prague-1119791_960_720
24.6.2018
Kategorie: Společnost

Krize na trhu s nemovitostmi?

Sdílejte článek:

IN

Působení Zelených  Stropnického  a Kolínské na pražském magistrátu se blíží ke svému konci a ceny bytů a domů směřují v Praze ke svému vrcholu. Sabotování nové výstavby dovedlo  developery do stavu, kdy se již nemohou dočkat odchodu Zelených do propadliště dějin. Budeme li upřímní, Tato strana je všeobecně škodlivou v celé Evropě, původní orientace na ekologii se zvrhla v naprosto totální demagogii v mnoha směrech. Jejich předstíraná láska k planetě se stala prostým terorizováním spoluobčanů. Navíc se Zelení stali součástí činnosti neziskového sektoru, propagují migraci, tváří se progresivně v oblasti squattingu a řadí se k výrazně levicovým stranám blížícím se svou filozofií marxismu.

Rozsah výstavby v Praze se za primátorky Krnáčové podstatně snížil. Nástrojů v rukách úředníků sloužících k jejímu omezení je mnoho. Stropnickému však stačilo pouze ignorovat zasedání a schůze, na kterých se mělo rozhodovat o potřebných změnách územního plánu. Jeho záměrná nedisciplinovanost zablokovala na dlouhou dobu schvalování nové výstavby a způsobila nedostatek bytů i dalších developerských projektů. Tím došlo k navýšení cen i starších nemovitostí. Přidáme li snahu ČNB zkomplikovat možnost získat hypotéky na nákup bytů, která vede k lehce schizofrenní situaci při shánění bydlení především v předražené lokalitě Prahy a blízkého okolí, musí mít Stropnický sám ze sebe vyloženě radost. Volební parlamentní výsledky Zelených, jejichž byl neúspěšným předsedou, hovoří o tom, že ostatní obyvatelé České republiky už s ním ztratili trpělivost. Nepomohla mu ani těsně před volbami prezentovaná vlastní homosexualita. Zpovykaní Pražané, tak je nazvala primátorka Krnáčová, se tak stali obětními beránky zvůle neschopných Zelených.

Na samotnou výstavbu lze mít různé názory. Praha je plná IT pracovníků, jejichž platy se pohybují ve stotisícových částkách a vyšších. Nově vznikající vyšší střední třída tak na drahé bydlení dosáhne. Je tu však i plno dalších lidí, jejichž životní úroveň je nižší a na vysoké nájmy a nové byty prostě nemají. Starousedlíci čekající na privatizace díky nynějšímu vývoji pouze zaznamenávají růst znaleckých odhadů na jejich byty a s hrůzou zjišťují, že díky odkladům se ceny už zdvojnásobily. V současné době se vedou spory nad tím, má li se Praha rozšiřovat do šířky, či mají li se zastavovat proluky. Obrovské problémy s dopravou uvnitř města i na příjezdových komunikacích svědčí o nekonečném tápání nynějšího vedení radnice. Zužování profilů stávajících komunikací se stalo ideologickou chimérou vedoucí k nesmyslným zácpám.

Prosazování cyklostezek uvnitř města svým profilem a podnebím nevhodným pro celoroční používání jízdních kol k přepravě je dalším krokem do pekla. Systém parkovacích zón je vytvořen především pro výběr dalších peněz, nijak nezjednodušuje Pražanům život. Naopak zvyšování počtu administrativních budov v centru města je obrovským problémem. Do nově vznikajících kanceláří přijíždí denně mnoho mimopražských, jejichž doprava komplikuje situaci jak v centru, tak i na krajích metropole. Bytů v centrální části tak ubývá a střed města přestává Pražanům patřit. Pokud by se tedy mělo stavět v prolukách, pak jedině byty s garážovými stáními pod úrovní povrchu a bez dalších nesmyslů v podobě cyklostezek, retardérů a zužování.

Kraje Prahy naopak potřebují spíše lepší občanskou vybavenost, aby nebylo třeba za vším jezdit do centra. To je problém satelitních městeček. Navíc je absolutně nedostatečná dopravní infrastruktura a nedokončený Pražský okruh je alarmujícím důkazem neschopnosti odpovědných úředníků.  Celá tato situace je důvodem k nesmyslně vysokým cenám domů, bytů a pozemků předurčených k zástavbě. Jde o systematicky vytvořenou situaci nahrávající těm, kteří nyní zvyšují své zisky. Například řadové domy s hodnotou kolem 4 miliónů se prodávají za 9 a více, to i s přihlédnutím k nové cenové mapě pozemků.

Za neuvěřitelný nárůst cen a nedostupnost bydlení v Praze poděkujme tedy především managementu radnice v čele s Krnáčovou, Dolínkem, Stropnickým a Kolínskou. Příslušnost k politickým subjektům jistě znáte. Zelení tak i přes svou proklamovanou levicovost přispívají k bohatnutí již bohatých. Dokud budou na relativně odborných postech sedět amatéři nechápající problematiku velkoměsta, nemohou Pražané doufat v zlepšení. A takové Brno na tom není o nic lépe.

 

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 30 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.