babislze
12.9.2018
Kategorie: Společnost

Krádež století za bílého dne

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Vzpomínáte ještě na kauzu Lithium? Jak do Vás média namotala, že prý pod Krušnými horami leží nerostné bohatství za bambiliony korun? Avšak bylo před volbami, po volbách se bambiliony rozplynuly jako pára pod hrncem a kauza vyšuměla do ztracena.

Naneštěstí máme ve vládě nenažrané vykuky a socialisty, kteří i v době rekordní zaměstnanosti a růstu ekonomiky stále nemají dost. Zvyšovat daně už není moc kam a tak sáhnou na to jediné, co státu ještě zbylo z dob kupónové privatizace. Vláda v čele s hnutím ANO a trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem si schválila novelu zákona, podle které budou moci využívat rezervy z Fondu privatizace ve státním rozpočtu, a to bez určení konkrétního účelu.

Ve fondu je v současnosti kolem 22 miliard korun a plynou sem příjmy z privatizace státního majetku nebo dividendy z ČEZ, Českého aeroholdingu i dalších státních firem. Do nynějška se mohly peníze z fondu využívat jen na předem schválené a zákonem určené věci jako je odstraňování starých ekologických zátěží či škod, revitalizaci krajiny po hornické a hutnické činnosti nebo na dorovnávání schodku důchodového pojištění.

Dle vyjádření Andreje Babiše se peníze z fondu použijí k plánovanému zvýšení důchodů, které jsou již schváleny a podepsány prezidentem. V prvním čtení však tvrdil, že peníze na dorovnání důchodového schodku určené nejsou. Čert, aby se v tom vyznal.

Dle jeho věrné přisluhovačky Aleny Schillerové, toho času ministryně financí, se peníze musí využít, aby nečinně neležely na účtech. Lze je prý nasměrovat do plánovaných investic a sociálních výdajů státu. Já jen, že ty investice nevidím, silnice jsou ve strašlivém stavu, rychlovlaky jsou sci-fi, hlavní město se rozpadá. Tak snad bude lepší, když na ty peníze sahat nebudou, nechají je ležet a nebudou si za ně kupovat přízeň svých nebohých voličů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.