virus-4937553_1280
24.7.2021
Kategorie: Společnost

Král COVID19 je nahý, ale přesto vítězí

Sdílejte článek:

PAVEL STRUNZ

Důvody obav z koronaviru do značné míry pominuly, přesto jsme stále bombardováni šrapnely hrůzy. Po roce a půl epidemie mediálního masírování již většina občanů rezignovala i na své dříve nezpochybnitelné svobody.

Za nenávistného mručení mnohých vystrašených i podvolených dehonestují dalšího lékaře, tentokrát z olympijského týmu. Neočkovaný! Zničil naše olympijské šance! Pohaněl nás před světem! Určitě to byl on!

Když však odebereme nános mediální ostrakizace, horlivosti hygieniků COVIDový incident „vyšetřit“, shazování „viny“ olympijských papalášů jeden na druhého, a přihřívání si davové polívčičky politiků („Považuji to za skandální, hrubě se mi to nelíbí. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát,“ uvedl Babiš), pak co zůstává? Realita:

 • Neočkovaný lékař neměl povinnost (naštěstí ještě neměl povinnost!) nechat se očkovat.
 • Několik očkovaných kvalitní vakcínou, která je údajně měla ochránit a nám všem vrátit normální život, se (možná) za společného letu nakazilo neznámo od koho.
 • Pár zdatných sportovců se bezpříznakově nakazilo virem, který může, ale také nemusí snížit jejich výkonnost. Ale ani to nebude nejspíš otestováno, protože je hysterický olympijský výbor, hnán davovou psychózou na sportoviště nejspíš nepustí, jako by byli malomocní.
 • O nebezpečí smrti u dané kategorie nakažených není třeba hovořit, protože ta nehrozí, nejsou příslušníky ohrožených skupin.

Pokračujme dále na obecnější úroveň:

 • Ostatně smrt v důsledku COVID19 hrozí stale méně i u všech ostatních obyvatel ČR (i jiných zemí, třeba v Británii). Delta nedelta. Nejsem epidemiolog, ale podělit dvě čísla umím. Je tedy možno z dat Ministerstva zdravotnictví dostat číslo, které ukazuje aktuální odhad smrtnosti na COVID. V médiích, ze kterých jste bombardováni každou minutu tragickými COVID-zprávami a naléháním na očkování, se ho nedozvíte. Jeho vývoj v čase je uveden v grafu níže. Jedná se o klouzavý průměr: počet úmrtí na COVID vždy za posledních 10 dní děleno počtem nakažených v předposledních 10 dnech. Všimněte si prosím, že tento parametr od začátku května systematicky klesl z hodnoty 1.8% na současnou úroveň pod 0.35%. Od začátku epidemie je tento parametr nejnižší a poklesl 5-10x oproti hodnotě průměrné (tj. 1.7% v ČR za celou dobu trvání epidemie). [Nazývám graf „odhadem“ proto, že aktuální metodika se může v detailech lišit od použité, výsledek však bude v zásadě podobný].
 • Vývoj smrtnosti na COVID19 v ČR (vypočteno za použití zdrojů MZ ČR)
  Vývoj smrtnosti na COVID19 v ČR (vypočteno za použití zdrojů MZ ČR) (Pavel Strunz)
 • Příznivcům co nejpřísnějších opatření si dovoluji připomenout, že účelem restriktivních opatření proti koronaviru nemá být snížení počtu nakažených na nulu, ale snížení na úroveň zabraňující přetížení zdravotního systému, a zároveň snesitelnou pro ekonomiku a svobodu občanů. U nás máme vyzkoušeno, že je to jistě přinejmenším několik tisíc pozitivně testovaných denně. Na takovou hodnotu je třeba nastavovat regulace (technik by řekl “PID parametry” regulace).
 • Pokud by se někdo obával návratu krizového stavu s přetíženým systémem, pak zřejmě předpokládá neúčinnost očkování. Měl by se pak spíše zamyslet nad tím, zdali nebylo chybou vyvíjení pouze vakcín (viz lednové prohlášení šéfky EK Ursuly von der Leyen: “Europe invested billions to help develop the world’s first COVID-19 vaccines and create a global demand“, tj. “Evropa investovala miliardy aby pomohla vyvinout první vakcínu na světě a vytvořit globální poptávku”) a zdali se úsilí nemělo zaměřit i na testování slibných léků (o čemž jsem psal již dříve, viz zdehle).
 • Navíc přes nepřízeň mocných již dlouho existuje lék na COVID19 a vakcína není pro některé jedinou možností jak překonat problémy s koronavirem. Trump ten lék na sobě otestoval již začátkem října 2020. Avšak teprve po více než 9 měsících, začínají naše noviny více informovat o tom, že léky jako Regeneron stojí za to (zatímco o vakcínách a nutnosti se očkovat nám cpou informace horem dolem minutu co minutu už od loňského podzimu). Mezitím farmaceutické a distribuční firmy vydělaly horu prachů na svých vakcínách, paternalističtí politici vydělali horu regulací na regulování občanů, a EU získala novou moc skrze společné zadlužení.
 • Pokud bude proponent vakcinace argumentovat cenou léčby, pak prosím ať srovná náklady na celoplošnou vakcinaci (odhaduji nejméně 10 miliard Kč bez započítání nutnosti opakování, což je více než roční rozpočet Akademie věd, a dokonce více, než rozpočet České televize) a náklady na léčbu rizikových nakažených (10 miliard Kč by stačilo na léčení 150 tisíc rizikových nakažených). A to nehovořím o dalších možných levnějších lécích, které nebyly otestovány protože testování nebylo masivně podpořeno.
 • Stojí za to také připomínat slova premiéra z ledna t.r.: „Očkování je dobrovolné. Nikdo nikoho nenutí,“ „Není tendence omezovat svobodu“. Ale občané jsou do očkování fakticky nuceni stále se zvyšujícím množstvím omezení a nutných výdajů pro neočkované.
 • Po roce a půl epidemie koronaviru, epidemie mediálního masírování a epidemie ztráty soudnosti již většina občanů zcela rezignovala třeba i na takové dříve nezpochybnitelné zlaté tele jako bylo volného cestování v rámci Schengenu (mimo nouzový stav).

Závěrem dodávám, že jestli je čeho se z medicínského hlediska i nadále bát, pak to je epidemie chřipky kvůli rok a půl trvajícímu nošení roušek a jiným bariérám mezilidského setkávání se, tudíž zvýšení vnímavosti obyvatelstva a ztrátě imunity vůči např. právě chřipce.

Z hlediska společnosti jako celku je však třeba se bát mnohem více nástupu jakéhosi druhu totality, jejímž podhoubím je strach, zejména ten uměle vytvořený.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 316 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)