KORONAVIRUS
26.1.2020
Kategorie: Společnost

Koronavirus

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Pomalu nám odeznívá klimatická krize, protože “zlý skřítek” Greta se nám začíná opakovat. Dokolečka dokola mluví o tom, jak je dům v plamenech a jak nikdo nic nedělá. A protože o tom mele už dlouho, začínají se i tam na Západě lidi ptát, co by se tak asi mělo dělat… Oni ani ti vědci jaksi nevědí. Ti správní a hojně citovaní samozřejmě vědí, že je zle, ale ani ten největší meteorologický vědec, co je na obrazovce a internetu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu neví, co s tím. Lidi už si na celou tu klimatickou ptákovinu zvykli, přestává jim to zvedat krevní tlak, ale nevadí, máme tu v záloze hned něco nového…

Takový pěkný čínský koronavirus. Dvacet mrtvých, stovky nakažených… Uzavřená čínská města větší než Česká republika dvakrát… Zrušené veřejné oslavy, hlídkování na letištích… do toho se všichni urychleně přeškolili na epidemiology a každý novinář i bloger (Vidláka nevyjímaje) nám fedruje informace horem dolem a samozřejmě čím víc alarmující, tím lépe. Otevřete si kterýkoliv zpravodajský portál a zjistíte, že nějaké zákony ohledně šíření poplašné zprávy platí jen pro někoho a jen někdy.

Každopádně ty fotky vypadají velmi působivě – všichni roušky, do toho zakuklení doktoři provádějící prohlídky. Rozhovory s českými studenty, kteří jsou přímo uprostřed toho, nesmějí ven a mají patřičně strach. Velmi pěkné byly záběry na desítky bagrů, které ve Wu-chanu urovnávají plochu pro polní nemocnici, která má být hotová během několika dní.

Samozřejmě se doslechneme spoustu informací o tom, jak to Čína nezvládá a to proto, že je to komunistická totalita…

Když si pak přečtete komentáře pod všemi těmi články, zjistíte, že minimálně u nás jsou skoro všichni skeptičtí… Alternativní média už přetřásají to, že v tom Wu-chanu je velké a tajemné zařízení zabývající se biologií (zbraněmi), situace se srovnává s předchozími velkými epidemiemi, kdy se nestalo vůbec nic, jen vlády nakoupily od farmaceutických firem miliony dávek antivirotik, které pak zase likvidovaly, protože to nikdo nepotřeboval.

Všímáte si, že už se pomalu nedá věřit ani katastrofám?

Měl bych proto pár vidláckých otázek, které jak doufám nějaký veřejnoprávní hlídací pes demokracie urychleně vypátrá…

1. Jak moc se liší čínská situace třeba od loňských epidemií? Komunistická diktatura se přece nikdy nestarala o lidi, bo jich mají jako sraček a nemocnice jsou jen pro lepší lidi… Jak vypadají nemocnice tam někde uprostřed Číny, když se ochladí, lidi nastydnou a dostanou normální chřipku? Jak vypadá situace, kdy miliony dělníků dřou čtrnáct hodin denně v nevyhovujících podmínkách a přecházejí nějakou angínu, protože výplatu potřebují a zdravotní pojištění nemají… Kolik lidí umře běžně v lednu na chřipku ve městě, které je dvakrát větší než Česká republika?

2. Co je to ten koronavirus? Název je moc hezký, zní to děsivě, ale mohl by mi někdo odborný vysvětlit skutečná rizika? Nechcete někdo napsat Kubáčovi? Třeba by nám k tomu pár řádek na blogu věnoval. Zatím je to jen hodně keců a hodně tanečků kolem, ale průměrný volič občan je zoufale neinformovaný a naše-vaše ČT tomu moc nepomáhá.

3. Jednou za čas skutečně nějaká pořádná chřipajzna přijde. Například na Španělská zabila víc lidí než První světová válka.  Možná je to teď. Možná se to doopravdy někomu hodí, aby lidi dostali nový důvod se bát. Možná se fakt někomu něco vymklo z rukou. Skutečné katastofy totiž zpravidla přijdou odkud je nikdo nečeká.

Já mám dnes zabijačku… doufám, že diskuse bude plná odkazů, ať se poučíme ze všech ohledů a ze všech stran.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 4 789 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
74 komentářů
    • texas
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)