svedskodemocrat
27.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Koronaviroví vikingové

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA
troskaŠvédové se rozhodli s koronavirem bojovat srdnatě bez karantén a omezení. Rozhodli se (přesněji jejich vláda) jít cestou „promoření obyvatelstva koronavirem“, po kterém získají „přirozenou imunitu“.

Zatímco v současnosti již všechny vlády na kontinentu přijímají poměrně tvrdá opatření na karanténu, zákazy vycházení, omezení pohybu na veřejnosti, Švédové jdou opačnou cestou, kdy děti mladší šestnácti let nadále chodí do školy, lyžařské areály jsou plné rekreantů a lidé ve Stockholmu nadále pracují z kanceláří. Švédové chtějí udržet ekonomiku v chodu.

Podobnou cestou jako Švédsko se ještě před pár dny ubírala Velká Británie, která razila podobnou cestu „přirozeného promoření“, jenže od pondělí 23.1.2020 již premiér Johnson nařídil lidem sedět doma v důsledku nedostatečné kapacity přeplněných nemocnic a chybějícího personálu v nemocnicích.

počty nakažených III počty úmrtí IIITabulka počtu úmrtí a počtu infikovaných Coronavirem (data k 26.3.2020).

V tabulce jsou zřetelné rozdíly mezi Rakouskem a Švédskem v počtu nakažených a počtu úmrtí. Mohou znamenat buď skutečnost, že koronavirus se Švédska bojí a proto si nedovolí nakazit švédskou populaci ve větším měřítku anebo malý počet testovaných, kdy reálně je počet nakažených ve Švédsku zhruba trojnásobek udávaného počtu.

Ještě extrémnější příklad nabízí porovnání Velké Británie a Švédska, přímo super extrém je porovnání Velké Británie s Českou republikou. Nejen, že Britů by mělo být nakaženo podle prosté matematiky již o řád více, ale některé britské studie, konkrétně výzkumníci z Oxfordské univerzity již hovoří o polovině nakažených obyvatel Británie. Pokud by se tento údaj ukázal pravdivý, Británie by si v porovnání s ostatními státy vedla dobře a velká část populace by již získala přirozenou imunitu. Jenže přesné výsledky neznáme, nezná je zatím nikdo.

Ale zpátky ke Švédsku, zlí jazykové tvrdí, že se švédská vláda bojí zavést restriktivní opatření vzhledem k omezeným možnostem použití síly a donucovacích prostředků v tzv. no-go zónách, kdy stát už tyto oblasti nemá úplně pod kontrolou (časté bombové útoky nejsou v těchto oblastech výjimkou).

Ještě malá poznámka, Švédové mají z pohledu šíření koronaviru výhodu ve větší rozloze státu (téměř 6x větší) při výrazně nižší hustotě zalidnění (počet obyvatel Švédska je stejný jako u nás).

Bude zajímavé sledovat další vývoj, švédská vláda jde znovu cestou experimentu na svých lidech. Pokud se jim tento experiment podaří, vyjdou z koronavirové krize jako velcí vítězi, v opačném případě strmého nárůstu počtu akutních případů moc sympatií ze strany svých občanů nezískají, přeplněné nemocnice umírajících spolu s nedostatkem personálu nejsou ideálním odrazovým můstkem pro dobrý výsledek v příštích volbách.

Každopádně jim fandím, aby se jim experiment zdařil a měli co nejméně úmrtí. Už za pár týdnů budeme vidět výsledky.

Atraktivní kniha nyní v prodeji.

Anotace pod textem_2-1

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 525 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
30 komentářů
    • texas
      • texas
  1. texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)