc, když se města zmocnili islamisté, jich tam bylo asi 5000. Dnes jich nezbylo víc než 200. Podobné nařízení jako na severu Iráku vydali islamisté v únoru v syrském městě Rakka. Tamní křesťany přinutili platit džizju ve zlatě a zdržet se náboženských projevů na veřejnosti výměnou za “ochranu”.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.