20.2.2015
Kategorie: Společnost

Krnáčová: Prostě to neřeknu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF POLANECKÝ 22|02|2015

První pražská primátorka Adriana Krnáčová nechce prozradit kolik brala peněz coby náměstkyně ministra. Když byla Adriana Krnáčová ve funkci šéfky Amnesty International, byla velkou bojovnicí za transparentnost platů politiků a vysokých úředníků.

Pak kývla na nabídku Andreje Babiše a stala se z ní náměstkyně ministra Chovance. Právě v této funkci strávila pouhých devět měsíců a podle zjištění novinářů si přišla na velice slušně peníze. Za tři čtvrtě roku obdržela 1260000 včetně půl miliónových odměn. Sama Krnáčová svůj výdělek prozradit nechce a ministerstvo rovněž vyplácené částky zanonymizovalo. Potíž je v tom, že nikdo jiný na tak vysokém postu kromě Krnáčové po stejně dlouhou dobu nepůsobil. Na jednu stranu je nutno říci, že se nic protizákonného nestalo. Fond odměn překročen nebyl a je čistě záležitostí ministra, jak odměny rozdělí.

krnacovababis

Zcela určitě jde o věc silně nemorální. Vždyť v kterém zaměstnání dostanete téměř 70 procentní měsíční odměnu? A především za co? Prý pracovala nad rámec svých povinností. To už zde bylo. Jana Nagyová-Nečasová dřela jako kůň, jak se tehdy nechal slyšet premiér Nečas. Jeho současná manželka byla za to osočována a vlastně i nepřímo kriminalizována. Nečasův nástupce, Zemanův poskok Rusnok vyplácel úředníkům a náměstkům ještě vyšší odměny a zdůvodňoval to tím, že je nutno zaplatit odborníky. Rusnokovy odměny prošly bez většího povšimnutí. Nyní máme papírově premiéra Sobotku a fakticky Babiše.

Adriana Krnáčová je Babišův kůň, dokonce předtím, než se jela ujmout vlády nad Prahou, bezelstně řekla, že se bude muset radit s Babišem. Obávám se, že pražští primátoři mají silně sestupnou kvalitu. Prozatím Krnáčová prokazuje svou neschopnost řídit miliónové město. Ono to je opravdu něco jiného, než řídit neziskovku z dotací. Nevěští to nic dobrého. Najednou si paní Krnáčová nevzpomíná kolik dostala ve funkci náměstkyně peněz, ba dokonce to odmítá prozradit. Zvláštní přerod bojovnice za transparentnost v političku s hroší kůží.

Jedno je ale jisté. Heslo “Nekecáme, makáme” dochází zjevně skutečného významu. Bylo myšleno na nás, podřízený lid. My máme nekecat a makat, aby bylo na štědré odměny pro ty, kteří přistupují k řízení města stejně jako kdyby majitel řidičáku na moped chtěl řídit Boeing. Nuže, paní primátorko, vystupujete coby zástupkyně té jediné čisté a nezkorumpované strany, která si zakládá na transparentnosti. Pokud nechcete zveřejnit svou nadměrnou odměnu, pak byste měla sbalit své osobní věci do krabice a odejít z funkce. Tak by se stalo v každé zemi západně od nás. Takových jako vy, nekompetentních leštičů kliky nadřízeného je na každém rohu tucet. Praha potřebuje za primátora člověka, který je nejen schopný město řídit, ale zároveň být s ním spjatý a rozumět mu. Vy to nejste.

ZDROJ: Rudolf Polanecký

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.