COXJO
16.6.2016
Kategorie: Společnost

Krev pro Brusel?

Sdílejte článek:

LUKÁŠ JADRNÝ 16|06|2016

Kam až jsou ochotní zajít příznivci či odpůrci odchodu Spojeného království z EU se můžeme jen domnívat. Skryté úmysly, kamufláže, strategické kriminální činy? Pravda nám zůstane utajená.

Čerstvé šokující zprávy hlásí, že britská poslankyně za levicovou Labouristickou stranu Jo Coxová se stala obětí útoku pravicového radikála, který ji měl několikrát postřelit a pobodat. Soudě dle titulků informačních serverů je však naprosto nejzásadnější skutečnost, že poslankyně je odpůrkyní odchodu Spojeného království z Evropské unie a že tento její pro-unijní postoj byl zřejmě klíčový pro její osud.

Můžete mě označit za konspiračního teoretika, ale nemůžu si pomoci a jsem nucen přemýšlet, jak je možné, že něco takového ochromí britskou veřejnost a média týden před zásadním historickým referendem, shodou okolností ve dnech, kdy všechny průzkumy a ankety dávají výrazný náskok tzv. Brexitu, tedy očekávají, že občané Spojeného království si zvolí odchod z Evropské unie.

Vybavuje se mi slovenský film z roku 2013 „Kandidát“, ve kterém volební tým hledá způsoby, jak za každou cenu protlačit svého nevýrazného kandidáta do prezidentské funkce. Na otázku, jakého prezidenta by lidé chtěli, si nakonec odpoví: „Někoho, jako byl Kennedy.“ To je přivede k myšlence naaranžovat před samotným kandidátem utajený atentát v přímém přenosu a díky tomu z něj posléze udělat mučedníka a skrze lidský soucit zmanipulovat mínění veřejnosti v jeho prospěch. Z původně naaranžovaného atentátu se stává atentát realistický, kandidát umírá a původní předpoklady se alespoň zčásti naplňují – část volebního týmu se rozhodne skutečně ze svého zesnulého kandidáta udělat mučedníka a založit politickou stranu jeho „následovníků“. Podíváme li se do historie, zjistíme, že každý demokratický politik, který se stal obětí úspěšného či neúspěšného atentátu, se posmrtně dočkal někdy až nezasloužené glorifikace a jeho osobnost byla zneužita mnohými dalšími v různých kampaních a bojích o moc (Caesar, Lincoln, Rašín, Kennedy, Reagan, Palme…)

Pokud Britové odhlasují odchod z EU, nebude již cesty zpět. Nestane se to, že si Brusel nadiktuje opakování referenda do té doby, dokud výsledek nebude v jeho prospěch tak, jak tomu bylo při schvalování Lisabonské smlouvy. Bude to rychlé, bude to jasné a bude to pravděpodobně začátek konce Evropské unie, jak ji dnes známe.

Jakékoliv násilí, natož spáchané na ženě, je odsouzeníhodné, zvrhlé a má být po zásluze potrestáno. Doufám samozřejmě, že tomu tak bude i v tomto případě. Pravdu o možná skrytých úmyslech útočníka se zřejmě nedozvíme – nejsme v systému, kde by byla média nezávislá na politické korektnosti a „správném“ informování.

Nepřipadá mi zrovna pravděpodobné, aby nějaký blázen svým zvrhlým činem poškodil kampaň za odchod z EU, jehož byl dle médií příznivcem. Možná to byl vychytralý, možná někým dobře připravený čin, jehož důsledkem mělo být strategické prezentování příznivců odchodu coby hloupých, bezcitných a násilnických buranů – znovu zdůrazňuji, že pouhý týden před referendem a v době, kdy průzkumy favorizují odchod z EU. A že tato událost výrazně zasáhne do kampaně a rozhodování Britů na poslední chvíli, o tom snad nemůže být pochyb. Stejně jako o tom, který tábor bude z tragického osudu Jo Coxové nemravně těžit.

lukas-jadrny19139542_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...