hamacekkroupa
7.5.2021
Kategorie: Politika

Kroupův „sociální demokrat“ je Martin Netolický – kdopak nám tu lže?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJanek Kroupa prohlašoval, že má dost věrohodných důkazů o tom, že chtěl Jan Hamáček vyměnit kauzu Vrbětice za Sputnik V a setkání Biden-Putin v Praze. Důkazem měla být schůzka se „sociálním demokratem“.

Janek Kroupa slíbil v ČT24, že zveřejnění nové podpůrné informace k jeho příběhu o „zradě“ Jana Hamáčka. Podle něj se ještě před setkáním na Ministerstvu vnitra, o němž Kroupa referoval jako o kauze „výměny Vrbětic za vakcínu a setkání Biden-Putin v Praze“, sešel Jan Hamáček se „sociálním demokratem“, kterému se s plánem svěřil. Z tohoto „sociálního demokrata“ se vyklubal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) v rozhovoru pro Novinky potvrdil, že se 15. dubna setkal s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) a je oním zdrojem, který zmiňují Seznam Zprávy v návaznosti na kauzu týkající se údajného handlu s národními zájmy s Ruskem, který měl Hamáček chystat. Podle Netolického na setkání mluvili pouze o cestě do Ruska, o Vrběticích nepadlo ani slovo. Jejich schůzka pak podle Netolického v příběhu není vůbec důležitá.

Netolický si v rozhovoru postěžoval, že mu Kroupa slíbil utajení zdroje a tak, jak to zveřejnil na Seznam Zprávy nebylo vůbec těžké Netolického identifikovat, protože o této schůzce na svém účtu referoval sám Jan Hamáček. Podstatné je však něco zcela jiného. Netolický tvrdí, že jel za Hamáčkem kvůli tomu, že nebude kandidovat do poslanecké sněmovny a „při této příležitosti“ se mu Hamáček zmínil o svém záměru dovézt do Česka jeden milion vakcín Sputnik. O Vrběticích nepadlo podle Netolického ani slovo, a tudíž nepadlo ani slovo o tom, že by chtěl Hamáček vyměnit vakcínu za kauzu Vrbětice. Připusťme, že mluví Netolický pravdu. V takovém případě se ale přesouvá vážné podezření ze lži na autora a investigativce Kroupu. Pokud chtěl zveřejnit důkaz, který by podpořil jeho verzi příběhu, evidentně se mu to nepodařilo.

A ještě jedna zpráva, která Kroupovi velmi uškodila. Ředitel Vojenského zpravodajství (VZ) Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce debatovalo o cestě vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy, ale nepotvrdil, že by předmětem byla možná výměna informací o kauze Vrbětice za vakcínu proti covidu-19 Sputnik V. Na tiskové konferenci po čtvrtečním zasedání sněmovní komise pro kontrolu činnosti VZ to řekla její místopředsedkyně Jana Černochová….„Bylo potvrzeno, že schůzka se konala, že pan Hamáček tam řešil nákup Sputniku. Rozhodně tam neřešil, to jsme měli potvrzené, že by tam docházelo k nějakým dohadům o tom, jestli do toho nezapojit tuhle agendu, která se týkala Vrbětic,“ dodala poslankyně.

Tato informace přitěžuje Kroupovi ještě více než informace „sociálního demokrata“. Jednak jí podala zástupkyně ODS, a navíc tato informace jen potvrzuje dřívější jasné stanovisko Jana Berouna, který na otázku, zda se jednalo o výměně Vrbětic za Sputnik odpověděl již dříve lakonicky: „Ne“.

Z výše uvedeného tak plyne vlastně jediný možný závěr. Pokud se na schůzce u Hamáčka nejednalo o tom, o čem píše Kroupa, je možné učinit jediný závěr. Odhalení Seznam Zprávy se nezakládá na pravdě a jde o výmysl. Lidově řečeno – Janek Kroupa lže. Na ČT24 se 5.5.2021 po dvacáté hodině probírala kauza z různých úhlů a padla tam dokonce varianta o tom, že tuto (dez)informaci vytvořilo Rusko, aby pořádně zavařilo Hamáčkovi, který naopak patřil podle šéfa BIS k velmi aktivním politikům a který prosazoval tvrdou reakci na Vrbětickou kauzu. Nebylo by to ostatně poprvé – vzpomeňme na údajnou otravu pražského primátora, což se ukázalo jako provokace a údajný „souboj“ dvou větví ruského velvyslanectví.

Pokud se tedy dle přímého účastníka jednání nejednalo v duchu, o kterém píše Kroupa, neměla by se Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka i Petr Fiala ministru vnitra Janu Hamáčkovi omluvit?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 055 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)