20.2.2015
Kategorie: Společnost

Krnáčová: Prostě to neřeknu

Sdílejte článek:

RUDOLF POLANECKÝ 22|02|2015

První pražská primátorka Adriana Krnáčová nechce prozradit kolik brala peněz coby náměstkyně ministra. Když byla Adriana Krnáčová ve funkci šéfky Amnesty International, byla velkou bojovnicí za transparentnost platů politiků a vysokých úředníků.

Pak kývla na nabídku Andreje Babiše a stala se z ní náměstkyně ministra Chovance. Právě v této funkci strávila pouhých devět měsíců a podle zjištění novinářů si přišla na velice slušně peníze. Za tři čtvrtě roku obdržela 1260000 včetně půl miliónových odměn. Sama Krnáčová svůj výdělek prozradit nechce a ministerstvo rovněž vyplácené částky zanonymizovalo. Potíž je v tom, že nikdo jiný na tak vysokém postu kromě Krnáčové po stejně dlouhou dobu nepůsobil. Na jednu stranu je nutno říci, že se nic protizákonného nestalo. Fond odměn překročen nebyl a je čistě záležitostí ministra, jak odměny rozdělí.

krnacovababis

Zcela určitě jde o věc silně nemorální. Vždyť v kterém zaměstnání dostanete téměř 70 procentní měsíční odměnu? A především za co? Prý pracovala nad rámec svých povinností. To už zde bylo. Jana Nagyová-Nečasová dřela jako kůň, jak se tehdy nechal slyšet premiér Nečas. Jeho současná manželka byla za to osočována a vlastně i nepřímo kriminalizována. Nečasův nástupce, Zemanův poskok Rusnok vyplácel úředníkům a náměstkům ještě vyšší odměny a zdůvodňoval to tím, že je nutno zaplatit odborníky. Rusnokovy odměny prošly bez většího povšimnutí. Nyní máme papírově premiéra Sobotku a fakticky Babiše.

Adriana Krnáčová je Babišův kůň, dokonce předtím, než se jela ujmout vlády nad Prahou, bezelstně řekla, že se bude muset radit s Babišem. Obávám se, že pražští primátoři mají silně sestupnou kvalitu. Prozatím Krnáčová prokazuje svou neschopnost řídit miliónové město. Ono to je opravdu něco jiného, než řídit neziskovku z dotací. Nevěští to nic dobrého. Najednou si paní Krnáčová nevzpomíná kolik dostala ve funkci náměstkyně peněz, ba dokonce to odmítá prozradit. Zvláštní přerod bojovnice za transparentnost v političku s hroší kůží.

Jedno je ale jisté. Heslo “Nekecáme, makáme” dochází zjevně skutečného významu. Bylo myšleno na nás, podřízený lid. My máme nekecat a makat, aby bylo na štědré odměny pro ty, kteří přistupují k řízení města stejně jako kdyby majitel řidičáku na moped chtěl řídit Boeing. Nuže, paní primátorko, vystupujete coby zástupkyně té jediné čisté a nezkorumpované strany, která si zakládá na transparentnosti. Pokud nechcete zveřejnit svou nadměrnou odměnu, pak byste měla sbalit své osobní věci do krabice a odejít z funkce. Tak by se stalo v každé zemi západně od nás. Takových jako vy, nekompetentních leštičů kliky nadřízeného je na každém rohu tucet. Praha potřebuje za primátora člověka, který je nejen schopný město řídit, ale zároveň být s ním spjatý a rozumět mu. Vy to nejste.

ZDROJ: Rudolf Polanecký

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 29 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.