KRESTANSTVI
15.5.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Kruté zacházení se zvířaty má větší mediální pokrytí než popravy křesťanů

Sdílejte článek:

GIULIO MEOTTI

  • Konference nigerijských katolických biskupů označila danou oblast termínem “Vražedná pole”. Tedy jako ta, která Rudí Khmerové vytvořili v Kambodži za účelem vyhlazování obyvatelstva.
  • “Jsme Aramejci, copak nemáme právo na ochranu? Přijmeme, když se na nás budete dívat jako na žáby — jen nás ochraňte, ať můžeme zůstat v naší zemi.” — syrský ortodoxní arcibiskup Mosulu Nicodemus Daoud Sharaf v hlavním městě iráckého Kurdistánu Irbílu, domově mnoha křesťanů, kteří uprchli před džihádisty, Národní katolický registr, 7. dubna 2017.
  • V éře nepřetržitého informačního toku… nebyly ohavnosti vůči křesťanům zveřejňovány, zatímco brutalita vůči čínskému praseti byla streamována všude. Křesťané jsou ohroženým druhem; prasata ne.
  • Jedna z posledních vražd křesťana v Nigérii byla spáchána dětským vojákem Islámského státu. Pracovníci jatek jdou ve Francii před soud za týrání zvířat. Tatáž země již repatriovala více než 250 bojovníků ISIS, stejných lidí, kteří změnili irácké kostely na jatka.

Nejprve bylo během nedávné oslavy Vánoc sťato 11 nigerijských křesťanů. Následující den byla pět dní před svojí svatbou sťata v nigerijském státě Borno katolička Martha Bulus i se svými družičkami. Poté došlo k nájezdu na vesnici Gora-Gan v nigerijském státě Kaduna, kde teroristé stříleli po každém, koho viděli na náměstí, kde se shromáždilo evangelické společenství. Zabili dvě mladé křesťanky. Islámští extremisté zabili také křesťanského studenta a nafilmovali jeho popravu. Poté byl sťat pastor Lawan Andimi, místní lídr Křesťanského sdružení Nigérie.

“Každý den,” říká otec Joseph Bature Fidelis z diecéze Maiduguri, “jsou naši bratři a sestry zabíjeni v ulicích. Pomozte nám nemlčet tváří v tvář tomuto nesmírnému vyhlazování, které zatím probíhá v tichosti.”

Konference nigerijských katolických biskupů označila danou oblast termínem “Vražedná pole“. Tedy jako ta, která Rudí Khmerové vytvořili v Kambodži za účelem vyhlazování obyvatelstva. Většina ze 4 300 křesťanů zavražděných pro svou víru v loňském roce pocházela z Nigérie. Nina Shea, odbornice Hudson Institute na otázky náboženské svobody, nedávno napsala:

“Probíhající islámská extremistická kampaň vyhlazování křesťanů v subsaharské Africe je ještě brutálnější a dalekosáhlejší než ta na Středním východě, kde na křesťanech ISIS spáchal genocidu, jak to oficiálně označila vláda USA.”

Vraždy těchto křesťanů spáchané během prosince roku 2019 bohužel západní média převážně ignorovala. “V nejlidnatější africké zemi probíhá vleklá válka. Jde o obrovský a děsivě brutální masakr křesťanů a svět si toho téměř nevšiml,” napsal francouzský filozof Bernard Henri Lévy.

Zatímco byli v Nigérii vražděni křesťané, globální média se věnovala příběhu svázaného prasete, shozeného z věže určené pro bungee jumping v novém zábavním parku v Číně. Příběh se stal virálním na BBCThe IndependentThe New York TimesSky NewsDeutsche Welle a v mnoha dalších tradičních médiích. Čínskému praseti se dostalo většího mediální pokrytí než komukoliv ze zavražděných křesťanů v Nigérii. Informace o těchto mučednících musíte často vyhledávat na místních afrických webových stránkách. “Bungee jumping prasete v Číně okamžitě vyvolal globální bouře nevole,” napsal Huffington Post. Proběhla snad někde globální bouře nevole kvůli sérii masakrů křesťanů, kteří byli zavražděni jen proto, že jsou křesťany?

Zabití gorily v zoo v Cincinnati, které mělo zachránit život dítěte, vyvolalo více emocí a mediálního pokrytí, než stětí 21 křesťanů na pláži v Libyi, kteří při své popravě provolávali v arabštině Ježíšovo jméno a šeptali modlitby. ABCCBS a NBCvěnovaly smrti jedné gorily šestkrát více vysílacího času než masové popravě křesťanů.

“Svět se raději znepokojuje situací pand než námi, ohroženými vyhynutím v zemi, kde jsme se narodili,” řekl syrský ortodoxní arcibiskup Mosulu Nicodemus Daoud Sharaf v hlavním městě iráckého Kurdistánu Irbílu, domově mnoha křesťanů, kteří uprchli před džihádisty. Když to arcibiskup před čtyřmi lety řekl, vypadalo to jako provokace, která měla šokovat západní veřejné mínění. Ale arcibiskup Sharaf měl pravdu.

Také francouzsko-libanonský spisovatel Amin Maalouf poznamenal, že “ohrožené pandy vyvolávají více emocí” než ohrožení křesťané. Arcibiskup Sharaf uvedl další příklad:

“V Austrálii se starají o žáby. Jeden z našich syrských občanů, který je stavitelem, koupil pozemky, vybral z banky peníze a chtěl stavět domy a prodávat je. Když chtěl získat povolení stavět, narazil uprostřed země na díru s osmi žábami. Na radnici v Sydney mu řekli: ‘Tady nemůžete stavět.’ On řekl: ‘Já jsem ale vybral z banky peníze a musím začít se stavbou.’ A oni ho přinutili stavět na jiném místě, což znamenalo další náklady ve výši 1,4 milionu dolarů jen kvůli těmto osmi žábám. Jsme poslední lidé, kteří hovoří Ježíšovým jazykem. Jsme Aramejci, copak nemáme právo na ochranu? Přijmeme, když se na nás budete dívat jako na žáby — jen nás ochraňte, ať můžeme zůstat v naší zemi.”

V éře nepřetržitého informačního toku na displejích našich mobilních telefonů, monitorech počítačů, v televizích a sociálních médiích nebyly ohavnosti, které křesťané utrpěli, zveřejňovány, zatímco brutalita vůči čínskému praseti byla streamována všude. Křesťané jsou ohroženým druhem; prasata ne. “Mezinárodní svaz ochrany přírody rozlišuje několik stupňů ohrožení, které definují úroveň nebezpečí vyhynutí, kterému dnes čelí různé druhy,” uvádí Benedikt Kiely, zakladatel organizace Nasarean.org, která pomáhá křesťanům na Středním východě.

“Na základě procenta úbytku populace se u ohrožených druhů rozlišují tyto kategorie: ‘zranitelné druhy’ (pokles o 30–50 %), ‘kriticky ohrožené’ (pokles o 80–90 %) a nakonec ‘vyhynulé’. Křesťanská populace v Iráku se zmenšila o 83 %, což ji řadí do kategorie ‘kriticky ohrožených druhů’.”

Pokud hledáte média, která o tomto zániku informují, tak se musíte zaměřit na konfesní média, jako je například britský týdeník Catholic Herald, který má na obálce svého lednového vydání titulek “Konec iráckého křesťanství?” Nebo francouzský katolický deník La Croix, který vypráví tento příběh syrských křesťanů:

“Před začátkem občanské války v roce 2012 bylo na březích Chábúru, řeky, která protíná severovýchodní Sýrii a vtéká do Eufratu, usídleno 20 000 Asyřanů. Okupace části území Islámským státem v roce 2015 přinutila většinu populace k útěku. Údolí Chábúru je dnes mrtvé.”

Jedna z posledních vražd křesťana v Nigérii byla spáchána dětským vojákem Islámského státu. Pracovníci jatek jdou ve Francii před soud za týrání zvířat. Tatáž země již repatriovala více než 250 bojovníků ISIS, stejných lidí, kteří změnili irácké kostely na jatka.

Západní média vyvolala před zimními olympijskými hrami v Soči globální rozhořčení nad ruskými zákony proti “homosexuální propagandě”. Tatáž média však nikdy neprotestovala proti islamistickým režimům, které trestají lidi smrtí za to, že konvertují ke křesťanství. Nebo proti zemím, kde je křesťanům vyhrožováno smrtí, pokud nekonvertují k islámu.

Mauro Armanino, kněz Společnosti pro africké mise v Nigeru, který popisuje průběh neskrývané bezohledné genocidy, napsal:

“Opakované hrozby křesťanským komunitám v pohraniční oblasti s Burkinou Faso dosáhly stanoveného cíle: Zbavit komunity vedení, ty pak následně padnou za oběť strachu z praktikování víry o nedělních bohoslužbách v kaplích… V úterý 14. ledna 2020 ve vesnici nedaleko města Bomoanga, která byla v průběhu roku bezmocným svědkem únosu otce Pierluigiho Maccalliho, si skupina zločinců přišla vyřídit účty s vrchní sestrou, pracující v místní lékárně. Zločinci vyvlekli z domu jejího synovce a sťali ho. Lidé v Bomoangu už v neděli do kostela nechodí.”

Pronásledovaní křesťané se ve světě, který je vnímá jako rušivé elementy, cítí stále více a více ponecháni napospas osudu. Jako by zůstali viset v předpeklí mezi slabým Západem, trpícím ztrátou paměti, a rostoucím radikálním islámem. Zdá se, že neexistuje způsob, jak přimět západní svět, aby si uvědomil tuto tragédii, o které nikdo nemluví, a která by mohla mít fatální důsledky pro budoucnost naší civilizace.

“Už o tom ani nechceme nic vědět – stydíme se a jsme z toho psychicky unavení,” píše Franz-Olivier Giesbert.

“Má život křesťanů na Středním Východě, v Africe a v Asii tak malou cenu? Toto je legitimní otázka, protože všichni vidíme, že naše média až na pár výjimek o zabíjení a diskriminaci katolíků a protestantů po celém světě téměř neinformují. Naše pokrytectví živí střet civilizací.”

Budeme se i příště pokrytecky rozhořčovat nad krutostí způsobenou čínskému praseti?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 600,00 Kč
Vybráno 36.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 766 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.