zivnostzl
14.3.2020
Kategorie: Ekonomika

Koronavirus porazíme tancem na hrobech těch, co přitom zničíme ! Váš premiér Andrej Babiš

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

S platností od 6:00 ráno vláda zavřela veškeré obchody krom výjimek. Mimo jiné potravin, drogerie ale obchodů s elektronikou a tiskovinami a tabákem (sic!)

Pokládám to od něj za podraz . Ještě v pátek se mluvilo o tom, že budou do deseti dnů zavírat velká nákupní centra. A najednou bim ho. Zákeřně ve tři ráno. Až si malí živnostníci nakoupili zboží na víkend (u mě květiny) A vězte, že i kdyby zákaz prodeje trval jen 10 dní, v květinářství mi nepřežije vůbec nic.

 

A opět bez jakékoliv zprávy, slova podpory či náznaku kompenzace pro malé živnostníky a ty, které to postihne!

A opět jako v Kocourkově. Prodávat se, krom potravin a paliv smí například elektronika, nebo malá domácí zvířata. V čem jsou lepší či čistotnější, nebo méně infekční než mé kytky ? Ale moc by mne zajímalo, bude li mít zavřeno třeba i Babišovo květinářství Flamengo !

Sleduji li diskuze, nese se jimi leitmotiv “živnostníci, dobře vám tak, je to přeci ve veřejném zájmu“. Ano, určitě je ve veřejném zájmu porazit koronavirus za cenu deseti tisíců zničených existencí “pro dobro společnosti“. Prý máme být solidární…

Tak já se tedy ptám, jakým způsobem mi ta ochráněná společnost vykompenzuje ztráty alespoň na úroveň prostého přežití ?? Poprvé jsem tento problém nastínil již v článku Koronavisus v ČR: První zabije drobné živnostníky. . Podruhé, mnohem explicitněji, v souvislosti s oddivákovaným mistrovstvím světa v biatlonu. A v neposlední řadě jsem samotného kontaktoval A. Babiše na jeho FCB stránce Silné Česko:

Tak schválně, pane Babiš, jak jste připraveni jako vláda i na SOCIÁLNÍ DOPADY coronaviru, především na drobné živnostníky? Už jen panika z minulého týdne podstatně deformovala prostředí a přesunula peníze lidí směrem k potravinám. (což jsem sám, coby drobný živnostník už fest pocítil v tržbách). Nedovedu si představit, co se bude dít, když bude panika trvat, nebo nedejbože dojde ke karanténám měst, zavírání obchodů atd.

Z čeho jako živnostník zaplatí v takovém případě mzdy zaměstnanců? Odvody z těch mezd (soc+zdrav) Nájem za provozovnu? Další povinnosti, které vůči státu má? (splátkové kalendáře atd)? A vůbec, své náklady na život?

Hodí vláda nějaké lano (zatím alespoň v podobě “tolerance” od úřadů), nebo si budou muset živnostníci, když dojde na lámání chleba, jít hodit špagát sami ?

… samozřejmě BEZ ODPOVĚDI.

Ale ano, dá se očekávat, že budou další drakonická opatření, že budou déle, než jeden měsíc a deset dní… Dá se očekávat minimálně půl roku, prostým odhadem. Dá se očekávat, že díky tomu po řadu měsíců poklesne kupní síla a tedy i příjmy živnostníků, i když zákaz rychle skončí (a vsadím boty, že do měsíce a deseti dnů neskončí). A tedy původní ekonomické plány a výpočty budou tak na spláchnutí do WC.

Ptám se tedy, jak stát donutí k solidaritě S NÁMI ŽIVNOSTNÍKY

  • Banky a úvěrové společnosti (hypotéky, spotřebitelské úvěry)
  • Dodavatele energií, vody, mobilní operátory, internet providery
  • Majitele prostor, ve kterých máme svoje dílny či obchody (už vidím, jak mi Residomo na dobu co je zavřeno nájem odpouští, a na dobu než se ekonomika vzpamatuje sníží. HAHAHA !!!! Vtip roku. To si tam raději nastěhuje další banku)
  • A samotné státní úředníky. Obyčejní lidé budou žrát trávu (ještě že alespoň ta teď roste), ale státní úředníci budou dál sedět ve svých slonovinových věžích, trousit knížecí rady a šlapat lidem na krky. Ne nadarmo žil Franc Kafka v Čechách a jeho zeměměřič K by mohl vyprávět! Ale vsadím boty, nesáhne se jim na plat ani korunou.
  • A v neposlední řadě, kdo donutí k solidaritě s námi živnostníky STÁT SAMOTNÝ ? Berňák, sociálku atd… Já mu napovím. Daňové prázdniny, odpuštění státem přikázaných plateb, odpuštění odvodů, snížení minimálních mezd atd., zkrátka cokoliv co umožní živnostníkům pouhé přežití?!!

Výše uvedené otázky jsou samozřejmě řečnické. Všichni totiž známe odpověď. NIKDO

Mají li sice být daná opatření ochranou celé společnosti, pak by bylo nanejvýše morální, aby celá společnost zajistila existenci lidem a firmám, jejichž existenci ve jménu své ochrany zničila. To se ale nestane. Vsadím boty, že na jakékoliv kompenzace dosáhne spíše velký nadnárodní obchodní řetězec, s miliardovými obraty a stamilionovými zisky, než malý Frantův krámek nebo Maruška kadeřnice, která má akorát tak škodovku, psa a hypotéku na byt !

My tady totiž porazíme koronavirus tancem na hrobech lidí, které přitom zlikvidujeme. Pak rozdáme koblihy a zasejem řepku. A bude svět zase v pořádku.

PS: Co myslíte, za jak dlouho přijde zákaz vycházení ? A za jak dlouho vypnou i internet, aby se po něm nešířily články, jako je tento?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 862 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)