6248831_letadlo-rousky-rouska-koronavirus-cesko-v2
2.4.2020
Kategorie: Společnost

Koronavirus, aneb ďábel je skryt v detailech

Sdílejte článek:

ADAM MIKULÁŠEK

Nechci nosit dříví do lesa, psát, co již bylo stokrát napsáno. Děkuji všem, kdo pomáhají v boji proti koronaviru, kromě těch v první linii jsou to IT odborníci a lidé zajišťující logistiku.

Pracovníci elektráren, řidiči kamionů, pracovníci laboratoří provádějících více a více testů denně, a také ti, kteří místo falešného chlácholení, že „koncem dubna bude zase vše v normálu“, říkají upřímně lidem i nepříjemnou pravdu, třeba že roušky budou do prázdnin, nikoli do velikonoc, zde konkrétně Roman Prymula.

Dnes ráno (31.03.2020) se již v médiích objevily zprávy o více než 3000 potvrzených nakažených.

V tuto chvíli to vypadá, že „plošná karanténa“ snad začíná zabírat a nárůst počtu infikovaných zvolna klesá, ale ještě je příliš brzy na optimismus, o tom budu přemýšlet, až kdyby klesající tendence vydržela řekněme dva týdny a déle.

A nyní již přejdu k těm „ďábelským detailům“. Prve bych zmínil včerejší výměnu Prymuly za Hamáčka v čele Ústředního krizového štábu. Na jedné straně oceňuji Hamáčkovu pracovitost a vše dobré, co v časech této krize pro naše občany udělal a ještě udělá. Nemohu si ale nevšimnout vtíravého pocitu, že z velké části je tato aktivita motivována snahou získat ztracené politické body pro sebe a svou stranu, ČSSD. Již od počátku vnímám jakousi křivdu z jeho strany, podporovanou i „kavárensko-sluníčkovou“ částí opozice, že již od počátku měl vést krizový štáb právě Hamáček jako politik, nikoli odborník Prymula, s čímž jako občan ČR bytostně nesouhlasím, kterýžto nesouhlas ještě umocňuje potlesk „demožumpy“ a Pirátů poté, co konečně Hamáček usedl do čela onoho krizového štábu, zatímco taková KSČM je podstatně zdrženlivější, ani u SPD či jiných provlasteneckých nevládních stran jsem nezaregistroval radost nad tímto Hamáčkovým úspěchem.

Také není dobré tak lehce zapomínat, jak se Hamáček choval před „koronakrizí“, viz „předsudečná nenávist“, kauza Poche, nebo již za krize, kdy na otázku, co říká na opoziční kritiku, odvětil, tuším na konci tiskovky v období kolem 17. či 18. března, že jedinou kritiku prý zaznamenal od SPD…, takže Kalousek, Fiala, Piráti…, to vše je z jeho hlediska asi „v nejlepším pořádku“. To i Jana Maláčová, jež odpovídala na tutéž otázku po něm, se zachovala čestněji, když odvětila, že je to o tom kterém člověku, že nebude zobecňovat, řečeno mými slovy, ovšem existují kompletní videozáznamy ČTK na Livestreamu, kde si má tvrzení může kdokoli ověřit.

Také hybridní „kavárenská“ propaganda, kupř. namířená proti pomoci z Číny, nabírá na sofistikovanosti, kdy od primitivního kádrováctví typu – raději se nakazit, než kupovat roušky z „totalitní“ Číny, protože Tibet…, přešla do roviny vadných čínských respirátorů v Holandsku, což již na část lidí může zabrat, viz dřívější zkušenosti s některými velmi levnými čínskými výrobky, při čemž již spousta lidí neví, jaký pokrok v tomto Čína za poslední léta udělala, viz Huawei…, nejspíš právě proto ty nekompromisní americké sankce – strach z kvalitní a levnější konkurence.

Další nebezpečí cítím v protirouškové propagandě, k níž se přidává i světová zdravotnická organizace WHO, jež snižuje smysl jejich nošení, není-li dotyčný sám nakažený. Věřím, že budoucnost jasně ukáže smysluplnost a velkou opodstatněnost povinného nošení roušek, ale výše zmíněné bláboly od reality odtržených papalášů WHO + „světových kaváren“ mohou ještě napáchat mnohé škody.

Také mě udivuje, jak pozdě někteří naši vrcholoví představitelé, včetně některých odborníků, pozdě hovoří např. o agresivnější a mírnější mutaci viru, když již před časem tu probíhaly veřejně dostupné články v Češtině o mutacích L a S.

Již pátého března!!!

Naproti tomu „objevení Ameriky“ z 30. března:

„Ukazuje se, a je to trochu spekulace, že v některých případech ten virus se chová jinak než v případech jiných. Je otázkou, jestli to jsou úplně stejné klony nebo jestli je to nějaká varianta, která je trochu odlišná, protože konkrétně u toho taxikáře (jde o případ prvního komunitního přenosu v ČR) ten virus se choval velmi agresivně, postihl vlastně podobným způsobem jeho nejbližší příbuzné, nakazilo se několik lidí,“

Včera jsem narazil na další „objevení Ameriky“ ohledně léčby chlorochinem, resp., hydroxy-chlorochinem:

Přitom já už jsem na takové informace, včetně užití těchto látek ne jen proti u nás neobvyklé malárii, ale též mnohem obvyklejšímu revmatu / artritidě, narazil mnohem dřív, opět Česky, takže se obávám, že snahou možná je záměrně moc nešířit tyto informace k občanům, aby se nesnažili si podobné léky obstarat pro vlastní potřebu, což považuji za nezadatelné právo každého člověka – chránit vlastní zdraví, když státy se ukazují jako ne úplně nejspolehlivější!

  1. března:

Strašení SÚKLu proti chlorochinu z 27. února:

Závěrem bych tedy všem silně doporučil místo slepé víry v autority používat vlastní rozum a kritické myšlení, obstarávat si informace z více různých, třeba i protichůdných zdrojů, kdo umí cizí jazyky, tak určitě tyto znalosti využít, příp. i možnosti byť nedokonalých strojových překladačů! Také je dobré nezůstávat na povrchu, nevěnovat se jen tomu, co je na titulních stránkách novin či v hlavních televizních zprávách, ale všímat si toho, co zůstává v pozadí, neb spousta toho, co jakoby zapadne, se v budoucnosti ukáže jako velmi důležité, ale to už bývá většinou pozdě na možnost takové informace využít řekněme v zájmu zdraví a života sebe či svých blízkých!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 020 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,15 out of 5)
Loading...
loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.