kosovo
12.9.2019
Kategorie: Historie

Kosovo je Srbsko

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak nám náš prezident zase rozvířil stojaté vody a umožnil všem novinářům i blogerům, aby si mohli vydělat na svůj denní chleba. Při návštěvě Srbska prohlásil, že Srbsko má rád a Kosovo rád nemá. Teda on to neřekl úplně přesně takhle. Řekl to anglicky, dalo by se to vykládat i méně přímočaře, ale novinářský překlad tuším od TV Seznam už si žije svým životem. 

Takže náš prezident má rád Srbsko a nemá rád Kosovo. 

Musím říci, že to mám úplně stejně. Srbové byli vždycky na naší straně a dokonce na naší straně zůstali i když jsme se zachovali přesně počesku. A tu Kosovskou chásku považuju za úplně normální vrahouny a mafiány, kteří pro mě ale udělali jednu velkou službu. Tím že je milovali Němci, Američani a Havel, tak na tyhle všechny vrhli tak ošklivé světlo, že se ho v mých očích už nikdy nezbavili. 

Kosovo byl pro mě ten přelom, kdy se z skvělého a dokonalého Západu stal Západ velmi podezřelý. Když se bombardovalo Srbsko kvůli Kosovu, byl jsem na střední škole a bylo to poprvé, co jsem před nějakým dospělým řekl, že bombardování země bez mandátu OSN je zločin. Kvůli Kosovu jsem vedl první politické debaty. Kvůli Kosovu jsem si udělal úplně jinou představu o tehdejším vrchním naší církve – Pavlu Smetanovi. Ten hajzl byl totiž všemi deseti pro a čistě nábožensky bych řekl, že právě od té chvíle jde naše církev do kytek, protože Bůh to vidí. 

Kosovo byla jediná výjimka, kvůli které můj táta opustil svou politickou ulitu –  nikdy se o politice nevyjadřuje veřejně – tenkrát dojel spolu se mnou a bráchou na jugoslávskou ambasádu do Prahy, omluvil se tam za naše představitele – jaká ironie… právě za Zemana a poprosil pana diplomata o knihu dokumentující bombardování. Jmenuje se to “NATO crimes in Serbia”.  Táta ji má dodnes doma. 

Tenkrát poprvé jsem zaznamenal, jak srbské babičky v nějaké reportáži volaly: “Nikdy nezapomenout, nikdy neodpustit.” 

A jak jsem neměl rád Klause, tak jeho gesto, kdy sice naši ministři Kosovo uznali, ale on si pozval srbského velvyslance a řekl mu, že to sám vidí poněkud jinak, tímto gestem jsem ho dost vzal na milost. 

A tak dneska mohu říci, že v době, kdy Zeman povolil přelety bombardérů NATO přes naše území a Havel se tetelil blahem, jak jsou naše důvody válčit čistě humanitární, kdy Svěrák vykřikoval, jak je dobré, že jsme v Alianci, tak ve stejné době jsem se já dal na cestu, která mě dovedla sem k Vidlákovým kydům a mohu říci, že co se týče Srbska Kosova, zůstal jsem sám sobě věrný a rovný.  

Předpokládám, že srbský prezident se pak Zemana někde v soukromí zeptal, jak si srovná se svým svědomím svůj tehdejší postoj… Zeman pak prohlásil, že zkusí zařídit, aby se naše uznání Kosova oduznalo. Pokud to udělá, budeme mít další pěknou domácí řežbu a bude zase o čem psát. A já si s chutí poslechnu, kdo má rád ty kosovské narkobarony, kteří sice všichni měli na krku žalobu za zločiny proti lidskosti, ale všichni svědci záhadně zmizeli nebo zahynuli při autonehodách v nesmírně hustém albánském provozu. 

Kosovo je a bude stigma toho našeho skvělého a demokratického Západu. Od doby, kdy tu Kosovo je, od té doby Západ mílovými kroky kráčí k tomu, aby se té hnusné mafiánské zemičce co nejvíc podobal. Fízlováním počínaje a překrucováním pravdy konče. 

Ale všeho do času… jednou se to i na Západě otočí a nejmarkantnějším rysem bude, že Kosovo jako stát zase zmizí z mapy.  

Autor: Vidlák
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 979 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
129 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.