VIRUS3
17.3.2020
Kategorie: Společnost

Koronavirus ukázal na totální selhání bezpečnostního systému ČR

Sdílejte článek:

JAROSLAV ŠTEFEC

Kdybych byl cynikem, byl bych pánubohu vděčný za Covid-19. Přestože patřím do ranku „ohrožených seniorů“ a samozřejmě mi není lhostejný osud ani mých blízkých, ani ostatních lidí v naší malé krásné zemi.

Proč tedy vděčnost za pandemii? Ukázala totiž v plné nahotě, jak nestabilní a zranitelný je „globalizovaný“ svět, v němž jsme nuceni žít a jak zbytečné, prázdné a bezzubé jsou instituce, které se tváří jako naši vůdci a ochránci. Ukázala také, jak ničivé dopady mělo na naši společnost uplynulých 30 let cílevědomé likvidace našeho kulturního dědictví, intenzivní multikulturní eroze křesťanských tradic, politická korektnost a upřednostňování fiktivních „práv menšin“ před demokratickou rovností před zákonem pro všechny občany.

Situace, v níž jsme se ocitli, byla totiž vcelku očekávatelná. Bylo jen otázkou času, kdy se objeví ona pověstná „černá labuť“, spouštěč velké krize, která ukáže slabost našeho světa i naší země. Mohlo to být cokoliv – epidemie, povstání muslimského obyvatelstva v zemích západní Evropy, jaderná válka, nebo výbuch některé z velkých islandských sopek. Například Katly, která k tomu má už pěkně „našlápnuto“. Povodně, které její výbuchy v důsledku globálních změn počasí na naší polokouli vždy pravidelně doprovázejí, jsou podle tvrzení paleovulkanologů opravdu veliké, a bývají následovány celoevropskými hladomory.

Pandemie koronavirové infekce odkryla absolutní nepřipravenost našeho státu na krizové situace. Zatím jen v oblasti zdravotnictví, kde se v plném rozsahu projevila neschopnost státních a krajských institucí předvídat a plánovat reakce na podobné situace, i fatální nepřipravenost zdravotnické infrastruktury, zásob zdravotnického materiálu a jeho distribuce na státní, regionální i místní úrovni. Ukázala také katastrofální dopady „stranicko-záslužného“ systému obsazování lukrativních „postů“ ministrů, náměstků, nebo třeba hlavních hygieniků, vyžadujících vedle politické protřelosti i skutečné odborné znalosti.

Kontrast mezi neskutečnou obětavostí lékařů, zdravotnického personálu a dobrovolníků, s níž se snaží zvládnout nastupující vlnu onemocnění, a prázdným žvaněním neschopných politických nabobů, kteří se měli o funkčnost a připravenost tohoto systému ze zákona postarat, jejich snahou “hodit to” na někoho jiného, je ještě podtržen neskonalou tupostí lidí, vědomě mířících na “levné” sjezdovky do zasažených oblastí Itálie a Rakouska. A také “distancování se” od pomoci lidem v ČR neziskovek jako je “Člověk v tísni”, kterých se to, jak jinak, přece vůbec netýká, protože musí vybírat penize na chudé děti v Africe!

Tím výčet kritických selhání bezpečnostního systému ČR ani zdaleka nekončí. Karanténa, do níž se naše země na několik příštích týdnů a možná i měsíců „ponoří“, bude vyžadovat razantní a nekompromisní přístup policie. Opuštěné firmy, prázdné budovy a obchody – to začne rychle lákat různé nenechavce. Velmi brzy se ukáže, jak nevycvičená a nedokonale vybavená je státní policie i „měšťáci“, které nikoho ani nenapadlo cvičit ve zvládání krizových situací tohoto typu. Jen málo jejich příslušníků je vůbec schopno v takových případech aktivně zasahovat.

Velmi brzy se ukáže, že stejně jako personál v nemocnicích, ani policejní složky nejsou vybaveny potřebným zdravotnickým materiálem a nejsou vycvičeny v jeho používání. Procento nemocných policistů bude navíc umocněno vysilující službou, která se logicky projeví na poklesu akceschopnosti i u těch, kteří neonemocní.

Pokud se do bezpečnostního systému nepodaří velmi rychle zapojit agentury a společnosti zajišťující ostrahu objektů, případně i „opovrhované“ domobrance, může celá jeho struktura, jejímž úkolem je ochrana života, zdraví a majetku občanů, velmi rychle, v řádu několika měsíců, totálně zkolabovat. Chaos a „braní zákona do vlastních rukou“, které bude logicky následovat, určitě ničemu nepomůže.

Pokud se někdo domnívá, že nás „vytrhne“ česká armáda, je na velkém omylu. ČR vlastně ani žádnou armádu nemá, naše “miniarmádička” je tvořena jen smluvními ozbrojenými bojovníky a pár na drsné vojáky si hrajícími členy tzv. aktivních záloh. Její příslušníci sice navenek deklarují “hrdost na službu své vlasti“, ale u mnoha z nich jde pouze o pseudohrdost na příslušnost k těm několika málo elitním jednotkám, které za velké peníze „rotují“ v zahraničních misích. Navíc vojáci, stejně jako policisté, nejsou vycvičeni k zvládání úkolů, souvisejících například s uzavřením a ostrahou hranic a nemají pro tyto úkoly ani lidi, ani potřebné vybavení, ani organizační strukturu.

Nikoho z politických hlavounů, volajících po „plnění povinností vůči spojencům v NATO“ a nadšeně hýkajících nad hanebným „výpalným za ochranu“ ve výši 2 %, odváděným do pokladen amerických zbrojařských firem přitom ani nenapadne, že připravenost vojáků na obranu území ČR a nás, občanů, skutečně nevzniká ani v afghánském Lógaru, ani v africkém Mali, ale jen na “domácí” půdě a ve známém prostředí. Navíc podle interních sociálních průzkumů není vůbec jisté, že by „čeští vojáci“ (na rozdíl od jejich dědů) byli ochotni svou vlast skutečně bránit. Například v případě, že se situace na řecko-turecké hranici ošklivě zvrtne se všemi z toho plynoucími důsledky.

Bohužel pro nás, české občany, se ukazuje, že ačkoliv stohy papíru, popsaných „zásadami krizového řízení“, sahají často až k samotným nebesům, na žádné krize nejsme ve skutečnosti vůbec připraveni. Nechali jsme si našimi politickými „profesionály“ na nátlak a za peníze zahraničních korporací zlikvidovat potenciálně konkurenční průmysl a zemědělství, rozprodali jsme své zlato, aktuálně „za hubičku“ rozprodáváme „zbytečné“ strategické zásoby materiálů, které mohly znamenat v nadcházející ekonomické recesi šanci na restart národních výrobních kapacit.

Normálně bych na závěr napsal, že je nejvyšší čas přejít od slov k činům. Obávám se však, že náš čas už vypršel. Třicet let cílené likvidace národního bezpečnostního systému nedoženeme za tři měsíce, i kdybychom se na hlavu postavili. Rád se budu mýlit, ale je otázkou, zda k jeho obnově a záchraně našeho světa vůbec ještě dostaneme šanci. Průšvihy totiž mají v souladu s třetím Murphyho zákonem tendenci řetězit se tak, aby vzniklá škoda byla co největší.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 200 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)