KRESTANSTVI
26.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Křesťanská kultura a křesťané jsou předmětem útoku po celé Evropě i v celém světě, varuje maďarská vláda

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Maďarská vláda varovala, že křesťané a křesťanství jsou v Evropě často vyháněni z veřejného života, stejně jako jsou perzekuováni po celém světě s daleko větší nenávistí než ostatní náboženské menšiny.

„Před několika lety bylo rozhodnuto, že v bruselské radnici nebude vánoční strom vztyčen, a v Kalifornii v Santa Monica byl vyhlášen zákaz vyobrazování scény zrození, že prý kvůli světové neutralitě,“ řekl Tristan Azbej maďarský státní tajemník s konkrétní působností v maďarském pomocném programu, který globálně prosazuje program pomoc křesťanským menšinám, jak o tom referuje maďarský tisk.

„Mezitím v Německu proběhlo pálení křesťanských zpěvníků a ve Francii dochází každoročně k mnoha útokům na kostely, kdy jsou křesťanské symboly a náboženské objekty, jako kříže, ničeny,“ dodal.

„Křesťanství je tím perzekucím nejvíce vystaveným náboženstvím, kdy je po celém světě perzekuováno nebo diskriminováno čtvrt miliardy křesťanů a tisíce lidí byly loni pro svou křesťanskou víru zabity,“ pokračoval ministr.

„Maďarská vláda je oproti tomu oddána ochraně křesťanské kultury a všude po světě ji posiluje např. tím, že bojuje proti migraci. Doufá, že Evropa si časem důležitost tohoto boje uvědomí,“ řekl.

Maďarský pomocný program není, jak Azbej uvádí, v první řadě zaměřen na pomoc křesťanům a jiným menšinám na Středním východě a jinde, aby migrovaly na Západ v procesu, který způsobil, že křesťanské obyvatelstvo se ze zemích jako Sýrie a Irák neuvěřitelným tempem ztrácí, nýbrž jim pomáhá tam, kde jsou, aby si zachovali své pradávné komunity a způsob života i po příští generace.

Maďarská pomoc „zatím podpořila křesťanské komunity více než 35 miliony USD, když poskytuje studijní granty a pomáhá 70 000 uprchlíkům s návratem do jejich původních domovin,“ uvádí maďarská velvyslankyně u Spojených národů Katalin Bogyay.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 966 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.