christian
14.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Křesťanství v islámu končí genocidou, v Evropě eutanazií

Sdílejte článek:

BENJAMIN KURAS

Nigerijští křesťané žádají Donalda Trumpa o pomoc proti džihádistickým hromadným vrahům, kteří v Nigérii za posledních pár desetiletí povraždili už 60 tisíc křesťanů, za téměř totálního informačního zatmění západních médií. V severní Nigérii vznikl džihádistický stát po vzoru ISIS, který si říká „Islámský stát v Západní Africe“. Není to přejmenovaný už známý Boko Haram, jak se nejprve myslelo, nýbrž nová organizace působící vedle něho a v počtu zabitých křesťanů ho předhánějící.

 

Sestává se z muslimských venkovanů a masakruje venkovany křesťanské a zabírá jim půdu. Jeho politickým programem je vymýtit na svém severním nigerijském území křesťanství, které je tam v menšině. A činí se: během první půle roku 2018 povraždil přes 1700 křesťanů. Útočí na kostely, školy, farmy, domovy.  Jen během letošního května jeho džihádisté vystříleli několik kostelů při modlitbách a vypálili dvacítku křesťanských domovů.

V otevřeném dopise Trumpovi pomoc pro masakrované křesťany žádá organizace zvaná “Voice of Northern Christian Movement in Nigeria”. Vysvětluje, že nemůže spoléhat na ochranu vládních institucí, neboť místní muslimské instituce čistce křesťanů fandí, centrální vláda neví, co s ní. Varují, že Nigérie směřuje k situaci podobné neblaze proslulé genocidě v Rwandě.

Že perzekuce křesťanů se blíží klasifikaci genocida, konečně začínají přiznávat někteří západní politici. Jedním z těch prvních je britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, na jehož instrukce byla vypracována zpráva potvrzující, že křesťané jsou dnes nejvíc perzekvovanou skupinou na světě. Konkrétně, že na Středním Východě je křesťanství na pokrají likvidace. Zpráva konkrétně sděluje, že v Palestině se za pár desítek let početná křesťanská menšina scvrkla na 1,5% populace. V Iráku z 1,5 milionu na 120 tisíc.

Kdo sleduje internetové zprávy křesťanských organizací jako Barnabas Fund nebo Open Doors, to ví už dvacet let a kroutí hlavou, jak to mohlo politikům trvat tak dlouho. Ministr Hunt to konečně přiznává: “Zavinila to atmosféra politické korektnosti”. Ta způsobila “pomýlené obavy, že je jaksi kolonialistické zastávat se náboženství ztotožňovaného s koloniálními velmocemi”. Přitom jde i o země, kde křesťanství není náboženství koloniální, nýbrž dávno předislámské, se starodávnými komunitami etablovanými už od 3. století.

V žebříčku 50 zemí, kde Open Door zaznamenala perzekuci křesťanů, je 39 islámských a 2 silně islamizované (Nigérie a Ethiopie). Nemáme zatím nejmenší představu či náznak, co Trump nebo Hunt nebo kterákoli západní instituce hodlá nebo může na záchranu perzekvovaných křesťanů konat, či zda k tomu má politickou vůli, či vůbec na tom zájem. Hunt ministruje zemi, která důsledně odmítá poskytovat azyl křesťanům z islámu, zatím co muslimy přijímá po desetitisících. Ostatní Evropa na tom není líp. Že by NATO provedlo nějakou záchrannou operaci vojenskou (jako že by mělo, na obranu své vlastní civilizace), je představ spíš naivní. Že s pomocí katolické církve se počítat nedá, vyplývá jasně z laškování papeže s islámem. Z církví protestantských (snad jen s výjimkou amerických evangelikálů) se rovněž neozývá nic, co by perzekvovaným křesťanům skýtalo naději. Slzy smíchu i pláče se jim musí řinout z očí, když se dočítají třebas o švédské lesbické biskupce Evě Brunneové, jak ze svého kostela odstraňuje kříže, aby neurazila muslimy, a v rozhlasovém povídání vypráví, že má víc společného s muslimy než pravicovými křesťany.      

A je na těch perzekvovaných křesťanských něco obdivuhodného. Raději se nechávají zabíjet, než by přestoupili na pohodlný život něčím tak jednoduchým, jako je odrecitování poučky, že Alláh je jediný bůh a Mohamed jeho prorok. Na těch neperzekvovaných křesťanech západních je naopak pozoruhodné to, jak nonšalantně se křesťanství zbavují.  

V celé západní civilizaci, kterou stále ještě tu a tam někdo rád nazývá křesťanskou, navštěvuje kostel alespoň jednou měsíčně 22% občanů. A to ještě většinou už jen stařečků. S věkovou kategorií 16-29 je to dramatičtější. Tam loňský průzkum „Europe´s Young Adults and Religion“ profesora teologie a sociologie náboženství Stephena Bullivanta ze St. Mary´s University of London, sděluje, že křesťanství v Evropě je „na cestě k zániku“. Ke státní církvi anglikánské ve Velké Británii se hlásí 7%, jen o jedno procento víc než k islámu. Bilanci trochu zachraňují katolíci s 10%. Více než 10% chodí každý týden do kostela jen v Polsku, Portugalsku a Irsku. (V Polsku, daleko nejzbožnější zemi Evropy, je to 35%). Velmistry neznabožství jsou Češi, s přiznáním, že jich 91% nemá žádnou náboženskou víru.

Přesto se za nominální křesťany (všechny věkové kategorie dohromady, průzkum Pew) stále považuje 71% západních Evropanů. Zdá se, že se evropské křesťanství proměňuje v nějaký kulturní atavismus, v němž víra ztrácí význam a zůstává jen povědomí kulturní kontinuity. Kategorie „nepraktikující křesťan“. Definující se spíš negativně: „křesťanství je mně fuk, ale žádné jiné náboženství mně sem netahejte“.

A těžko říct s určitostí, zda to není částečně i proto, že ke ztrátě relevantnosti křesťanství přispívají samotní křesťanští „teologové“ jako neomarxistický islamofilní papež a lesbická islám obdivující biskupka.

 

Autor: Benjamin Kuras

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 646 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.