floydsocha
21.6.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Kriminálník a narkoman George Floyd už má sochu v nadživotní velikosti

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Zatímco sochy mnoha významných lidí, spisovatelů, vědců či politiků byly výtržníky z BLM zničeny a historické postavy prohlášeny za rasisty a xenofoby, kriminálník, který neváhal při loupežném přepadení napadnout těhotnou ženu, je uctíván coby modla všech černochů a ultralevičáků.

 

Město Newark v New Jersey nedávno postavilo sochu George Floyda, jehož smrt loni v květnu dala nový impuls hnutí “Black Lives Matter” a vyvolala sérii protestů a nepokojů ve Spojených státech a v celém západním světě.

Více než 300 kilogramová bronzová socha byla odhalena ve středu před radnicí v Newarku a zůstane tam nejméně rok.
 .
“Doufáme, že až kolem něj lidé projdou, uvidí ho a podělí se o zkušenosti s tím, jak je socha inspiruje k aktivní účasti na bojích proti rasismu, které nevzdáváme zde v Newarku a v New Jersey,” řekl starosta Ras Baraka.

Socha také rozdělila uživatele na platformách sociálních médií: zatímco mnozí považují vytvoření sochy za důležité a vítané, někteří se proti ní také vyslovili. Například se tvrdí, že George Floyd, který se narodil v Severní Karolíně, vyrostl v Texasu a zemřel v Minnesotě, možná nikdy v životě Newark nenavštívil.

Jiní si stěžovali, že zatímco mnohé sochy byly svrženy BLM dogmatem po celé zemi, zločinec obdržel sochu, i když mnozí zasloužilí černoši nedostali takovou poctu.

Zatímco v Newarku byla vztyčena socha George Floyda, pár ze St. Louis, který se loni v červnu proslavil tím, že vyprovodil násilné demonstranty BLM od jejich domu s namířenou zbraní, dostal pokutu 2000 dolarů, respektive 750 dolarů. Jednání Patricie a Marka McCloskeyových však v té době nepotěšilo okresního prokurátora, který nařídil vyšetřování incidentu; pár byl nyní soudem odsouzen kromě pokuty za nošení zbraní i za výtržnictví.

Podle Marka McCloskeyho se dav vloupal železnou branou vedoucí na jeho pozemek a dopustil se neoprávněného vniknutí. Podle 60letého páru právníků média neustále klamou americký lid a zároveň oslavují mafii, takže jim prostě nelze věřit.

.

A aby toho nebylo málo, chicagská černošská starostka Lori Lightfootová ve čtvrtek prohlásila rasismus za zdravotní krizi a poskytla deset milionů dolarů ze státní pomoci v oblasti koronaviru. Městská rada použije tyto finanční prostředky na vytvoření zón rovnosti a boj proti rasismu. Rozhodnutí přišlo poté, co zpráva o městském zdraví zjistila, že černošská populace Chicaga se v průměru dožívá o devět let méně a je náchylnější k určitým chorobám – jako je cukrovka – než lidé jiných ras.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 986 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
105 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)