kostel2
18.9.2020
Kategorie: Společnost

Kostely … Andreji … kostely!

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Minulý pátek jsme v diskusi krátce debatovali s Lacem na téma geometrického nárůstu počtu případů nákazy koronavirem. To jich bylo 1300 za den, přičemž o osm dní dřív to bylo zhruba 750 případů za den. Počet případů se každých osm dní zdvojnásobí…. Teď jsme o další týden dál a ejhle, počet případů se nám zase zdvojnásobil. Dokonce to začíná nabírat na fofru ještě trochu víc. 

 

Odpovídá to jarní zkušenosti – průměrný čas od nákazy po zaznamenání případu je týden. Teď se nám na testech hromadí ti, kteří to chytli někdy minulý víkend. 

Nechci machrovat, ale s Masterem jsme to neodhadli úplně špatně. Takže když dneska Vojtěch chodí a trousí moudra, že hrozí exponenciální růst a novináři to přetiskují jako naprostou novinku, kterou nikdo netušil, tak jsme byli o týden napřed. Nu což, roušky už nosíme čtrnáct dní, zatím žádná známka zpomalení a za týden budeme mít opět dvojnásobek případů zhruba 4500 – 5000 denně. 

Bude to už dostatečný argument, že povinné nošení roušek moc nefunguje?  Postačí ten týden? Nebo chcete čtrnáct dní? Ve skutečnosti nejvíc proti šíření pomáhal ten strach. Lidi fakt nikam nechodili, drželi si distanc, nepili navzájem z půllitrů, nepusinkovali se při každé příležitosti a s každým kýchnutím se dobrovolně uváděli do karantény. 

Teď jsou sice roušky povinné, ale nejde o to, co vláda nařídí, ale co lidi dodržují…  Musím proto konstatovat, že to nedodržuje skoro nikdo. Opět jsem jediný exot s rouškou a dodržuje se to jen v sámoškách. Pokud někam vstoupím s hadrem na hubě, teprve ji pracně hledají…. Máto to jinak? Dodržuje se to někde víc? 

Ale to není to hlavní – lidi se pořád scházejí, pořád chodí na pivo i na kafe, pořád je spousta akcí, kde se mohou nakazit a hojně toho využívají. Takže, bez ohledu na proklamace, bez ohledu na doporučení a bez ohledu na cokoliv, pěkně promořujeme. Vy starší, kteří jste koronavirem reálně ohrožení, vy z nás nezodpovědných mladších musíte být nadšení jak nikdo. 

Mimochodem… kolem pěti tisíc denních případů se dostaneme na hranu toho, co zvládnou hygienici zapisovat do statistik. Takže dejte tomu ještě týden a případy “už neporostou”… ne že by se lidi nenakazili, ale už to nikdo nezapíše. Pak už budeme jen sledovat, jak se plní nemocnice. 

I v další části předpovědi jsem měl pravdu… znepokojené “veřejné mínění” popoháněné médii si žádá akci. Ti stejní, kteří nechápali jarní opatření se teď diví, proč se něco nedělá. Ti, kteří mluvili o ztrátě svobody teď volají po zákazech a omezeních. Zbytečně… 

Na vládě se už dávno rozhodli, že se nic doopravdy dělat nebude, protože jakékoliv zavření ekonomiky by bylo už vražedné.  Možná už ani Andrej nevidí v koronaviru nějakou hrozbu.  Navíc koronavirus skvěle pomáhá důchodové reformě. Ve skutečnosti kromě hadru na hubě žádná opatření nejsou a ani ten náhubek nikdo moc neřeší. Mluvit o fašistické vládě, která nás omezuje není na místě… papír snese všechno a ve skutečnosti nikdo nijak omezení nejsme. 

Jen se někteří rozhodli chovat ohledupně a cosik dodržují, jiní se rozhodli demonstrativně chovat neodpovědně a té největší části populace je to úplně jedno. 

Mimochodem – Rektor Zima byl tady nedaleko ve Vémyslicích v hotelu Ryšavý. Pracuje tam můj kamarád. Vběhl tam a řval jak tur, ať všichni kurva koukají sundat ty roušky. Milý Zimo… jak vidno akademický titul neříká nic o inteligenci ani o lidské slušnosti. Vzpomenu si na to, až zase budeš někam kandidovat nebo nějakého kandidáta podporovat… 

Takže… budeme svědky dalších opatření o ničem. Zavírací doba barů se po příští tiskovce posune na jedenáctou, roušky budou povinné i na prvním stupni, a tak podobně.  Společné to bude mít jedno… k ničemu to nebude, protože skutečné opatření by stálo neurekom peněz a Andrej by si musel půjčit další půlbilionek. (To bude muset tak jako tak) 

Andreji…. ještě můžeš zavřít ty kostely… To ekonomice neuškodí a faráři si vlastně rádi dají další několikaměsíční volno. Farní ovečky budou své dary posílat stejně disciplinovaně jako doposud, takže se vlastně vůbec nic nezmění…. Takže se tam na ministerstvu domluvte, zjistěte překvapivě, že se hodně lidí nakazí při zpěvu v kostele a máte to. Další opatření na zavření huby novinářům je na světě a na daních se to nepozná. 

Ještě tři až čtyři týdny…. Mezitím se naplní nemocnice, zdravotnictví začne “kolabovat”, dozvíme se o případech, kdy chudák nakažený jezdil celý den po Praze a nikde ho ve špitálu nepřijali… Pak lidi dostanou strach a tím to celé skončí. Teď máme zhruba 45 tisíc nakažených. Ještě třikrát tolik a pak se to začne zlepšovat. Tedy pokud Andrej udrží nervy a neudělá nějakou celorepublikovou karanténu ala Izrael. 

A co si myslím já? 

Vidlácky bych řekl, že o našem osudu už bylo rozhodnuto někdy v červenci. Pod dojmem toho, že se nic neděje a koronavirus je jen další chřipečka. Pod tlakem různých Žaloudíků  se o Prymulovi s Maďarem začalo říkat Svědkové Covidovi. Tenhle tlak rozhodl, že se žádná skutečná opatření dělat nebudou. Teď se ukáže, kdo měl pravdu.  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 531 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 3,39 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.