idiot
9.8.2018
Kategorie: Společnost

Kreténismus, poslední vývojové stádium (v EU)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Evropa má tuhý život, přežije řádění evropskounijních komisařů i socana Sancheze s Merkelovou. Krétenismus zničí Evropskou unii, a to nebude vůbec špatné. Velmi originální lotyšsko-ruský ekonom Smirnov říká, že vládnoucí v Evropské unii nemají kvality na to, aby mohli vládnout. Nemají vůdcovské schopnost, ovšem v EU systémy masové komunikace do té míry kreténizovaly, že se jejich prostřednictvím nedá vybrat nikdo schopný. 

Je útěchou, že kreténismus, až na malé výjimky, není dědičný. Kdysi to dokázala velmi pregnantně a víc než vědecky, poslední partnerka významného českého již zesnulého politika, když v hovoru s ženským časopisem prohlásila o jeho synovi, též významném českém politikovi, že není možné, aby tak úžasný člověk zplodil takového kreténa. Dokázala pravdy půl. Druhá inkluze dokazování se skrývá v domě Juncker. Lucemburský fašista a antisemita zplodil extrémně kvalitního Jean-Clauda, který je světlem ducha v Evropské unii. Oba dva případy vstoupí do análů teorie inteligence a buďme hrdí, polovinu důležitého teorému odhalila česká žena v ženském časopise. 
.
Kreténismem se zabývají psychiatři, kádrováci v Bruselu, v Itálii i spisovatelé (a velký Čech Hašek též). V Itálie se vydávají knihy, což není až tak objevné, ale poslední měsíc se roztrhl pytel právě s knihami o kreténismu, recenzuje to v Il Giornale Alessandro Gnocchi extra vtipně. 
.
První kniha je fundamentální „Fundamentální zákony lidské stupidity“ od Carlo Cipolla, nepřekonatelný bestseller. Stupidita ohrožuje společnost a je to ještě nebezpečnější, když se tito lidé dostanou k moci. Massimo Parente píše ve své knize, kterou i tak pojmenoval, že už se nenacházíme  v demokracii, ale „Opicekracii“, vydalo Bompiani. Parente vychází ze sociálních sítí a televizních médií. Psychiatr Vittorino Andreoli v „Homo Stupidus Stupidus (Rizzoli)” se domnívá, že druh Sapiens evolučně kráčí k idiocii. Maurizio Ferrais v tak závažném tématu zůstává u formátu “čtivá brožura v tom horku pro pláž”, „Imbecilita je tak závažná“. Novinář Pino Aprile se nejspíš inspiroval velkým Kusánským „Óda na imbecily“.  
.
Silně zastoupenou kategorii tvoří knihy zaměřené na specializované kretény. „Dnes i kretén se specializuje“, napsal Ennio Flaiano. Půvabná kniha „Kretén je vždy ten jiný“ od Fruttera.  „Kretén je plný idejí“, napsal slavný Leo Longanesi, (připomíná d´Annunzia: „Marinetti je kretén se záblesky imbecility“).
.
Giancristiano Desiderio se koncentruje na filozofické otázky a místo popu ve společnosti. Chtíc nechtíc ho obě témata bádání nutně dovedla k tomu, aby se zabýval kreténismem. Zajímavá zjištění!
  • Za prvé. Kretén se vzdá zodpovědnosti za sebe, pokud ho někdo oslní magickou formulí: Nech to na mě, všechno vyřešíme, my v Bruselu;
  • Za druhé. Kretén má skálopevnou víru v demokracii. Kreténi jsou k nalezení prakticky všude, není to náhoda, jsou historickým produktem Pokroku;
  • Za třetí. Sociální oblasti velmi postižené kreténismem mají vysoký sociální status: doktor, inženýr, ekonom, profesor a mediální hvězda. Opravdu? Kreténismem nejsou postiženi pouze ignoranti, ale dokonce větším procentem lidé akulturovaní, kteří si osvojili jistou profesní techniku, kterou aplikují na všechny oblasti;
  • Za čtvrté. Věda  prograduje a produkuje objevy, protože vědec je specializován. Tato odrůda kreténů nemá žádnou vizi vědy jako takové, svět začíná a končí u jejich židle, zpochybňují věrohodnost i oblasti, kde jsou experty;
  • Za páté. Ne všichni specialisté jsou kreténi, ale všichni kreténi jsou specialisty;
  • Za šesté. Moudrý člověk je pokorný, kretén je arogantní. Nezná vlastní limity. Jeho vstup do veřejného života je devastující. Jeho politické souzení je neseno ignorantstvím, které je ve všem kompetentní. Tedy názor městského radního je stejně platný jako názor pouliční lampy. Jak činit? Evropská unie to zařídí, povoluje, nepovoluje, plánuje, neplánuje.

Každý kretén má hluboký náhled na jakékoliv téma: kůrovec v lesích, státní rozpočet, alternativní medicína, chaot prezident Spojených států, uprchlíci z trpícího světa. Proč kretén tak triumfuje? Protože historie a kultura byly odstraněna a ten zbytek je mytologizován.  

Italský filozof Norberto Bobbio říkal: Všichni demokraté jsou antifašisty, ale ne všichni antifašisté jsou demokraty. Jasné. Stručně řečeno: věda se proměnila v jistý druh studentské sešlosti, kde se všechno „demokraticky“ vyřeší, zvednou se ruce nebo se lajkuje na sociální síti. Masa reprezentuje kolektivní vůli a kolektivní vůle má vždycky pravdu, i když je to špatné. Ale platí to pouze pro kretény.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro)

Celkem za měsíc: 6 865,46 Kč
Vybráno 19.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.