antirasist
16.7.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Koupačka v burkinách a “rasismus”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MAATOHA

Co žere lidi na černochovi v letáku z Lidlu a burkách v akvaparku? První reakce je samozřejmě přirozená: Češi sou rasisti, islamofobové a tak nějak vůbec netolerantní pakáž. Nedokážou se vyrovnat s tim, že na letáku se zbožím, který je určený jim, je nějakej divoch. Vadí jim, že se někdo koupe v divnym oblečku, páč si na www.čmoudidoplynu.cz přečetli, že každej takovejhle výstřelek je jenom předehra ke znásilňování a teroristickejm útokům. “Slušný Češi” zkrátka nepřenesou přes srdce jinakost, protože sou to malý, úzkoprsý, nenávistný hovada s komplexem méněcenosti.

 
Leda hovno, říkam já.
 
Lidem se zajídá to, že se jim neustále tlačí do chřtánu, jak moc sou rasistický, islamofobní a netolerantní. Vyžaduje se od nich nejen tolerance, ale oslavování věcí, který by jim asi jinak nevadily. Ale že musej od dobráků všeho druhu poslouchat mravokárný povýšený kázání a přijímat tu sebemrskačskou mentalitu “lepších lidí”, to už je i na velmi tolerantní “plebs” prostě příliš.
 
Lidem trvá, než přijmou něco novýho. Neni to bug, je to fýčr. Neboli to neni nějaká závada, ale naše přirozenost. Každej člověk reaguje na nový podněty s určitou dávkou nedůvěry a často i agrese. Může to znít cynicky, ale tohle je jedna z vlastností, díky který tady jako druh ještě pořád jsme. Na druhou stranu se člověk dokáže adaptovat a přijmout nový věci. Ale když mu tu změnu budete nutit, bude zcela přirozeně reagovat agresivně. Je to totiž logický – jsme jenom sofistikovanější opice. Těžko popřít miliony let evoluce.
 
Češi jsou třeba nečekaně tolerantní k homosexuálům. Ale když pak vidí The Best of Pride Parade a řeknou si: “Tohle by bylo nechutný i u heteráků”. A rázem musí svoje okolí ujišťovat, že jim bukvice nevadí a že maj za kámošky lezbickej pár a kde co.
 
Ve skutečnosti to ty muslimky v akvaparku a černoch v Lidlu odskákali za progresivce, který si ten šitstorm zasloužej mnohem víc. Normální člověk, kterej nemá sílu, trpělivost nebo zájem sledovat politiku a účastnit se komplexních debat, to dal prostě sežrat tomu nejviditelnějšímu cíli, kterej našel.
 
Nehorázná sprostota je dělat z takovýhle věci nějakou výpověď o stavu mysli většího množství lidí bez upozornění na zdroj všeobecnýho podráždění:
 
TA VAŠE NEKONČÍCÍ BUZERACE A POVÝŠENOST
 
Nemohlo by to bejt vono?
 
Nemohlo by něco z tý zdánlivě nepochopitelný přehnaný reakce na vlastně úplně banální věci bejt něco víc, než rasizmus a xenofobie?
 
Existujeme ve společnosti, kde básnička oslavující ženy (protože tak zcela vážně básničku “K čemu jsou holky na světě” vidim) zajistí několik tejdnů kontroverze. Kde borec, co před chvílí přistál s robotem na kometě, musí podstoupit ponižující omluvu v slzách za svojí sexistickou košili. Kde je kritika náboženský ideologie považovaná za rasizmus a její kritici za rasisty.
 
Vážně jste si mysleli, že to lidi nenasere?
 
Vážně jste si mysleli, že lidi, který se slzou v oku vzpomínaj na Českou Sodu, budou v pohodě s tim, že jim stojíte za zádama a plácáte je přes ruce, když řeknou něco, co vás uráží? 
Jestli jo, tak vám to moc nepálí.

Autor: Maatoha
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.