KORONAVIRUS
26.1.2020
Kategorie: Společnost

Koronavirus

Loading...
Sdílejte článek:

VIDLÁK

Pomalu nám odeznívá klimatická krize, protože “zlý skřítek” Greta se nám začíná opakovat. Dokolečka dokola mluví o tom, jak je dům v plamenech a jak nikdo nic nedělá. A protože o tom mele už dlouho, začínají se i tam na Západě lidi ptát, co by se tak asi mělo dělat… Oni ani ti vědci jaksi nevědí. Ti správní a hojně citovaní samozřejmě vědí, že je zle, ale ani ten největší meteorologický vědec, co je na obrazovce a internetu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu neví, co s tím. Lidi už si na celou tu klimatickou ptákovinu zvykli, přestává jim to zvedat krevní tlak, ale nevadí, máme tu v záloze hned něco nového…

Takový pěkný čínský koronavirus. Dvacet mrtvých, stovky nakažených… Uzavřená čínská města větší než Česká republika dvakrát… Zrušené veřejné oslavy, hlídkování na letištích… do toho se všichni urychleně přeškolili na epidemiology a každý novinář i bloger (Vidláka nevyjímaje) nám fedruje informace horem dolem a samozřejmě čím víc alarmující, tím lépe. Otevřete si kterýkoliv zpravodajský portál a zjistíte, že nějaké zákony ohledně šíření poplašné zprávy platí jen pro někoho a jen někdy.

Každopádně ty fotky vypadají velmi působivě – všichni roušky, do toho zakuklení doktoři provádějící prohlídky. Rozhovory s českými studenty, kteří jsou přímo uprostřed toho, nesmějí ven a mají patřičně strach. Velmi pěkné byly záběry na desítky bagrů, které ve Wu-chanu urovnávají plochu pro polní nemocnici, která má být hotová během několika dní.

Samozřejmě se doslechneme spoustu informací o tom, jak to Čína nezvládá a to proto, že je to komunistická totalita…

Když si pak přečtete komentáře pod všemi těmi články, zjistíte, že minimálně u nás jsou skoro všichni skeptičtí… Alternativní média už přetřásají to, že v tom Wu-chanu je velké a tajemné zařízení zabývající se biologií (zbraněmi), situace se srovnává s předchozími velkými epidemiemi, kdy se nestalo vůbec nic, jen vlády nakoupily od farmaceutických firem miliony dávek antivirotik, které pak zase likvidovaly, protože to nikdo nepotřeboval.

Všímáte si, že už se pomalu nedá věřit ani katastrofám?

Měl bych proto pár vidláckých otázek, které jak doufám nějaký veřejnoprávní hlídací pes demokracie urychleně vypátrá…

1. Jak moc se liší čínská situace třeba od loňských epidemií? Komunistická diktatura se přece nikdy nestarala o lidi, bo jich mají jako sraček a nemocnice jsou jen pro lepší lidi… Jak vypadají nemocnice tam někde uprostřed Číny, když se ochladí, lidi nastydnou a dostanou normální chřipku? Jak vypadá situace, kdy miliony dělníků dřou čtrnáct hodin denně v nevyhovujících podmínkách a přecházejí nějakou angínu, protože výplatu potřebují a zdravotní pojištění nemají… Kolik lidí umře běžně v lednu na chřipku ve městě, které je dvakrát větší než Česká republika?

2. Co je to ten koronavirus? Název je moc hezký, zní to děsivě, ale mohl by mi někdo odborný vysvětlit skutečná rizika? Nechcete někdo napsat Kubáčovi? Třeba by nám k tomu pár řádek na blogu věnoval. Zatím je to jen hodně keců a hodně tanečků kolem, ale průměrný volič občan je zoufale neinformovaný a naše-vaše ČT tomu moc nepomáhá.

3. Jednou za čas skutečně nějaká pořádná chřipajzna přijde. Například na Španělská zabila víc lidí než První světová válka.  Možná je to teď. Možná se to doopravdy někomu hodí, aby lidi dostali nový důvod se bát. Možná se fakt někomu něco vymklo z rukou. Skutečné katastofy totiž zpravidla přijdou odkud je nikdo nečeká.

Já mám dnes zabijačku… doufám, že diskuse bude plná odkazů, ať se poučíme ze všech ohledů a ze všech stran.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč


Celkem za měsíc: 17 270,78 Kč
Vybráno 49.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 950 times, 44 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.