26.10.2015
Kategorie: Společnost

Kradou, že ani poledne nedrží. Voličům ale musí stačit párek, kobliha a sliby

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ 26|10|2015

Medii stále „hýbe“ kauza olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila. Bohuslav Sobotka, ale i ministr Chovanec tvrdí, že by měl okamžitě odstoupit a že se po případném „očištění“ může vrátit.

Je to ale nesmysl. Jak by se mohl vrátit? Přijde na jeho místo jiný, naváží se vztahy a kruh se uzavře. V žádném případě nejsem příznivec ČSSD ani hejtmana Rozbořila, ale jeho obvinění je dost mlhavé, vágnější než obvinění z trafik poslanců a očividně skončí stejně. A tak se ptám, zda to obvinění nebylo účelové a nemělo prostě pana hejtmana jako nepohodlného na objednávku odstřelit.

Nic nového pod sluncem, stejným způsobem byla odstřelena vláda Petra Nečase. To následně umožnilo doslova drancování státního rozpočtu vládou Rusnoka, jež se chovala jako rychlá rota Miloše Zemana, utrácela jak zběsilá, navazovala vazby a kontakty a štědře platila kámošům, které si povolala. A nakonec ze státního rozpočtu financovala volební kampaň SPOZ. Toho si pan Šlachta tak nějak nedopatřením nevšiml.

Ač pravičák a odpůrce ČSSD, principielně stojím za hejtmanem Rozbořilem, jež nechce odstoupit. Je opravdu úsměvné a vševypovídající, že se premier Sobotka dovolává presumpce viny. Ten Sobotka, který zneužil poslanecké náhrady na koupi bytu, ten Sobotka, jež zneužíval služební vozidlo respektive si při jeho používání nechal vyplácet cesťáky, ten Sobotka, jež přes prostředníka prodal kamarádovi Bakalovi OKD a jeho byty se ztrátou cca 60 miliard. Dnes je jako viník označen soudní znalec. To jej jako úkoloval vrátný ze Strakovky a zaplatil mu? A co advokáti kupujcího, kteří prakticky vše řídili a určovali? Internet je plný toho, kdo ve vládách kradl, kolik kdo dostal, kde všude byla korupce – Kapsh a mýtné, Pandury, Gripeny, IT zakázky a daší. Fundovaní znalci stále uvádějí, že se ročně ze státního rozpočtu rozkrade 100 miliard, tedy, kdyby se tak nedělo, byl by rozpočet plusový.

obr5

Před posledními volbami mnoho policistů otevřeně hovořilo, že spisy na Kalouska, Sobotku, Šimonovského a Řebíčka (mýtné brány Kapsch) a další a další jsou uzavřeny, korupce transparentní a že „půjdou do tepláků“, ale až po volbách, aby nemohla být policie obviněna z jejich ovlivnění. Nestalo se nic, takže, kdo tu policii nakonec ovlivnil? Vláda alibisticky zrušila akcie na držitele a tak je naši mocní převedli na spřátelené advokáty a společnosti. Nemluvě o tom, kolik teče do politických stran přes prestižní PR agentury, ČEZ, sport, rekultivace a další. Jenže pánové Ištván a Šlachta řeší poslanecké trafiky, či kabelky paní Nagyové – Nečasové. Davit Ráth (nijak mu nefandím) pod eskortou ve Sněmovně jasně řekl, že značná část peněz z vládních i krajských rozkrádaček teče do politických stran. Kmotři tu zakládají a financují politické strany, dokonce i prezidentské kampaně a pánové Šlachta s Ištvánem to dodnes nezaregistrovali. Tato země se od roku 1990 dodnes plánovaně, na základě precizně propracovaného plánu systematicky rozkrádá každoročně o cca 100 miliard a podle odborníků a medií se o ty nakradené peníze dělí politici s kmotry a všichni mají společnosti v daňových rájích.

Osobně jsem přesvědčen, že této zemi nevládne vláda, ale kmotři, jež ji ovládají. S ohledem na to, co se děje, mám pocit, že v klíčových kauzách je ovládána justice, policie i státní zastupitelství. Před lety mi jeden blízký pracovník BIS řekl, že vše monitorují. Že ví o zahraničních mafiiích organizujících prostituci, drogy, výpalné. Že ví o spoustě politiků, jež jsou ovládáni kmotry a rozkrádají tuto zemi. Znali jsme se z let 1990 – 2, kdy jsme ještě něčemu bláhově věřili. Když jsem se jej optal, proč do toho „neprásknou“, odvětil mi, že jen monitorují, vyhodnocují a předávají Vládě a PČR. No a když jsem se zeptal, proč se nic neděje, odvětil mi, že je lepší jen monitorovat, že radikální zásah by znamenal takový chaos, že by 50 % politiků i s kmotry skončilo v kriminále, zhroutila by se ekonomika a volební systém, zhroutila by se justice, policie i státní zastupitelství  a to že si tato země nemůže dovolit. Inu, to vysvětlení jakousi logiku má, jen se ptám, jak k tomu přijdou lidí v této zemi, jež každoročně dluží dalších 100 rozkradených miliard, jak k tomu přijdou s jejich směšnými platy hasiči, učitelé sestřičky ale i řadoví policisté. Jak k tomu přijdou důchodci. Jak k tomu přijdou oběti exekuční mafie, dlouhodobě podporované vládou.

Občas se teatrálně mediálně zlikviduje malá ryba typu Rátha pro pár desítek milionů, ale ti, co ročně inkasují miliardy jsou v pohodě. A běžnému člověku se utahují šrouby. Tato země se systematicky fašizuje, soukromí a právo člověka přestává existovat. Nebude trvat dlouho a každý z nás bude na finančák povinně zasílat spotřebu toaletního papíru se vzorky stolice, aby stát vyhodnotil, zda si nežijeme nad poměry. Ale pokud si politik nakrade na byt z náhrad, či prodá OKD kámošovi o 60 miliard pod cenou, to je v pohodě, protože když půjde do tuhého, tak prostě zavřeme soudního znalce.

Pokud chce premier Sobotka prosazovat presumpci viny politiků, pak by se měl okamžitě a dobrovolně vzdát všech funkcí a dát se k dispozici policii. Je směšné, jak i filmaři vědí, jak věci jsou, točí seriály o tom, jak utekl Krejčíř ve chvíli, kdy do vily vstoupil státní zástupce v klobouku, který před tím nikdy nenosil, či jak premier nechal oddělat Mrázka. Část lidu se tím možná baví, ale mně mrazí. Nemluvě o tom, že archivy StB se začaly cíleně skartoval v létě 1989 a další vlna skartací proběhla na jaře 1991 za Rumla a Sachera. A tak se ptám, kolik agentů StB či KGB či CIA bylo ve vládách ČR od roku 1990, kolik jich tam je dnes a kdo je řídí?

ZDROJ: Michal Malý

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...