CSSD918
4.10.2020
Kategorie: Politika

Krajské volby 2020 … vidlácké postřehy

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak nám to skončilo. Je odvoleno, hlasy jsou sečteny. Nestalo se nic dramatického, kromě očekávaného koronaviru, volby neovlivnila žádná dršnácká kauza plná plicejních plukovníků a těžkooděnců, voliči se dostavili v obvyklém počtu a rozdali karty. 

Takže… 

 

Babiš si v celkových číslech polepšil. O trochu… Prakticky všude zůstal na svých mandátech a tu a tam mu něco přibylo. V principu nijak výrazně neztratil. Ostatní strany se musely modlit až se z nich kouřilo, protože nebýt koronakrize, zřejmě by Babiš všechny převálcoval zcela drtivě. 

Vítězem voleb jsou asi jednoznačně Piráti. Z té skoro nuly, co měli předtím se uchytili skoro všude a dělají Babišovi reálného soupeře. V mnoha případech právě jejich výsledky zajistí, že ANO nebude hrát prim a naopak skončí v opozici. Piráti v principu nemají problém s nesourodými koaličními slepenci. 

ODS… Fialovo velkohubé prohlášení, jak za rok vymění Babiše na pozici premiéra je ve světle volební reality dost směšné. ODS ztratila skoro o třetinu. Zdá se, že volič víc věří dredatému Bartošovi a jeho partě huličů, antifáků a naprosto šáhlých bláznů víc než Fialovi. Pochybuju, že to Fialovi dojde a vlastně pochybuju, že to dojde celé ODS. 

Zde zaznělo, že leckdo bude volit Okamuru, aby do toho tradičním stranám házel vidle. Myslím, že mohou být spokojení. Z nuly se Okamura dostal na reálná čísla a pokud to vezmou za správný konec, mohou se zviditelnit, mohou předvést svojí cestu.  Každopádně jsou jak lejno na oltáři a připomínkou všem ostatním, že volič tu žádnou migraci nechce a pokud se bude tlačit na pilu, mohl by Okamura uspět ještě mnohem víc. 

KDU bodovalo ve svých tradičních baštách, ale jinak také ztráta. Nijak dramatická, ale přesto ztráta. Hoši by měli přemýšlet, jestli se dál objevovat na sudetských sjezdech a jestli náhodou nejsou svědky trvalého trendu, kdy někteří volí Piráty a jiní Babiše. 

Starostové si potvrdili, že Kalousek byl koule na noze a bez něj je jim mnohem líp. Zdá se, že úspěšný starosta může udělat i slušný výsledek na krajské úrovni. 

Komunisti jsou vymazáni z politické mapy. Jo, je to tak. Jejich program zrealizoval Babiš (vlastně skoro po všech stránkách),  nikde v republice neuspěli a leckde se vůbec nedostali do krajských zastupitelstev. Inu to tak je… Modlitby Vojty Filipa ke Kremlu, aby hlavně nikdy nikde nevládli a neměli za nic odpovědnost, se nevyplnily. Ani nemuseli být v koalici, stačilo, aby otevřeně tolerovali vládu.  Všichni komunistobijci by Babišovi měli postavit sochu, protože po třiceti letech je celkem reálné, že je dokázal dostat z velké politiky  navést k naprostému zániku. 

Podle mě je nějvětším průserem výsledek Sociální demokracie. Ztráta dvou třetin mandádů je katastrofa, která se dá srovnat jen s TOPkou. Než budu pokračovat se socany, krátce k TOPce…. Uspěli jen díky dalším koalicím. Sami za sebe nemají žádný výsledek. Koule na noze i když Kalousek zalezl. Ani bych se nedivil, kdyby mefisto naší politické scény opět vylezl a svojí stranu si zase převzal, protože Kalousek nebo Pekarová, je to úplně jedno. Zbytečná strana. 

A teď k socanům… Ztráta dvou třetin mandátů, prolezli do zastupitelstev s odřenýma ušima a jejich volební výsledek je tak ubohý, že prakticky nikde nebudou jazýčkem na vahách. Bude se s nimi možná trochu počítat jen v koalicích proti Babišovi. Neuspěl ani Hamáčkův červený svetr, neuspěla kampaň o ochraně lidí v krizi. 

Ve Vidlákově ČSSD vyhrála díky starostovi nestraníkovi, který za ně kandidoval… Tak velká je to katastrofa. 

Teď se budou hledat viníci a pokud ČSSD setrvá ve svých tradicích, z katastrofy udělají naprostou apokalypsu. Pořádně se proklejí navzájem, z debaklu obviní poslední lidi, kteří něco dělali a za chvíli se dopracujeme ne k tomu, že by straníci opouštěli ČSSD, ale ČSSD začne opouštět straníky. 

Z krátkodobého hlediska dostal Babiš ťafku. Sice uspěl a své výsledky trochu navýšil, ale nemá žádné koaliční partnery a skoro nikde s ním do holportu nepůjdou. Nepochybuji o tom, že novináři teď budou celé týdny školodibě informovat o tom, že Veĺký Bocián je mimo. 

Andrejko bude muset začít zvažovat alternativu, že sice vyhraje volby, ale nebude mít s kým složit většinu.  A zřejmě zjistí, že pro něj to má jen jedno řešení – musí vyhrát sám. Pokud skončí v opozici, je s ním ámen. Já vím, že parlamentní volby jsou něco trochu jiného, ale stejně to Andrejko bude mít před očima a bude muset začít kalkulovat s tím, že sice sám bude mít skoro 40% hlasů, ale socani i komunardi se jaksi nedostanou do sněmovny. 

Takže se zřejmě dočkám svých obrovských dětských přídavků. Koroňáček zdůvodní příslušné půjčky a oprávněnost této cesty bude potvrzena dostatkem mrtvol a plnými nemocnicemi. Tož bude na uplácení voličů a já rovnou hlásím, že pokud dostanu pořádné přídavky na děti, nebo něco podobného, Andrejovi to hodím. 

Zřejmě také budeme za rok  svědky nejvělkolepější a nejvyhrocenější volební kampaně všech dob a po příštích volbách bude Andrej buďto v lochu a nebo si bude tykat s Orbánem. Andrej nebude mít jinou možnost, než se opírat o voliče, protože žádné kolaiční partnery nebo jiné varianty mít nebude. 

A my voliči nebudeme mít zřejmě na výběr s naší volbou. Teď teprve začne ten pravý hon na Babiše a jeho lidi. Teď teprve se společnost řádně rozdělí. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 508 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
125 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.