pandemic-4933793SPOLVIR
2.12.2020
Kategorie: Společnost

Kovid-1984: Jak moc si kvůli němu necháme omezit svobodu?

Sdílejte článek:

JAN SEDLÁČEK

Politici nás svazují opatřeními, která by se ještě loni touto dobou zdála nemyslitelná. A prochází jim to. Proto se snaží jít ještě dál. Aktuálně chtějí dát ministru zdravotnictví diktátorské pravomoci a zkoušejí, zda jim projde i toto.

Na začátek malá úvaha:

Představme si, jak by to vypadalo, kdybychom o žádném koronaviru nevěděli. Prostě kdyby neexistovaly PCR testy a nikdo by nebyl schopen odlišit virus kovidu od ostatních respiračních virů, jako je chřipka.

Začátkem tohoto roku by virus nastoupil v ČR. Nebrzdila by jej žádná vládní opatření, takže by se tu volně šířil a promořoval naše obyvatelstvo. Většina nakažených by jej přechodila a týden by chodila ven s nudlí u nosu, choulostivější lidé by ten týden raději strávili v posteli s hrnkem čaje s medem a citronem (ti ještě choulostivější navíc i s rumem) a malá část, složená zejména ze starších osob, by musela do nemocnice – tedy úplně stejné rozložení, jaké vidíme u jakékoliv chřipkové epidemie. Samozřejmě by zlomek procenta nakažených nepřežil, což je sice smutné, ale i to je doprovodným jevem všech podobných epidemií. Po čase by vlna zase přešla, pouze by bylo v populaci větší procento lidí s protilátkami. To samé ve světě.

Při tom všem by zůstaly otevřené obchody, služby by běžely dál, téměř nikdo by nekráčel po ulici zarouškován a děti by normálně chodily do školy (s výjimkou pár škol, kde by nákaza postihla příliš mnoho učitelů naráz). A nikomu by to nepřišlo nebezpečné. Stejně tak by si NIKDO nevšiml, že se děje něco divného. Protože by tuto epidemii nikdo nerozeznal od běžných chřipkových epidemií, kterých jsme tu už viděli bezpočet.

A teď si představme, že by vláda v takové situaci nařídila zavřít školy, obchody, služby a řadu dalších lidských činností. V první chvíli by si všichni klepali na čelo a hned poté, až by pochopili, že je to myšleno vážně, by vyšli do ulic a vyvolali tak rozsáhlé nepokoje, že by vláda těžko přežila déle než pár dnů. Takovéto omezení svobody by prostě nemělo šanci projít.

Srovnejme to s tím, co se děje teď. Vláda již podruhé razantně omezila naši svobodu, tentokrát k tomu dokonce přidala i zákaz nočního vycházení (což navíc dodnes nikdo nepochopil, jak to má pomoci proti viru). A prochází jí to – a to jen proto, že tu létá jeden respirační virus se sice zcela obvyklým působením, ale s mnohem lepším „marketingem“. Protože se statisticky významná část lidí nechala vystrašit mediální masáží, tak přijímají ve strachu všechna omezení. Potvrzuje se tím známá pravda, že vystrašení lidé si snadno nechají omezit svobodu, pokud jim za to někdo nabídne pocit bezpečí.

A vláda i média tuto hysterii stále více živí. Nechávají lidi sledovat rostoucí čísla zemřelých – a jaksi nedoplní, že to jsou všichni, kdo v době smrti, bez ohledu na její příčinu, byli pozitivní na kovid. Naproti tomu v jakékoliv předchozí epidemii by se např. úmrtí, které proběhlo po vleklém boji s rakovinou a bylo tím virem pouze „popohnáno“ o den dva, započítávalo jako důsledek rakoviny a ne viru. Stejně tak se dosud nikdy nestalo, aby média až tak obsáhle pojednávala o jednotlivých vážných případech nákazy virem dýchacího ústrojí. Ačkoliv se mnoho vážných případů objevilo i u chřipky, média mluví jen o kovidu – aby v lidech posílila strach.

Do toho všeho vláda přišla s návrhem vytvořit nový úřad (pod Ministerstvem zdravotnictví), který by měl možnost provádět opatření podobná těm současným, ale bez nouzového stavu a tedy bez schválení Poslaneckou sněmovnou. Tím by se ministr zdravotnictví stal v podstatě neomezeným diktátorem, který by mohl svévolně provádět drastická opatření bez demokratické kontroly. Věřím však, že se tento plán podaří natolik rozvířit, že se zvedne taková vlna odporu, že to neprojde.

Ale abych nekritizoval jen vládu – myslím, že pokud by byli u moci Piráti nebo strany Demobloku, nevypadalo by to lépe. Tyto strany jen kritizují vše, co vláda dělá (bez ohledu na to, zda je to dobře, nebo špatně), avšak když si vzpomenu na Nečasovu vládu (ODS, TOP 09+STAN) nebo na paskvil na současném pražském magistrátu (Piráti), tak si myslím, že oproti Babišovi by jejich vláda vypadala stejně, ne-li hůře. Tyto strany nejsou rozumnou alternativou a je potřeba dostat do sněmovny úplně nové strany.

Článek zakončím pozitivně. To, co jsem popsal v předchozích odstavcích, naštěstí neprobíhá až do takové míry, jak by si elity přály. Přestože mnoho lidí stále žije ve strachu z nákazy a tento strach ovlivňuje jejich chování, tak pořád existuje (a roste) i skupina lidí, kteří vidí kovid realisticky (jako jeden z mnoha virů napadajících dýchací ústrojí) a přemýšlejí o něm s chladnou hlavou, nikoliv s hysterií. Tito lidé samozřejmě stojí proti vládním opatřením. A čím více takových lidí bude, tím méně leváren si vláda proti nám všem dovolí.

V Praze už probíhají proti vládním opatřením tisícihlavé demonstrace a nespokojenost se šíří i dál. I v Táboře, kde jsem měl nedávno projev na demonstraci spolku Ne rouškám a vakcinaci, nás přišlo podpořit přes 60 lidí, což na okresní město není úplně málo.

Lidé se probouzejí.

A to je dobře. Je potřeba se z hysterie probudit zavčasu.

Protože pokud se probudíme pozdě, tak nakonec zjistíme, že se kovid-19 mezitím změnil na kovid-1984.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 776 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.