634954_article_photo_Pc5SQY00_900x
24.11.2017
Kategorie: Historie

Kosovo neni žadne Srbsko

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

Když se jakysik kmen chce usadit a udržet na jakemsik uzemi, musi splňovat tři předpoklady: 1. přiměřeně suložit, 2. přiměřeně terorizovat a 3. mět přiznivu geopolitycku situaci.

Jak znamo, všecky prusery světa vychazaju z faktu, že z jakesik přičiny se na jednom uzemi objevi dva kmeny. A pak je enem otazka času, než přijde bod zlomu, životaschopnějši kmen pobije tomu druhemu chlopy, znasilni baby a přivlastni si děcka. Tak to tady chodi, co svět světem stoji, a nemyslete se, že to bude jinak enem proto, že se vam to zda ošklive.

Nastavme se zrcadlo a zhledněme sami na sebe. Pohraniči, rok 1938. Bod 1 – přiměřeně suložit byl splněny u obuch kmenu, Česi i Němci se množili vice meně stejně. V bodě 2 už měl jasně navrch Němec. Přiměřeně terorizoval a byl v tom uspěšny. Kdyby terorizoval malo, nikdo by si ho nevšimnul. Kdyby zas terorizoval moc, vzbudil by odpor světa a nemusel by tak dosahnut sveho cila – ovladnuti uzemi a zaplněni vlastnim kmenem. No a bod 3 – geopolitycka situace, byla jednoznačně na straně Němca. Dokazal šikovně na svoju stranu dostat velmoce. Vysledek byl jasny, byli zme odsunuti z uzemi, kere zme tisic let obyvali a ovladali.

Ale stal se zazrak, kery se v dějinach často nestava. Uplynulo pitomych sedum roku, a dvě vyznamne podminky se změnily v naš prospěch. Geopolitycky zme dostali velmoce na našu stranu, přiměřeně zme terorizovali (i nepřiměřeně, ale to nevadilo, bo nas kryly vitězne strany a hystoriju piše vitěz), a tym padem se nam povedlo totalně obratit všecko v naš prospěch. Odsunuli zme cizi kmen, kery uzemi stovky let obyval a stare uzemi se nam vratilo.

Taka situace se v dějinach nestava tak často. Buďme šťastni, že cizi kmen je jinde, mame mezi sebu jasne hranice, tym padem aji pořadek, a možeme byt velci kamoši. Bo největši svinstva vznikaju, když su kmeny promichane. A ty kmeny možu byt kulturni jako Angličani/Irové, meně kulturni jako Polaci/Ukrajinci, nebo podle nas uplni hotentoti jako Sinhalci/Tamilove. Kmeny ani nemusime chapat narodnostně, možeme je chapat nabožensky, jako katolik/pravoslavny, katolik/protestant, hinduista/muslim, žid/muslim, budhista/muslim. To je uplně jedno. Předchozi pravidlo plati stejně.

A proto na tomto vědeckem zakladě musim po pobytu v Kosovu konstatovat, že Kosovo neni Srbsko. Kamaradum Srbum se to libit nebude, kamaradi Albanci mi budu tleskat, ale o to nejde. Jak to tedy v Kosovu vypada?

Bod 1 – v přiměřenem suloženi jednoznačně vede albansky kmen, kery ma tři až pět děcek na robu, oproti srbskemu, kery ma jedno až dvě děcka. To je situace dluhodobě neudržitelna.

Bod 2 – před humanytarnim bombardovanim přiměřeně terorizovali Srbi, pak se to obratilo. Albanci zpočatku terorizovali nepřiměřeně, zabijali a vypalovali baraky a kostely. To se ale všecko može, pokud vas kryje vitězna strana. Dnešni teror už je jemny a přiměřeny, dokonce aji ty pravoslavne kostely už začali opravovat. Ona z nich totiž raz bude hezka pamatka, na keru bude UNESCO davat prachy. A co je duležite, z nepřatelskeho kmeňa už neni skoro nikdo, kdo by se tam schazal.

Bod 3 – geopolitycky to Srbi prohrali. Statuskvo je jasny. Velmoce su na straně Albancu.

Takže Srbi zrobili jedinu věc, kera jim umožňuje, aby se raz na uzemi Kosova mohli vratit. Kradež Kosova neuznali, neschvalil ju ani parlament. Tak samo to chytře zrobil Beneš a jeho vlada v roce 38, kdy rozhodli o odstoupeni pohraniči, ale nebylo to schvalene parlamentem. A o rok později zrobil to same Hacha, kdy on sam vložil osud Čech a Moravy do rukou vudca… A hned, jak se změnila geopolitycka situace, genyjalně teho Beneš využil (Hacha ni, ten musel byt obětovany).

Takže je třeba konstatovat, že Kosovo neni Srbsko. Ale legalni změna to nebyla, proto bruselšti fašisti tlači Bělehrad tlači do uznani tohoto fait accompli. Ale pokud Srbi nebudu hlupi, pak nic takeho nepodepišou. Eurosajuz dnešniho bruselskeho typu stejně nebude tvat dluho. A tak se musi Srbi starat o to, aby byli připraveni.

Což znamena, zlepšit se v bodě 1, dobře vystihnut, kdy začit s bodem 2, a hlavně si počkat, až se uplně obrati bod 3. Ale to nebude take jednoduche, ani rychle. Bo aby se obratil bod 3, pak to znamena valku. Velku valku.

Tak co? Ještě chcete, aby Kosovo bylo Srbsko?

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Prizren

VETVICKA

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.